تعمیر سی دی رام کامپیوتر

logo

دیجی بان ، ارائه دهنده همه خدمات

مرتبط با حوزه دیجیتال و IT

سی دی رام یا همان دیسک خوان یکی از کاربردی ترین قطعات سخت افزاری است که در ساخت کامپیوتر یا لپ تاپ به کار می رود. همان طور که احتمالا می دانید کاربرد این قطعه سخت افزاری خواندن سی دی یا دی وی دی مورد نظر شما است. ضعیف شدن لنز یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای سی دی رام کامپیوتر به وجود می آید.

خواندن بیشتر

برای درخواست تعمیرات کامپیوتر خود فرم زیر را پر کنید

(کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس میگیرند)


  سی دی رام کامپیوتر یا دیسک خوان چیست؟

  سی دی رام یا دیسک خوان مخفف اسم Compact Disc Read-Only Memory است. سی دی رام در واقع محفظه ای است که شما می توانید سی دی یا دی وی دی مورد نیاز خود را درون آن قرار دهید و کامپیوتر یا لپ تاپ شما می تواند به کمک این قطعه ی سخت افزاری اطلاعات موجود بر روی دی وی دی یا سی دی مورد نظر شما را بخواند. ناگفته نماند که سی دی رام های کامپیوتر دارای یک طول عمر مفیدی هستند و زمانی که این عمر سپری شود لنز سی دی رام کامپیوتر شما ضعیف می شود و شما ملز می شوید به تعمیر دیسک خوان کامپیوتر خود بپردازید. هر چه بیشتر از سی دی رام کامپیوتر خود استفاده کنید لنز شما سریع تر ضعیف می شود و شما زودتر به تعمیر سی دی رام کامپیوتر نیاز پیدا می کنید و ممکن است مجبور به تعویض سی دی رام کامپیوتر خود شوید.

  علائم خرابی سی دی رام کامپیوتر

  زمانی که سی دی رام کامپیوتر شما دچار مشکل شده باشد بی شک شما خراب شدن سی دی رام کامپیوتر و نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر خود را احساس خواهید کرد چرا که در صورت خرابی سی دی رام کامپیوتر، دیسک مورد نظر شما به طور صحیح اجرا نمی شود. علائم رایجی که نشانه خرابی سی دی رام کامپیوتر است:

  1. سی دی یا دی وی دی مورد نظر شما با سرعت بسیار کمی بارگزاری می شود
  2. اطلاعات موجود در دی وی دی یا سی دی مورد نظر شما به درستی پخش و اجرا نمی شود
  3. اطلاعات که شما در نظر دارید به درستی بر روی دی وی دی یا سی دی خام نوشته نمی شود
  4. دریافت اررور (خطا) های متفاوت هنگام اجرای سی دی یا دی وی دی مورد نظر
  5. زمانی که سی دی یا دی وی دی را وارد دستگاه می کنید، فن دستگاه با سرعت بیشتری به طور مداوم فعالیت می کند

  علائم بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با توجه به آن ها به نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر خود پی ببرید اما رایج ترین آن ها مواردی بود که در بالا ذکر شده است. در صورت مشاهده هر کدام از موارد بالا بهتر است سریع تر برای تعمیر سی دی رام کامپیوتر خود اقدام کنید چرا که در صورت غفلت از تعمیر این قطعه سخت افزاری ممکن است به سایر قطعات سخت افزاری کامپیوتر شما نیز آسیب برسد و در نتیجه خسارت بیشتری به کامپیوتر شما وارد شود و بنابراین شما هزینه بیشتری را برای تعمیر دستگاه خود متحمل شوید.

  هزینه تعمیر سی دی رام کامپیوتر

  هزینه تعمیر سی دی رام کامپیوتر شما همانند زمانی که سایر قطعات سخت افزاری خراب می شوند، بستگی به نوع آسیب وارد شده به قطعه سخت افزاری کامپیوتر شما و همچنین میزان آسیب وارد شده به آن دارد. به طور مثال اگر به خرابی دیسک خوان کامپیوتر خود دچار شده اید و تعمیرکار حرفه ای و مجربی که برای تعمیر سی دی رام کامپیوتر خود به اون مراجعه کرده اید تشخیص داده است که نیاز به تعویض سی دی رام کامپیوتر است، طبیعتا هزینه تعویض دیسک خوان کامپیوتر بسیار بیشتر از هزینه تعمیر دیسک خوان کامپیوتر است. بنابراین بهتر است زمانی که نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر یا به طور کلی نیاز به تعمیرات کامپیوتر دارید حتما به یک مرکز تعمیرات حرفه ای مراجعه کنید به دسترسی به تعمیرکاران و کارشناسان مجرب داشته باشد تا بتوانند ایراد و مشکل کامپیوتر شما را به طور صحیح تشخیص دهند. عیب یابی یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراحل در روند تعمیرات است.

  تعمیرات سی دی رام کامپیوتر به صورت کاملا تخصصی

  در تعمیرات سی دی رام کامپیوتر ممکن است علت خرابی سی دی رام کامپیوتر و نیاز به تعمیر دیسک خوان کامپیوتر به دلیل مشکل و ایرادات مربوط به منبع تغذیه یا همان پاور کامپیوتر باشد. در این مورد ایراد به این شکل صورت می گیرد که پاور یا همان منبع تغذیه کامپیوتر قدرت کافی برای تولید انرژی و انتقال آن به سی دی رام را ندارد بنابراین در این حالت سی دی یا دی وی دی وارد شده به محفظه سی دی رام توسط شما، به درستی خوانده نمی شود. به عنوان مثال در بعضی مواقع در ورودی محفظه سی دی رام باز نمی شود، این به این معنی است که منبع تغذیه (پاور) کامپیوتر شما توانایی تولید برق کافی و انتقال آن به این قطعه سخت افزاری را برای باز شدن درب آن ندارد.

  ممکن است یکی دلایل خرابی شدن سی دی رام کامپیوتر و نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر به علت وجود گرد و غبار به داخل این قطعه سخت افزاری باشد. آلوده بودن سی دی رام کامپیوتر می تواند باعث خراب شدن سی دی رام کامپیوتر شود بنابراین در صورتی که احساس می کنید این قطعه دچار آلودگی شده است و خیلی وقت است از خدمات سرویس کامپیوتر استفاده نکرده اید حتما کامپیوتر خود را به یک مرکز تعمیرات کامپیوتر مطمئن منتقل کنید تا قطعات داخلی کیس کامپیوتر شما را تمیز کنید.

  ممکن است مشکلات پیش آمده در دیسک خوان کامپیوتر که باعث نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر شده است به علت مشکلات و ایرادات نرم افزاری باشد. در صورتی که خراب شدن سی دی رام کامپیوتر به علت مشکلات نرم افزاری باشد، بی شک با مراجعه به یک مرکز تعمیر کامپیوتر مطمئن قابل حل است و شما نیاز به تعویض سی دی رام کامپیوتر پیدا نخواهید کرد.

  اقدامات مربوط به تعمیرات دیسک خوان کامپیوتر امری بسیار حساس است و اگر تعمیرکاری که به آن مراجعه می کنید حرفه ای نباشد ممکن است به دلیل کوچک ترین خرابی سی دی رام کامپیوتر کار های مورد نیاز برای تعمیرات سی دی رام کامپیوتر شما را انجام ندهد و اقدام به تعویض سی دی رام کامپیوتر شما کند و در نتیجه شما به دلیل حرفه ای نبودن تعمیرکار موردنظر هزینه بیشتری برای تعمیر دستگاه خود بپردازید.

  × مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن