تعمیر سوکت های کامپیوتر

سوکت های کامپیوتر یکی از اجزای بسیار مهم و پرکاربرد کامپیوتر ها هستند که اکثر کاربران در صورت خرابی سوکت های کامپیوتر برای انجام فعالیت های خود به مشکل برمی خورند. بنابراین سلامت عملکرد پورت های سیستم برای کاربران کامپیوتر اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر کامپیوتر شما با مشکل سوکت مواجه شده و قصد تعمیر آن را دارید ایتدا ویدئو زیر را ببینید سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشنسان دیجی بان در اسرع وقت برای عیب یابی و مشاوره با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

تعمیرات سوکت های کامپیوتر

تعمیرات سوکت های کامپیوتر می تواند یکی از اقدامات مهم در تعمیرات کامپیوتر به شمار رود زیرا کاربرد سوکت های کامپیوتر بسیار زیاد است و در صورتی که دچار خرابی سوکت های کامپیوتر خود شوید بسیاری از فعالیت ها را نمی توانید با کامپیوتر خود انجام دهید. البته تعمیر سوکت های کامپیوتر نیاز به دقت و مهارت تعمیرکار انتخابی شما دارد زیرا در صورتی که در حین انجام اقدامات تعمیر پورت usb کامپیوتر اشتباهی رخ دهد ممکن است قطعات سخت افزاری داخلی کامپیوتر شما آسیب ببینند و خسارت بیشتری به دستگاه شما وارد شود. به طور کلی اهمیت سلامت عملکرد سوکت های کامپیوتر برای کاربران کامپیوتر اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که پورت های کامپیوتر شما خراب شود، انجام بسیاری از فعالیت های شما دچار مشکل می شود. به عنوان مثال ممکن است پورت ورودی کابل مانیتور (صفحه نمایش) کامپیوتر شما دچار مشکل شود بنابراین شما نمی توانید مانیتور خود را به کامپیوتر خود وصل کنید و تصویری نخواهید داشت.

هزینه تعمیر سوکت های کامپیوتر

هزینه تعمیر سوکت های کامپیوتر نیز می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد به عنوان مثال اگر تعمیر پورت usb کامپیوتر امکان پذیر نباشد شما برای تعمیرات سوکت های کامپیوتر و رفع خرابی سوکت های کامپیوتر مجبور به تعویض پورت های خود شوید که طبیعتا هزینه تعمیر سوکت های کامپیوتر کمتر از تعویض پورت های کامپیوتر است. البته به طور کلی در تعمیرات کامپیوتر هزینه تعمیرات سخت افزاری بیشتر از تعمیرات نرم افزاری است و همچنین هزینه تعویض قطعات سخت افزاری طبیعتا بیشتر از تعمیرات قطعات سخت افزاری است. یکی از نکاتی که در هزینه تعمیر سوکت های کامپیوتر می تواند تاثیر گذار باشد این است که کدام پورت کامپیوتر شما دچار مشکل شده است؟ ممکن است هزینه تعمیرات سوکت های متفاوت کامپیوتر با یکدیگر متفاوت باشند.

رفع خرابی پورت USB کامپیوتر

پورت های موجود بر روی کیس یا همان بدنه ی کامپیوتر شما بی شک بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. طبیعتا قطعات یا ابزاراتی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند احتمال به وجود آمدن مشکل در آن ها و آسیب دیدنشان نیز بیشتر می شود بنابراین احتمال نیاز شما به تعمیر سوکت های کامپیوتر بالا است. درست استفاده نکردن از پورت های کامپیوتر می تواند باعث خراب شدن سوکت های کامپیوتر شما شود و در نتیجه نیاز به تعمیر پورت usb کامپیوتر پیدا کنید. یکی از پورت های پرکاربردی که بر روی بدنه ی کامپیوتر شما قرار دارد، پورت های یو اس بی است زیرا تنها راه ارتباط فلش مموری های شما با کامپیوتر استفاده از پورت های یو اس بی است. یکی از دلایل رایجی که باعث می شود شما نیاز به تعمیر سوکت های کامپیوتر پیدا کنید، اشتباه وارد کردن فلش مموری ها به داخل پورت های یو اس بی است بنابراین هنگام وارد کردن فلش مموری های خود به پورت های یو اس بی نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید تا باعث خرابی پورت usb کامپیوتر خود نشوید. البته پورت های که در بدنه ی کامپیوتر ها به کار رفته است تنها به پورت های یو اس بی منتهی نمی شود وشما می توانید پورت های ورودی مانیتور، باند ها و … نیز بر روی بدنه ی کامپیوتر شما وجود دارند اما به هرحال اکثر کاربران برای تعمیرات پورت usb کامپیوتر به مرکز تعمیرات مراجعه می کنند.

خرابی سوکت های کامپیوتر به صورت تخصصی

تعمیر سوکت های کامپیوتر باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود زیرا با اشتباه در حین اقدامات تعمیرات پورت usb کامپیوتر احتمال به وجود آمدن هرگونه خرابی به قطعات داخلی کامپیوتر شما زیاد است بنابراین هنگام انتخاب تعمیرکار یا مرکز تعمیرات کامپیئوتر برای تعمیر پورت usb کامپیوتر خود، نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید. یک تعمیرکار خوب باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد تا بتواند هر چه بی نقص تر به تعمیر سوکت های کامپیوتر شما یا رفع هر گونه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری دیگری بپردازد.

یکی از ویژگی هایی که یک تعمیرکار خوب باید داشته باشد این است که قطعات سخت افزاری کامپیوتر را به خوبی بشناسد تا بتواند از تعمیر قطعات کوچک مانند تعمیر سوکت های کامپیوتر به خوبی برآید.

تعمیرکار انتخابی شما باید بتواند به طرز صحیح دستگاه شما را عیب یابی کند به عنوان مثال بتواند در تعمیر سوکت های کامپیوتر تشخیص دهد که پورت های شما نیاز به تعویض دارند یا خیر.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن