تعمیر سی پی یو لپ تاپ

 • بنر تعمیرات لپ تاپ

سی پی یو، واژه ای که حتما با آن آشنا هستید. پردازنده مرکزی اصلی ترین قطعه ی سخت افزاری لپ تاپ شما است. سی پی یو وظیفه پردازش اطلاعاتی را دارد که شما به لپ تاپ خود می دهید یعنی لپ تاپ برای انجام کوچک ترین کاری نیاز به فعالیت بی نقص سی پی یو خود دارد. هنگ کردن لپ تاپ یا به اصطلاح اسلوموشن شدن آن نیز می تواند به دلیل مشکلات و ایرادات مربوط به سی پی یو لپ تاپ باشد. اگر لپ تاپ شما مشکل CPU دارد و قصد تعمیر ان را دارید اول ویدئو زیر را ببینید بعد لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر لپ تاپ
حتما قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از لپ تاپ هر مشکلی برای لپ تاپ شما ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر لپ تاپ شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص لپ تاپ وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر لپ تاپ در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که لپ تاپ می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 3.000.000 تا 100.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر لپ تاپ: 100.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر لپ تاپ 3.000.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر لپ تاپ

زمان تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ ها یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستند ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک لپ تاپ: 12 روز
 • و کمترین زمان تعمیر لپ تاپ 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر لپ تاپ بیش از 1200 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1200+

لپ تاپ تعمیر شده و مشتری راضی

همه برندهای لپ تاپ نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم هر برند از کل تعمیرات لپ تاپ دیجی بان قابل آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

راضی بودم تعمیر لپ تاپ من به موقع انجام شد و نتیجه خوب بود

احسان فرزینتعمیر لپ تاپ HP

لپ تاپ من مشکل هارد داشت تعمیر شد و سالم تحویل شد

ممنونم

محمد عسگریتعمیر لپ تاپ دل

فن مشکل داشت و خوب کار نمیکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشت

فن تعویض شد و با نضب مجدد ویندوز و نرم افزارهای کاربردی دیگه لپ تاپ درست شد

سمیه اسدیمشکل فن لپ تاپ

ویندوز و مشکل ارتباط با اینترنت داشتم

ویندوز عوض شد و درایور های کارت شبکه مجددا نصب شد

رضا قنبریمشکل نرم افزاری

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر لپ تاپ اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

پردازنده مرکزی (CPU) چیست؟

سی پی یو، واحد پردازش مرکزی و پردازشگر از جمله نام های آشنایی است که برای این قطعه سخت افزاری ضروری به کار می رود. وظیفه اصلی این قطعه ی سخت افزاری مهم، پردازش دستوراتی است که شما به لپ تاپ یا دستگاه خود اعمال می کنید. دستور العمل هایی که به دستگاه خود می دهید و در صدم ثانیه باید اجرا شوند قبل از اجرا باید توسط پردازشگر مرکزی یا همان CPU پردازش شوند. بنابراین سرعت، حرف اول را برای سی پی یو می زند و هر چه سرعت پردازش یک پردازشگر مرکزی بیشتر باشد بهتر است. عوامل و کار هایی مانند ارتقا سی پی یو لپ تاپ باعث افزایش سرعت سیستم عامل دستگاه شما یعنی ویندوز شما می شود. این امر به دلیل وظیفه اصلی سی پی یو یا همان پردازشگر مرکزی لپ تاپ شما است. تعمیر سی پی یو لپ تاپ یکی از مهم ترین اقدامات در حرفه ی تعمیر لپ تاپ است.

عوامل موثر در خراب شدن سی پی یو لپ تاپ

مشکلات مربوط به مادربرد: ممکن است دلیل خرابی سی پی یو لپ تاپ شما و نیاز به تعمیر پردازنده مرکزی لپ تاپ شما به علت وجود مشکل و ایراد در عملکرد مادربرد لپ تاپ باشد. بنابراین هنگام مراجعه به یک مرکز تعمیرات برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود، حتما سلامت عملکرد مادربرد لپ تاپ خود را نیز بررسی کنید.

تعمیر سی پی یو لپ تاپ

نیم سوز شدن سی پی یو: درصورتی که پردازشگر شما نیم سوز شده است سریعا برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود اقدام کنید. زیرا زمانی که CPU شما نیم سوز شده است، امکان تعمیرات سی پی یو لپ تاپ وجود دارد اما در صورت به تعویض انداختن تعمیر سی پی یو لپ تاپ ممکن است واحد پردازش مرکزی لپ تاپ شما به طور کامل بسوزد و شما مجبور به تعویض سی پی یو لپ تاپ خود شوید. در هنگام نیم سوز شدن پردازشگر شما می توانید با هزینه کمی به تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود بپردازید اما در صورت غفلت شما هزینه بسیار زیادی را برای تعمیرات سی پی یو لپ تاپ خود متحمل خواهید شد.

نواسانات برق: به طور کلی مشکلات مربوط به برق و ولتاژ بر روی تمامی قطعات سخت افزاری تاثیر منفی دارد. بنابراین در زمانی که لپ تاپ شما دچار شارژ است اگر مشکلات مربوط به برق پیش آید ممکن است باعث خراب شدن سی پی یو لپ تاپ شما و حتی سوختن آن شود.

بد افزار ها: ویروس ها و بد افزار هایی هستند که می توانند باعث کاهش سرعت CPU لپ تاپ یا خرابی سی پی یو لپ تاپ شما شوند. بنابراین آگاه باشید که در صورتی که احساس کردید نیاز به تعمیر سی پی یو لپ تاپ دارید ممکن است علت خراب شدن سی پی یو لپ تاپ شما نرم افزاری نیز باشد.

دما: بالا رفتن دما برای همه ی قطعات سخت افزاری مضر است اما واحد پردازش مرکزی (CPU) حساسیت بیشتری نسبت به سایر قطعات سخت افزاری به افزایش دما دارد. بعضی از پردازشگر ها دارای فن هستند بنابراین در بین اقدامات تعمیر سی پی یو لپ تاپ، تعمیر فن سی پی یو لپ تاپ یکی از مهم ترین اقدامات است. زیرا فن واحد پردازشگر مرکزی کمک می کند تا سی پی یو شما خنک بماند.

استفاده ی بیش از حد توان پردازشگر: استفاده ی بیش از حد از لپ تاپ تاثیر مستقیم بر روی فعالیت پردازشگر لپ تاپ یعنی افزایش فعالیت آن دارد. استفاده ی بیش از حد از لپ تاپ  و در نتیجه استفاده ی بیش از حد از سی پی یو لپ تاپ باعث بالا رفتن دمای پردازشگر نیز می شود  و در نتیجه شما نیاز به تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود پیدا می کنید.

قطعه ی غیر اورجینال: همانطور که می دانید در صورتی که هر کدام از قطعه های سخت افزاری لپ تاپ شما نیاز به تعویض داشته باشد، صدرصد بهتر است نمونه و قطعه ای که جایگزین قطعه ی آسیب دیده می شود کاملا اورجینال و اصل باشد. بنابراین هنگام مراجعه به یک مرکز تعمیرات لپ تاپ برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود یا هر مشکل دیگر دستگاهتان، مطمئن شوید که آن مرکز تعمیرات مجهز به قطعات کاملا اورجینال است. در صورت استفاده از قطعات غیر اورجینال و فیک با گذر زمان مشکلات و خسارت بیشتری به دستگاه شما وارد می شود.

هزینه تعمیر سی پی یو لپ تاپ

هزینه تعمیر سی پی یو لپ تاپ و همچنین تعویض سی پی یو لپ تاپ بستگی به موارد زیادی دارد. به عنوان مثال عاملی که باعث آسیب به سی پی یو لپ تاپ شما شده است و میزان آن آسیب دیدگی در تعیین هزینه تعمیر سی پی یو لپ تاپ شما بسیار موثر است. طبیعتا اگر در حین تعمیرات سی پی یو لپ تاپ، تعمیرکار تشخیص دهد که برای تعمیر CPU لپ تاپ و رفع کامل خرابی سی پی یو لپ تاپ شما نیاز به تعویض سی پی یو لپ تاپ است، در این صورت هزینه تعمیر سی پی یو لپ تاپ شما یعنی تعویض آن، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

رفع خرابی سی پی یو لپ تاپ به صورت کاملا تخصصی

از آن جایی که پردازنده لپ تاپ یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما است، در صورتی مشاهده هر گونه ایراد در عملکرد پردازشگر مرکزی حتما سریعا برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود اقدام کنید. دیجی بان با دسترسی به برترین تعمیرکاران و کارشناسان قادر است هر گونه مشکل هر قطعه سخت افزاری یا مشکل نرم افزاری لپ تاپ شما را حل کند. تعمیرات سی پی یو لپ تاپ شامل ارتقا سی پی یو لپ تاپ نیز می شود، بنابراین تعمیرکار یا مرکز تعمیراتی که برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود به آن مراجعه می کنید باید به تمامی اقدامات مربوط به تعمیر سی پی یو لپ تاپ کاملا آگاهی داشته باشد. به طور مثال باید به تعمیر قطعه های کوچکتری که در پردازشگر به کار رفته اند مانند سوکت ها یا تعمیر فن سی پی یو لپ تاپ نیز مسلط باشد. در صورتی که تعمیرکار یا مرکز تعمیراتی که برای تعمیر CPU لپ تاپ خود به آن مراجعه می کنید متخصص در زمینه تعمیر پردازنده مرکزی لپ تاپ نباشد، باعث خسارت بیشتری به لپ تاپ شما می شود بنابراین تنها برای کمی هزینه ی کمتر، خسارت بسیار بیشتر و بزرگ تری به دستگاه خود نزنید و برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود به یک مرکز تعمیرات مطمئن مراجعه کنید.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن