بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر

logo

دیجی بان ، ارائه دهنده همه خدمات

مرتبط با حوزه دیجیتال و IT

سی پی یو یا همان پردازنده مرکزی واژه ای است که اکثر کاربران کامپیوتر با آن آشنا هستند زیرا سی پی یو از مهم ترین قطعات سخت افزاری کامپیوتر به شمار می رود. در صورت به وجود آمدن مشکل برای پردازند مرکزی کامپیوتر شما، تمامی کار هایتان با سرعت بسیار کمتری پیش خواهد رفت زیرا از مهم ترین وظایف سی پی یو، پردازش عملیاتی است که شما قصد انجام آن ها را با کامپیوتر خود دارید.

خواندن بیشتر

برای درخواست تعمیرات کامپیوتر خود فرم زیر را پر کنید

(کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس میگیرند)


  هنگ کردن کامپیوتر

  هنگ کردن کامپیوتر می تواند دلایل  بسیار زیادی داشته باشد اما به طور کلی منظور از هنگ کردن کامپیوتر یا اسلوموشن شدن کامپیوتر، سرعت پایین پردازش کامپیوتر است. وقتی صحبت از پرداز می شود به احتمال زیاد می توان اسلوموشن شدن کامپیوتر را مربوط به پردازشگر مرکزی کامپیوتر یعنی سی پی یو دانست. با کاهش سرعت سی پی یو کامپیوتر یا ضعیف شدن سی پی یو کامپیوتر، سرعت پردازش کامپیوتر و سیستم عامل شما پایین می آید در نتیجه شما شاهد هنگ کردن کامپیوتر خود خواهید بود. وظیفه سی پی یو کامپیوتر پردازش اطلاعاتی است که شما به کامپیوتر خود می دهید، به این معنی که برای این که کوچک ترین کاری که شما از کامپیوتر خود می خواهید انجام شود، در ابتدا سی پی یو دستگاه شما باید آن را پردازش کند. بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر یکی از مشکلات بسیار شایع و رایج در بین کاربران کامپیوتر است.

  کاهش سرعت سی پی یو کامپیوتر

  کاهش سرعت کامپیوتر تاثیر مستقیم بر روی میزان سرعت سیستم عامل شما دارد. هرچقدر کاهش سرعت سی پی یو کامپیوتر و ضعیف شدن سی پی یو کامپیوتر بیشتر باشد شما زمان بیشتری را برای انجام کار های خود توسط کامپیوتر صرف می کنید. عوامل زیادی می تواند باعث کاعهش سرعت سی پی یو شما شود.

  بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر یکی از مباحثی است که شما باید به عنوان یک کاربر کامپیوتر به آن توجه ویژه داشته باشید زیرا بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر می تواند آسیب های بسیاری به بخش های مختلف کامپیوتر شما وارد کند. وقتی شما به مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر خود دچار می شوید به دنبال آن مشکلات دیگری مانند داغ شدن سی پی یو کامپیوتر نیز برای شما به وجود می آید. به طور مثال زمانی که شما چند برنامه را به طور همزمان اجرا می کنید ساهد بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر خود خواهید بود. در صورتی که با کاهش سرعت سی پی یو کامپیوتر خود روبرو هستید، اولین قدمی که می توانید برای رفع مشکل ضعیف شدن سی پی یو کامپیوتر خود کنید این است که از بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر جلوگیری کنید.

  داغ شدن سی پی یو کامپیوتر نشانه چیست؟

  داغ شدن سی پی یو کامپیوتر می تواند به علت بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر یا مشکلات مربوط به فن باشد. همان طور که می دانید وظیفه اصلی فن یا همان خنک کننده، خنک نگه داشتن قطعات سخت افزاری داخل بدنه دستگاه شما است بنابراین اگر دمای قطعه ای مانند سی پی یو بالا می رود و شما شاهد داغ شدن سی پی یو کامپیوتر خود هستید یکی از اقداماتی که برای تعمیر و رفع این مشکل باید انجام دهید  بررسی سلامت عملکرد فن یا خنک کننده دستگاهتان است. در بعضی موارد نیز داغ شدن سی پی یو کامپیوتر یا بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر می تواند به علت مشکلات نرم افزاری و بد افزار ها یا همان ویروس ها نیز باشد. شما می توانید با استفاده از اقداماتی و همچنین تنظیمات دستی نرم افزاری از مصرف سی پی یو کامپیوتر خود بکاهید.

  مشکل 100 درصد شدن سی پی یو کامپیوتر

  مشکل 100 درصد شدن سی پی یو کامپیوتر همان مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر به شمار می رود. زمانی که شما با خطای مشکل 100 درصد شدن سی پی یو کامپیوتر خود روبرو می شوذ، این پیام به معنی بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر شما است. در صورتی که احساس می کنید با مشکل ضعیف شدن سی پی یو کامپیوتر روبرو هستید و خطای مشکل 100 درصد شدن سی پی یو کامپیوتر بی مورد است بنابراین باید برای رفع مشکل به یک مرکز تعمیرات حرفه ای مراجعه کنید زیرا حتی مشکلات کوچک مربوط به سی پی یو مانند کند شدن پایه های سی پی یو کامپیوتر نیز برای تعمیر نیاز به یک تعمیرکار بسیار حرفه ای و مجرب دارد چرا که سی پی یو یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری و حساس ترین قطعات سخت افزاری کامپیوتر شما به شمار می رود بنابراین بروز هرگونه اشتباه در حین اقدامات مربوط به تعمیر آن می تواند خسارت بسیار زیادی به کامپیوتر شما وارد کند. همچنین در صورتی که فکر می کنید پردازنده مرکزی کامپیوتر شما ( سی پی یو) برایتان ضعیف است، تعمیرکاران قادر هستند تا سی پی یو کامپیوتر شما را ارتقا دهند. شما با ارتقای سی پی یو کامپیوتر می توانید از مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر خود نیز جلوگیری کنید.

  ویروسی شدن سی پی یو کامپیوتر

  در بعضی موارد با این که شما مصرف زیادی از پردازنده مرکزی خود نمی کنید اما با خطای بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر یا مشکل 100 درصد شدن سی پی یو کامپیوتر روبرو می شوید. در بعضی از این موارد این خطا ها به علت مشکلات نرم افزاری است. بد افزار ها ویروس هایی وجود دارند که باعث ویروسی شدن سی پی یو کامپیوتر شما می شوند. ویروسی شدن سی پی یو کامپیوتر نیز می تواند باعث خطای بالا رفتن مصرف سی پی یو کامپیوتر یا ضعیف شدن سی پی یو کامپیوتر شما شود. برای رفع مشکلات نرمافزاری مربوط به پردازنده مرکزی نیز مانند ویروسی شدن سی پی یو کامپیوتر، حتما به یک مرکز تعمیرات یا تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید. به طور کلی سی پی یو کامپیوتر شما به دلایل متفاوتی می تواند خراب شد و از آنجایی که سی پی یو یکی از قطعات سخت افزاری ضروری کامپیوتر شما است بنابراین هنگامی که کامپیوتر خود را در زمان های مشخص برای سرویس و بررسی به مرکز تعمیرات می برید حتما سلامت عملکرد سی پی یو کامپیوتر خود را نیز بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید زیرا همانطور که به آن اشاره کردیم در صورتی که برای سی پی یو کامپیوتر شما مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری پیش آید و شما از تعمیر آن غفلت کنید، در دراز مدت باعث به وجود آمدن مشکلات و خسارت بیشتری به کامپیوتر شما می شود.

  × مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن