تعمیر سی دی رام لپ تاپ

اگر سی دی رام لپ تاپ شما باز نمی شود یا احساس می کنید که از کیفیت کارایی آن کاسته شده است بهتر است بدانید که سی دی رام ها یا دیسک خوان ها دارای طول عمر مفیدی هستند. به این معنی که حتی بهترین دیسک خوان ها بعد از سپری شدن عمر مفید اشان از کیفیت عملکرد آن ها کم شده و در نتیجه نیاز شما را رفع نمی کنند.

اگر قصد تعمیر سی دی رام یا لپ تاپ خود را دارید ابتدا ویدئو زیر با ببینید سپس می توانید فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر لپ تاپ
حتما قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از لپ تاپ هر مشکلی برای لپ تاپ شما ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر لپ تاپ شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص لپ تاپ وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر لپ تاپ در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که لپ تاپ می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 3.000.000 تا 100.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر لپ تاپ: 100.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر لپ تاپ 3.000.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر لپ تاپ

زمان تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ ها یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستند ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک لپ تاپ: 12 روز
 • و کمترین زمان تعمیر لپ تاپ 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر لپ تاپ بیش از 1200 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1200+

لپ تاپ تعمیر شده و مشتری راضی

همه برندهای لپ تاپ نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم هر برند از کل تعمیرات لپ تاپ دیجی بان قابل آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

راضی بودم تعمیر لپ تاپ من به موقع انجام شد و نتیجه خوب بود

احسان فرزینتعمیر لپ تاپ HP

لپ تاپ من مشکل هارد داشت تعمیر شد و سالم تحویل شد

ممنونم

محمد عسگریتعمیر لپ تاپ دل

فن مشکل داشت و خوب کار نمیکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشت

فن تعویض شد و با نضب مجدد ویندوز و نرم افزارهای کاربردی دیگه لپ تاپ درست شد

سمیه اسدیمشکل فن لپ تاپ

ویندوز و مشکل ارتباط با اینترنت داشتم

ویندوز عوض شد و درایور های کارت شبکه مجددا نصب شد

رضا قنبریمشکل نرم افزاری

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر لپ تاپ اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

تعمیر دیسک خوان لپ تاپ

تعمیر سی دی رام لپ تاپ یکی از اقداماتی تعمیرات لپ تاپ است. درحال حاضر یکی از قدیمی ترین و در عین حال همچنان پر استفاده ترین راه های برای انتقال دیتا یا ذخیره ی دیتا کاربران سی دی یا دی وی دی است. البته بعضی از لپ تاپ های امروزی سی دی رام یا همان دیسک خوان ندارند زیرا شرکت های سازنده هرروزه در تلاش اند تا لپ تاپ های سبک تر و باریک تری تولید و به بازار عرضه کند.

قطعات اصلی دیسک خوان یا سی دی رام عبارت اند از:

موتور دیسک خوان: موتور دیسک خوان وظیفه چرخاندن دیسک را برعهده دارد. سرعت حرکت این موتور در دیسک خوان های متفاوت می تواند متفاوت باشد. البته سرعت چرخش موتور سی دی رام یا دیسک خوان دستگاه شما می تواند علاوه بر این که به نوع دیسک خوان مربوط است، به نوع CD یا DVD ورودی نیز ربط داشته باشد. معمولا سرعت حرکت چرخشی موتور دیسک خوان بین 200 تا 500 چرخش بر دقیقه است. در صورت به وجود آمدن هرگونه اختلال برای عملکرد موتور دیسک خوان بی شک شما نیاز به تعمیر سی دی رام لپ تاپ خود پیدا خواهید کرد.

تعمیر سی دی رام لپ تاپ

لنز دیسک خوان: روی هرکدام از شیار های موجود در دیسک خوان یک لیزر و لنز وجود دارد تا بتواند دیسک مورد نظر شما را به درستی و به طور کامل شناسایی کند. در صورتی که لنز (چشمی) دیسک خوان خراب شود یا دچار مشکل جزئی شود نیاز به تعمیرات سی دی رام لپ تاپ خواهد بود زیرا لنز دیسک خوان وظیفه تشخیص و خواندن اطلاعات دیسک شما را برعهده دارد.

سیستم تشخیص لیزر ها: سیستم تشخیص لیزر ها اطلاعات دیسک ورودی به دیسک خوان توسط شما را دریافت می کند تا بتواند آن ها را شناسایی و در نتیجه قابل پخش در دستگاه شما کند. سیستم تشخیص لیزر بسیار حساس است و خرابی سی دی رام لپ تاپ می تواند به علت وجود مشکل در این بخش از اینت قطعه سخت افزاری نیز باشد.

بعضی از انواع دیسک گردان ها، دیسک خوان ها یا همان سی دی رام ها قابل نوشتن مجدد دارند. به این منظور که، زمانی که شما سی دی یا دی وی دی خود را رایت می کنید، در اغلب سی دی رام ها یا همان دیسک خوان ها قابلیت رایت کردن بر روی سی دی یا دی وی دی ها فقط یکبار وجود دارد اما بعضی از دیسک خوان ها قابلیت چندبار رایت کردن بر روی یک سی دی یا دی وی دی را نیز دارند به این منظور که شما میتوانید قسمتی از اطلاعات خود را بار اول بر روی دیسک مورد نظر رایت کرده و بعد ها به اطلاعات داخل همان دیسک اضافه کنید. البته این قابلیت نوشتن مجدد باید دو طرفه باشد، یعنی این عمل فقط بر روی سی دی یا دی وی دی های خاصی قابل انجام است. البته احتمال خرابی این نوع از سی دی رام ها بیشتر است و ممکن است شما زودتر به تعمیر سی دی رام لپ تاپ نیاز پیدا کنید.

رفع خرابی سی دی رام لپ تاپ ها

در صورت باز نشدن سی دی رام لپ تاپ یا به طور کلی کار نکردن سی دی رام لپ تاپ ممکن است این اختلالات به علت حتی مشکلات نرم افزاری باشد بنابراین در صورت به وجود آمدن اختلال در عملکرد سی دی رام تعمیرکار باید به درستی عیب دستگاه را پیدا کند تا باعث خسارت بیشتر به آن نشود.

تعمیرات سی دی رام لپ تاپ

مشکلات رایجی که باعث کار نکردن سی دی رام لپ تاپ می شود

مشکلات رایجی که برای سی دی رام لپ تاپ به وجود می آید اغلب درباره خواندن اطلاعات موجود در CD یا DVD ورودی است یا ممکن است درب دیسک خوان شما به درستی باز نشود و یا موقع رایت کردن (انتقال فایل ها از روی دستگاه لپ تاپ بر روی سی دی یا دی وی دی خام) دچار مشکل شوید و سرعت رایت کردن لپ تاپ شما بسیار پایین باشد. البته پایین بودن مشکل رایت کردن سی دی یا دی ویدی می تواند دلایل متعددی داشته باشد اما یکی از دلایل رایج آن مربوط به وجود اشکال و ایراد در عملکرد دیسک خوان لپ تاپ است. بنابراین در صورتی که احساس می کنید رایت کردن سی دی یا دی وی دی هایتان با سرعت همیشگی انجام نمی شود بهتر است در اولین قدم با مراجعه به یک مرکز تعمیرات لپ تاپ مطمئن از سلامت عملکرد دیسک خوان لپ تاپ خود باخبر شوید و در صورت خرابی برای تعمیر سی دی رام لپ تاپ خود اقدام کنید. ممکن است دلیل خراب شدن سی دی رام لپ تاپ شما تنها خراب بودن دکمه روی این قطعه باشد و تعمیر سی دی رام لپ تاپ شما هزینه بسیار کمی داشته باشد.

هزینه تعمیر سی دی رام لپ تاپ

زمانی که طرف تعمیرات سی دی رام لپ تاپ می شود و همچنین هزینه تعمیر سی دی رام لپ تاپ یا هزینه تعویض سی دی رام لپ تاپ بستگی به نوع آسیب دیدگی و همینطور میزان آسیب دیدگی قطعه بستگی دارد. طبیعتا اگردر فرآیند تعمیر سی دی رام لپ تاپ، تعمیرکار تشخیص دهد که نیاز به تعویض قطعه است، هزینه تعمیر سی دی رام لپ تاپ بیشتر خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که گاهی اوقات نخواندن دیسک توسط دستگاه شما (کامپیوتر یا لپ تاپ) ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری نیز باشد پس عیب یابی صحیح توسط تعمیرکار ماهر از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن