تعمیر آیفون تصویری و عیب یابی و تعمیر آیفون صوتی و تصویری

دلیلهای خراب شدن آیفون ها چیست؟ راهکار برای تعمیر آیفون تصویری

برای مثال اگر یک موبایل که امروزه کاربران بسیاری دارد و حدوداً همه یک موبایل برای استفاده دارند بعد از مدتی استفاده نیاز به تعمیر سخت افزار و تعمیر نرم افزاری دارد آیفون همچون قطعات الکترونیکی سخت افزاری و نرم افزاری دارد بعد از مدتی دچار خرابی می شود پس با یک سرویس میتوانید تا چند سال دیگر از آن استفاده کنید.

اگر موارد زیر را رعایت کنید به افزایش طول عمر آیفون خود کمک میکنید.

1- نصب غیر اصولی

 

یکی از مهمترین و اساسی ترین دلیل ها در خرابی آیفون تصویری نصب اشتباه آیفون است نصب درست به تجربه نصاب آیفون بستگی دارد شاید در روز اول نصب آیفون راه اندازی شود ولی با گذشت زمان، اشتباه نصاب در آینده، کاربر نیاز به تعمیر آیفون تصویری خواهد داشت، یک مورد ضد آب کردن آیفون نسبت به باران است که ممکن است بعد از چند بار باریدن باران پنل از کار بیفتد.

– اتصال غیر اصولی سیم ها به سوکت مانیتور و پنل آیفون

سیم های ارتباط دهنده از پنل تا مانیتور برای رسانایی بهتر باید لحیم کاری شوند میتوانید برای عایق کاری بهتر از عایق وارنیش استفاده کنید.

بعضی از نصاب ها برای عایق کاری از چسب برق استفاده می کنند و حتی سیم ها را لحیم کاری نیز نمی کنند با این کار در دراز مدت سولفاته ایجاد می شود و اتصال سیم به سوکت قطع میشود برای اتصال به ترسیم ها باید نه این کار شوند و از اینها را می توان توسط وارنیش حرارتی عایق کرد.

یک دلیل برای نیاز به تعمیر آیفون تصویری سیم کشی ضعیف است.

– اتصال تغذیه دستگاه به یک برق نوسان دار:

اگر مانیتور آیفون و پاور دستگاه به سیم کشی نوسان دار متصل شده باشد مثل سیم کشی های قدیمی با این کار به مرور باعث خرابی آیفون می شود و باعث آسیب دیدن به قطعات ورودی پاور می گردد.

 

 

– ضد آب نکردن پنل از آب باران و برف :

مسلماً آب باعث خراب شدن وسایل برقی می شود اگر پاور برق آیفون در معرض آب باران نصب شود آب باران باعث خراب شدن پاور میشود و اگر برق مستقیم به دو سر پنل آیفون تصویری قرار گرفته باشد پنل آتش میگیرد و سیستم به طور کلی خراب میشود می توانید برای ضدآب کردن پنل جلوی درب آیفون از چسب سیلیکون یا همان چسب آکواریوم استفاده کنید حتی می توانید .

این چسب را برای آب بندی بارانگیر نیز استفاده کنید.

– استفاده کردن از تغذیه ضعیف نیز باعث خرابی دستگاه می شود.پنل آیفون تصویری چون دارای دوربین است به آمپر بیشتری به نسبت آیفون صوتی نیاز دارد پنل ایفون تصویری 2 آمپر است و پنل صوتی نیم آمپر است.

دلیل مشکی شدن تصویر آِفون تصویری بعد از باز کردن در میتواند کم بودن آمپر منبع تغذیه باشد.

انتخاب نامناسب محل نصب چه مانیتور –پنل – قفل برقی و منبع تغذیه

محل نصب آیفون بسیار مهم است بهتر در جایی نصب شود که باران نخورد و یا به اندازه ای بالا باشد که دست بچه ها به آن نرسد یا در سطح مسطحی قرار بگیرد نزدیک باغچه نباشد که به آن آب برسد. که انتخاب نصب پنل به معمار و طراح نما و نصاب آیفون تصویری بستگی دارد که صاحب خانه بعدا نیازی به تعمیر آیفون تصویری نداشته باشد.

قفل برقی : شل بودن زنجیر و یا سفت بودن زنجیر درب باز کن نیز میتواند باعث اختلال در عملکرد باز کردن شود.

نکته 1:بهتر است از قفل برقی زبانه ای استفاده کنید چون ایمنی بیشتری دارد و کار با آن نیز ساده تر است.

نکته 2: قطع شدن سیم قفل برقی نصب شده بر روی درب و اتصال اون می تواند باعث سوختن فیوز ترانس تغذیه شود و اگر فیوز اتصال کوتاه باشد حتی می تواند باعث خراب شدن آیفون تصویری شود.

نکته 3 همیشه کار نکردن آیفون و یا عملکرد دیر آیفون در باز کردن درب دلیل بر خرابی دستگاه نیست شاید نصاب اصول اولیه را رعایت نکرده باشد

ترانس تغذیه :

سعی کنید ترانس تغذیه را در صورت امکان نزدیک پنل نصب کنید تا ولتاژ افت پیدا نکند و در درب به درستی باز شود و آیفون دچار مشکل نشود توجه داشته باشید ترنس نباید در معرض آب باران باشد میتوانید از باکسهای روکار برای نصب استفاده کنید و یا ترانس را در محل تابلو برق کنتور ساختمان بگذارید.

یک مورد جالب در مورد نصب ترانس تغذیه :

2- کیفیت پایین آیفون تهیه شده

سعی کنید از آیفون های با کیفیت استفاده کنید معمولاً کیفیت آیفون ها از قیمت و شکل طراحی آنها مشخص است.

3- استفاده نادرست از مانیتور و پنل

سعی کنید برای جلوگیری از خرابی و نیاز به تعمیر آیفون تصویری سیم های دسته گوشی را بیش از حد نکشید یا شستی در را بیش از حد فشار ندهید مواظب باشید پنل و ال سی دی ضربه نخورد و رنگ و مایعات روی محفظه آنها نریزد.

گارانتی آیفون

معمولا از زمانی که آیفون را میخرید به مدت 1 الی 3 سال آیفونتان گارانتی تعمیر دارند و در بعضی یک سال گارانتی تعویض دارند. گارانتی بعضی از آیفونها بر روی آیفون حک شده و بعضی از شرکتها فاکتور دستنویس فروشنده و مهر را نیز قبول میکنند

شرکت دیجیبان تعمیر آیفون های زیر را انجام میدهد و همچنین تعمیر آیفون تصویری در تهران نیز انجام می دهد.

تعمیر آیفون تصویری تابا

تعمیر آیفون تصویری الکتروپیک

تعمیر آیفون تصویری سیماران

تعمیر آیفون تصویری سوزوکی

تعمیر آیفون تصویری کامکث

تعمیر آیفون تصویری کوماکس

تعمیر آیفون تصویری آلدو

نصب آیفون تصویری به جای صوتی (ویژه مجتمع ها)

 

 

اگر بخواهیم ایفون صوتی را به آیفون تصویری تبدیل کنیم نیازی به  تعویض سیم کشی کلی نداریم فقط با یک سوییچر میتوانیم این کار را انجام دهیم  قطعه ا که به وسیله ی آن میتوانیم کیفیت تصویر را بالا ببریم و با تعداد  سیم کمتر ارتباط واحد ها را بالا ببریم

روی اکثر آیفون های تصویری معمولا سوییچر موجود است و نیازی به خرید نیست ولی اگر نبود میتوانید این قطعه را به صورت جداگانه خرید کنید.

در مدل جدید آیفون تابا الکترونیک یک فیش 4 تایی در پنل (زرد ،نارنجی،قرمز،قهوه ای) و یک فیش پنج سیم در مانیتور به رنگهای (زرد ،نارنجی،قرمز،قهوه ای ، سفید) وجود دارد

در حالت سوئیچر خارجی که در پشت پنل وجود دارد ما سیم های قرمز به قرمز ، قهوه ای به قهوه ای ، قرمز به قرمز و تنها در مانیتور باید سفید زرد به زرد وصل شود.

در روش بالا که سوئیچر خارجی است برای هر واحد 4 رشته سیم لازم است که یعنی6 واحد می شود 24 رشته .

حال روش نصب سویچر داخلی ما باید4 رنگ اصلی را در پنل بین تمام واحدها مشترک بگیریم .

یعنی رنگهای قرمز ، قهوه ای ، نارنجی ، زرد به تمام واحدها وصل می شود بهتر است سیم ها دوبل وصل شود.فقط یک سیم اکنون در مانیتورها بالا استفاده مانده است که رنگ سفید است. این سیم باید به شاستی ها پنل وصل شود.

حال با این سیم کشی تعداد رشته سیم را محاسبه می کنیم.

6 عدد شاستی زنگ + 4 عدد اصلی =10 و اگر دوبل کنیم سیم های اصلی را می شود 14 عدد.

حال نکته مهم در استفاده از سوئیچر داخلی توجه به تعداد مجاز می باشد یعنی اگر تعداد بالایی را سوئیچر داخلی متصل کنیم کیفیت تصویر و صدا افت خواهد کرد. راه حل این موضوع این است؟

 

راه حل این مورد انتقال سویچر ها به یک باکس مرکزی است که به آن سوئیچر وسط می گویند. یعنی اینکه ما سویچر ها را در باکس قرار می دهیم و از ورودی تعداد رشته های سیم های اصلی و شاستی زنگها را تا آنجا انتقال می دهیم.از واحدها تا باکس تعداد رشته های سیم را را عبور می دهیم.

یعنی این باکس رابط پنل و مانیتورها است. سپس سوکت هایی که قرار بود در پنل بزنیم با فاصله ای کمتر نسبت به پنل و در فضایی بازتر نصب می کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *