تعمیر اپل و گوشی های آیفون

امروزه مردم بسیاری در ایران از گوشی های آیفون استفاده می کنند ، با اینکه این گوشی ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند  گاهی اوقات هم پیش می آید که این گوشی ها با مشکلاتی رو به رو شوند . ما می خواهیم در این بخش چند تا از این مشکلات را برای کاربران اپل شرح دهیم و راه حلی هم برایش ارائه دهیم تا اگر با این مشکلات مواجهه شدند بتوانند برای تعمیر اپل خود اقدام کنند .

 

  1. از مشکل های اصلی ای که برای گوشی های اپل پیش می آید این است که ممکن است شارژ گوشی زود تموم شود و خب این نشانه ای بارز بر این است که باطری گوشی اپل شما به مشکل خورده است . باطری های گوشی های اپل که امروزه در بازار ارائه می شوند عموما لیتیوم یونی هستند و و خب این مسئله سبب می شوند که از عمر باطری به مرور زمان کم کم کاسته شود ، این مسئله اگر از زمان خرید گوشی آیفونتان مدت زمان زیادی می گذرد امری نسبتا طبیعی است و این مشکل برای اکثر گوشی های آیفون به وجود می آید . خب یک راهی وجود دارد و این است که شما نسبت به عوض کردن باطری گوشی اپل خود اقدام کنید تا تعمیر آیفون شما صورت گیرد . اگر شما خودتان در این باره مشکل دارید و نمی توانید خود باطری گوشی اپل خود را عوض کنید می توانید برای کمک با کارشناسان و پشتیبانان دیجیبان برای کمک در این امر نسبت به تعمیر اپل خود تماس بگیرید . شما برای این کار تنها کافیست در قسمت چت با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کنید و یا فرم درخواست را پر کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند .

 

 

در قسمت تنظیمات گوشی موبایل اپل شما قسمتی برای باطری وجود دارد ، شما برای این که باطری شما زود به زود خالی نشود می توانید در این بخش بازده باطری خودتان را کنترل کنید و از کوتاه شدن عمر مفید باطریتان جلوگیری کنید ، کارهایی هم مثل پاک کردن برنامه هایی که همیشه ران هستند و یا کم کردن نور صفحه گوشی و یا خاموش کردن بلوتوث و وای وای در مواقعی که به آن ها نیاز ندارید هم می تواند سبب شود که گوشی اپل شما باطری اش زود به زود تمام نشود .

 

 

 

  1. اما یک مشکل دیگری که برای کاربران اپل در ایران پیش میاید پر شدن حافظه گوشی است .

 

اول از همه شما هنگام خرید گوشی آیفون باید توجه کنید که میزان نیاز شما به حافظه برای گوشی چقدر است ، از آنجا که این کمپانی گوشی های خودش را با ظرفیت های رم متفاوتی در بازار ارائه می دهد شما می توانید گوشی ای که حافظه اش برای کار شما مناسب است را استفاده کنید .ولی با این حال  چون که معمولا کیفیت فیلم ها و عکس ها بالاست گاهی ممکن است که حافظه گوشی اپل شما پر شود و شما در استفاده از گوشی به درد سر بیفتید این مشکل در ظرفیت های 16 گیگ و یا 32 گیگ اپل معمولا بیشتر رخ می دهد . و این برند متاسفانه به علت امنیت بالایی که برای کاربران فراهم می کند از حافظه جانبی پشتیبانی نیز نمی کند . خب در این مواقع شما باید حافظه گوشی اپل خود را کمی خلوت کنید برای این کار می توانید اول از همه عکس ها و فیلم هایی که اضافه هستند را پاک کنید و گوشی را خلوت کنید . پاک کردن برنامه های اضافی هم در این امر کمکتان می کند . اگر شما قصد پاک کردن ندارید باید دیتا هایی گه بر روی حافظه گوشی موبایل اپلتان است را به هارد یا دستگاهی دیگر انتقال دهید که این کار نیاز مند برنامه مخصوصی بر روی کامپیوتر شما است . شما نیز می توانید از حافظه هایی که برنامه هایی مثل جیمیل و یا تلگرام و یا حتی بک آپ خود اپل برای سیو کردن اطلاعاتی که شاید بعدا مورد استفاده شما قرار گیرد کمک بگیرید .

  1. یکی از مشکل های دیگر که حتی در گوشی های اندروید هم مشاهده می شود مشکل فریز شدن گوشی های اپل کاربران است .

احتمالا برای شما پیش آمده باشد که هنگام استفاده از گوشی اپل خود ، ناگهان گوشی از کار به ایستد و هنگ کند و شما قادر نباشید دیگر با گوشی کار کنید . اسم این حالتی که برای گوشی های اپل اتفاق می افتد اصطلاحا فریز شدن است . دلایل به وجود آمدن این مشکل می تواند باز هم از پر شدن حافظه گوشی شما باشد و یا می تواند از ران شدن تعداد برنامه های زیادی همزمان باهم باشد . اگر گوشی موبایل اپل شما قدیمی هم باشد این مشکل به علت قدیمی شدن سخت افزار های موبایل هم ممکن است پیش بیاید .

ولی خب برای حل کردن این مشکل راه حلی آسان وجود دارد تا گوشی موبایل اپلتان دوباره درست کار کند و دیگر نیازی به تعمیر اپل شما نباشد .

شما باید گوشیتان را فورس ریستارت کنید . برای این کار باید اول دکمه هووم و پاور گوشتان را باهم فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید . هنگامی سیب اپل در صفحه گوشی ظاهر شد شما می توانید دکمه را رها کنید .

این کار با نگه داشتن دکمه ی پاور به علاوه ی دکمه های کم و زیاد کردن صدا هم انجام می شود .

 

  1. یکی دیگر از مشکل هایی که گریبان گیر کاربران اپل است خرابی گوشی هنگام برخورد گوشی با آب است .

این مشکل برای گوشی های آیفون قدیمی ( از نسخه 7 به قبل ) اتفاق می افتد ، چونکه گوشی های جدید آیفون نسبت به آب مقاوم هستند و با برخورد با آب خراب نمی شوند . حالا اگر شما حواستان نبود و گوشیتان با اب برخورد کرد شما باید اول از همه گوشی را از آب خارج کنید ، بعد از آن باید تا آن جا که می توانید گوشی را خشک کنید ، اگر سشوار در دسترس دارید برای خشک کردن گوشیتان از آن کمک بگیرید ، بعد از خشک کردن شما باید گوشی خود را هر چه سری تر خاموش کنید ، و پس از آن شما برای خشک شدن قطعات داخل گوشی باید گوشی خاموش را به مدت دو روز در یک کیسه برنج قرار دهید و اگر قطعات سخت افزاری درون گوشی هنگام با برخورد با آب آسیب ندیده باشند گوشی بعد از دو روز روشن خواهد شد ، اگر نه شما باید برای تعمیر اپل خود اقدام کنید ، در این حال احتمال دارد که  cpu  آیفون شما خراب شده باشد که آن هنگام باید برای تعمیر cpu اپل خود اقدام کنید ، شما می توانید در این هنگام با کارشناسان و پشتیبانان دیجیبان برای کمک در این امر نسبت به تعمیر اپل خود تماس بگیرید . شما برای این کار تنها کافیست در قسمت چت با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کنید و یا فرم درخواست را پر کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند .

 

 

  1. از مشکل های دیگر می توان خرابی تاچ آیدی را نام برد .

تعمیر اپل

کمپانی اپل دکمه باز کردن صفحه و دکمه هوم گوشی های آیفون را سال هاست که یکی قرار داده . در همه ی ورژن های گوشی های آیفون احتمال خرابی دکمه تاچ آیدی گوشی وجود دارد که شما را وادار می کند که به تعمیر اپل ایدی اقدام کنید . یک راه حلی برای این کار وجود دارد که تعویض دکمه است ولی با این کار ممکن است تاچ آیدی با سیستم خود گوشی مچ نشود و شما نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای دارید . ولی اگر دکمه هوم خراب شده باشد می توانید از دکمه هوم مجازی خود گوشی استفاده کنید که این کار در قسمت تنظیمات قابل انجام است . ولی اگر فقط تاچ آدی شما مورد دارد و شما حساسیت خاصی روی تاچ آیدی ندارید می توانید بدون آن هم توسط پسوورد گوشی را باز کنید و دیگر نیازی به تعمیر اپل شما نیست .

 

 

برای تعمیر گوشی آیفون ازجمله تعمیر cpu اپل، تعمیر اپل واچ، تعمیر اپل se

خود از دیجیبان کمک بگیرید.