مانیتور یا همان LCD  رایج ترین دستگاه برای نمایش تصاویر در کامپیوتر است و یا برای نمایش بازی هایی مانند ایکس باکس پلی استیشن و..  کاربرد دارد. کارخانجات سازنده مانیتور برای بازدهی کیفیت تصاویر باهم دررقابت هستند تا بتوانند بهترین کیفیت تصویررا درمانیتور به بازار عرضه نمایند .با پیشرفت تکنولوژی مانیتورها بصورت سیستم عامل اندروید ، تاچ و…. دربازارعرضه شدند درواقع مانیتور یک سخت افزار است که اطلاعات گرافیکی آن توسط کارت گرافیک درصفحه به نمایش در می آید رزولویشن تصویردر مانیتور بالاتر از تلویزیون است قبل از اینکه یک مانیتور را خریداری کنید ،سعی کنید مانیتور وکارت گرافیک شما با یک کانکشن همخوانی داشته باشد .مانیتور بخش تکمیلی کامپیوتر جهت استفاده کاربران است . LCDیا همان مانیتور از اجزا پیچیده ای ساخته شده است لذا اگر یکی از این اجزا دچار مشکل شود، تعمیر آن نیاز به افراد حرفه ای و با مهارت بالا دارد.به عنوان مثال ممکن است مانیتور شما دیگر روشن نشود ، اولین چیزی که درذهن برخی  از افراد میرسد این است که مانیتورشان سوخته و بهتراست مانیتور دیگری تهیه کنند و برخی دیگر آن را جهت تعمیر به متخصصین تعمیر lcd کامپیوتر  می سپارند تا اختلالات موجود در مانیتورشان را رفع کنند و دراینجا با صرف هزینه کمتر مجدد از همان مانیتور استفاده خواهند کرد .

اگر از مدت زمان گارانتی مانیتورتان هنوز باقی مانده است پیشنهاد ما این است که ان را به گروه تعمیر کاران گارانتی بسپارید تا از هزینه تعمیر کاسته شود واین نکته را درنظر بگیرید که اگر تعمیرمانیتور را خودتان انجام دهید باعث ابطال گارانتی میشود .حال اگر گارانتی مانیتور به پایان رسیده بود و نیاز به تعمیرداشت میتوانید با انجام چندمرحله ابتدا مشکل را خودتان ارزیابی نمایید و درصورتی که نتوانستید آن رابرطرف کنید با تیم متخصصین تعمیر انواع مانیتور ارتباط برقرار نمایید.به عنوان مثال اگر چراغ مانیتور شما روشن نمیشود ممکن است یکی از خازن های منبع تغذیه آن دچار مشکل شده باشد که دراینجا کار را بدست متخصصین تعمیر lcd کامپیوتربسپارید چون منبع تغذیه یکی از مهمترین اجزای کامپیوتر است . یا شاید مانیتور تان روشن شود اما هیچ تصویری نمایش داده نشود، دراین مرحله نور چراغ قوه ای را مستقیم به مانیتور خود بتابانید اگر تصویری را دیدیدمشکل از پس زمینه آن است و اگر پیکسل سوخته در صفحه نمایش مشاهده نمودید یک شی نوک تیزی مانند خلال دندان را درپارچه ای بپیچید و به آن فشار وارد کنید اگر باز مشکل برطرف نشد با متخصصین تعمیر ال سی دی کامپیوتر ارتباط برقرار کنید.دراینجابرای آشنایی بهتر به برخی از مشکلات مانیتور وتعمیرات آن می پردازیم.

 

حتما برای شما هم بارها اتفاق افتاده است که با پیغام NO SIGNAL در مانیتور خود مواجه شده اید یکی از دلایل آن این است که سیگنال کارت گرافیک برای نمایش تصاویر ارسال نشده است و مانیتور نمیتواند تصاویررا به نمایش بگذارد قطع شدن کابل و خاموشی کامپیوتر و یا حتی گردو غباردر کیس کامپیوترنیز میتواند از علل NO SIGNAL باشد .شما میتوانید کابل کامپیوترتان را بررسی کنید و ازروشن بودن کامپیوترخود اطمینان حاصل نمایید .دراین میان برای اینکه مطمئن شوید مانیتورتان سالم است آن را با کیس دیگری امتحان کنید ومجددروشن کنید اگر مشکل برطرف نشد ، آن را به تعمیرات ال سی دی کامپیوتر بسپارید تا مشکل را با مهارت های خود برطرف نمایند .

لرزیدن مانیتور نیز یکی از متداول ترین مشکلات خرابی مانیتور است ،ممکن است ایراد از کابل باشد بنابراین کابل را از دو سر مانیتور وکیس محکم سفت کنید ودرغیر اینصورت از کابل جدیدی استفاده نمایید درصورتی که بااینکارهم مشکل برطرف نشد ایراد مربوط به تنظیمات فرکانس تصویر است .بهتراست که نور صفحه را تنظیم کنیدزیرا با کاهش نور صفحه ازوضوح تصویر کاسته می شود و باعث لرزش مانیتورخواهد شد .صفحه نمایش شما درهرثانبه 60 هرتز فرکانس برای نمایش تصویر بالا و پایین می کند با افزایش این 60 هرتز چشمک های مانیتور نیز کمتر میشود بنابراین آن را به حد ممکن برسانید تا مشکل حل شود .درصورتی که مشکل همچنان ادامه دارد احتمال دارد مشکل مانیتورتان سخت افزاری باشد بنابراین به تعمیر lcd کامپیوتر مراجعه نمایید.مشکل دیگری که امکان دارد  برای مانیتور تان  بوجود بیاید پیکسل سوخته یا اصطلاحا پیکسل مرده است .درواقع پیکسل سوخته به نقطه ای سیاهی گفته میشود که در قسمتی از صفحه نمایش ایجادشده است که به رنگ سیاه در آمده است دراین موارد تنها راه چاره تعویض مانیتورتان است.

یکی دیگر از اختلالات مانیتور مین برد آن است در ابتدا بهتراست بدانیم مین برد قلب مانیتور است و با تمام اجزا در ارتباط است مین برد ، برد الکترونیکی است که  با استفاده از پردازنده به نمایش صفحه کمک می کند . نوسانات برق و داغی دستگاه وضربه زدن و… باعث اختلال در مین برد می شود . متخصصین با توجه به اینکه ضربه به کدام قسمت مین برد وارد شده است اقدام به رفع ایراد مانیتورتان می کنند. اگر مدار آن سوخته باشد چاره ای جز تعویض آن وجود نخواهد داشت و امکان تعمیرآن میسر نیست .گاهی ممکن است آداپتور مانیتور دچار نوسانات برق شود در این شرایط مجدد آداپتور را تست نکنید و به تعمیر lcd کامپیوتر مراجعه نمایید. درهنگام خرید آداپتور به برچسب ولتاژ وآمپر آداپتور خود حتما توجه کنید تا طبق آداپتور قبلی و به همان میزان ولتاژ وآمپر باشد و با به همراه داشتن آداپتور قبلی کمک بسیاری به تعمیرکار کامپیوتر جهت تحویل درست آداپتور جدید نموده اید .

یکی دیگر از مشکلات خرابی برد پاور در مانیتور است فرض کنید در حال فعالیت با کامپیوترتان هستید و ناگهان تصویر مانیتور تان قطع و وصل یا خاموش میشود و خودبخود مجددا روشن می شود .این اختلال ممکن است در بارهای مکرر درطول همان روز برای شما اتفاق بیافتد اولین کاری که انجام میدهید پاور برق وکابل آن را بررسی می کنید و بعد از اینکه از سلامت پاور وکابل مطمئن شدید، علت را درجای دیگر جستجو می کنید ممکن است به علت نوسانات برقی در مانیتور پاور برد آن با مشکل روبروشده باشد که باید هرچه سریعتر آن را تعمیر نمایید. یکی دیگر از دلایلی که امکان دارد برد پاور شما دچار مشکل شده باشد ، صدای ناگهانی صوتی از مانیتورتان است و این صدا همچنان ادامه دارد دلیل این صدا خرابی برد پاور است بنابراین هرچه زودتر به تعمیر lcd کامپیوتر جهت تعمیر بردپاور آن اقدام کنید تا به مین برد شما هم آسیب نرساند .

تعمیر اینورتربرد مانیتور نیز  ،یکی دیگر از تعمیرات تخصصی مانیتور است .اینورتر ولتاژ پایین  dcرا به ولتاژ بالا افزایش میدهد اگر این قطعه در مانیتورتان خراب شود در بخش های دیگر نیز مشکل ایجاد می کند بنابراین لازمه ی تعمیر اینورتور مراجعه به تعمیر lcd کامپیوتر است تا هرچه سریعتر مشکل برطرف شود.

یکی دیگر از معظلات درگیری ذهن کاربران به هنگام استفاده از مانیتور، کم نوری تصویر مانیتور است .یکی از عوامل بروز چنین مشکلی روشن گذاشتن بیش از اندازه صفحه نمایشتان است و یا استفاده بیشتر از طول عمر مانیتور دلیل دیگر کم نوری است و برای جلوگیری از چنین موردی سعی کنید از ابتدا که مانیتور را روشن می کنید نور صفحه آن را در سطح پایین نگه دارید. تعمیرات این موارد از آنجایی که نیاز به تجربه ای بالایی دارد و منجر به باز شدن مانیتور شما خواهد شد لذا بکارگیری کارشناس مبتدی ممکن است مشکل را نه تنها برطرف نکند بلکه اختلال دیگری را نیز بوجود بیاورد .کارشناسان حرفه ای با ریشه یابی در این امر مشکل را در حد امکان حل خواهند نمود.

ازمشکلات دیگر در این زمینه بروز  chek signal cable است که کاربران بسیاری با این ارور مواجه شده اند. این اختلال با هربار روشن و خاموش شدن دستگاه مجدد قابل رویت است در این مورد یاید دستگاه lcd شما باز شود و تعویض یا تعمیر قطعات توسط متخصصین تعمیر lcd کامپیوتر صورت گیرد یا ازطریق رفع مورد نرم افزاری مانند آپدیت دستگاه توسط تعمیرکاران حرفه ای کمک گرفت که این مشکل را بصورت تخصصی برطرف کنند.

تعمیر کارت گرافیک  lcdنیز میتواند پیشامد دیگری برای مانیتور کاربران باشد. اگر هیچ تصویری را نتوانستید مشاهده کنید و با در هم ریختگی یا شطرنجی و سیاهی صفحه نمایش مواجه شدید به  احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیک مانیتور است ، شاید هنگام استفاده از یک برنامه گرافیکی خط سفیدی برروی صفحه نمایش شما ظاهر شود خوشبختانه در بیشتر این مواقع مشکل بدون تعویض برطرف میشود اما اگر این اختلال شدت بسیار بالاتر از این داشته باشد تعویض کارت گرافیک توسط

تیم تعمیر lcd کامپیوتر که با افراد صبور و با تجربه در رفع مشکلات و تعمیرات هستند صورت خواهد گرفت.

 

برندLCD شما برای برخی از تعمیرات مانیتور متفاوت خواهد بود .به عنوان مثال اگر مانیتور شماASUS  است بهتراست که آن را به نمایندگی تعمیر lcd کامپیوتر asusبسپارید تا قطعات اورجینال را با توجه به مدل و شماره نسخه آن تعویض نمایند که با تماس بامشتری و اطلاع ازهزینه تعمیر آن اقدام به تعویض قطعات اورجینال می کنند و یا اگر LCD دردستان شما برند  mac است به دلیل اینکه ساختار نرم افزاری وسخت افزاری آن باسایر مانیتورها متفاوت است باعث حساسیت در تعمیرات آن می شود بسیاری از کاربران مانیتورهای mac با مشکلاتی از قبیل برفکی شدن ، چشمک زدن مانیتور ،افتادن خط در مانیتور ،ووجود پرش در دستگاه شاکی هستند درگام اول با تعمیر lcd کامپیوتر mac تماس حاصل کنید تا با بکارگیری ابزار و تجهیزات سازگار با مانیتور شما سعی بر رفع تمامی اختلالات آن داشته باشند که این تعمیرات براساس استانداردهای جهانی از طرف کمپانی صورت می گیرد.

 

 

تعمیر صحیح یک lcd منجر به افزایش طول عمرآن می شود بنابراین سعی کنید از متخصصینی که مهارت کافی در این زمینه کسب نموده اند استفاده نمایید و مانیتور خود را جهت تعمیر به آنها بسپارید .پیشنهاد ما این است که به افراد نامتعبر و غیر مجاز که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه نکنید تا خسارت جبران ناپذیری به سخت افزار مانیتور شما وارد نکنند . متخصصین تعمیرات مانیتور در زمینه تعمیر انواع مانیتور صنعتی ، خانگی ، پزشکی و… مهارت کافی دارند مراکز تعمیر lcd کامپیوتر با ارائه جدیدترین تجهیزات ، بهترین خدمات جهت تعمیر ال سی دی را ارائه میدهند .تعمیرات مانیتور نیز مانند تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر نیاز به مدرن ترین تجهیزات دارد از این رو مشاوران وکارشناسان ما 24 ساعته آماده ارائه خدمات به شما مشتریان جهت تعمیر انواع مانیتور هستند .همچنین هزینه تعمیر مونیتور کامپیوتر بعد از اینکه تشخیص مشکل توسط گروه تعمیرکاران به مشتری اطلاع رسانی شد، اقدام به تعمیر آن خواهد شد که این هزینه طبق تعرفه اتحادیه صنف رایانه قیمت گذاری شده است.

درپایان برای اینکه مانیتور شما کمتر دچار اختلال شود در هنگام خرید سعی کنید چند نکته را مدنظر داشته باشید  درابتدا میتوانید اطلاعات کامل یک مانیتور خوب را از طریق اینترنت جستجو نمایید تا از مزیت های آن باخبرشوید و میتوانید از چندین مقاله راهنمای خرید مانیتور بهره مند شوید .شما باید بدانید که دقیقا چه چیزی می خواهید تا به یکی از شعب فروش مانیتور مراجعه کنید و جزییات آنها را با هم مقایسه کنید .قیمت ها را از چندین مرکز فروش بصورت حضوری بپرسید و سپس آن را با سایت های فروش محصولات اینترنتی مقایسه نمایید .حتما از گارانتی کالا مطمئن شوید تا پس از پایان خرید دچار مشکل نشوید وقتی چندین مانیتور متفاوت مدنظر شما بود اطلاعات کامل ساختاری از جمله وضوح تصویر ،زاویه دید و… را طبق اطلاعات درج شده مقایسه نمایید ودر پایان با رعایت این نکات میتوانید به نزدیکنترین فروشگاهی که مانیتور مدنظرتان در آن موجود است مراجعه نمایید وخرید خودرا انجام دهید .