تعمیر سی پی یو (CPU) کامپیوتر

احتمالا نام سی پی یو (CPU) یا پردازشگر به گوشتان خورده است. اگر سی پی یو یا پردازشگر کامپیوتر شما به مشکل برخورده باشد، ممکن است تمامی فعالیت های کامپیوتر دچار مشکل شوند و در بدترین حالت باعث از کار افتادن کلی کامپیوتر شما شود. هرچه شما از کامپیوتر خود بیشتر کار بکشید احتمال به وجود آمدن مشکل در سی پی یو کامپیوترتان بالاتر خواهد رفت.

اگر کامپیوتر شما با مشکل CPU مواجه شده و قصد تعمیر آن را دارید ایتدا ویدئو زیر را ببینید سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

تعمیرات CPU کامپیوتر

تعمیرات CPU کامپیوتر  از جمله اقدامات بسیار مهم است چرا که سی پی یو نقش بسیار مهمی در ساختار کلی کامپیوتر شما دارد. بنابراین بهتر است اول کمی با این قطعه آشنا شوید. کلمه سی پی یو (CPU) مخفف Central Processing Unit به معنی واحد پدازنده مرکزی یا پردازشگر مرکزی می باشد. سی پی یو در واقع یک مدار الکتریکی در کامپیوتر ها است که وظیفه پردازش اطلاعات ورودی و وخروجی کامپیوتر را بر عهده دارد. اگر شما از کاربران کامپیوتر هستید حتما اسم سی پی یو به گوشتان خورده است و اگر کمی اطلاعات بیشتری داشته باشید از اهمیت این قطعه سخت افزاری به خوبی مطلع هستید. سی پی یو در واقع اطلاعات دستوری سیستمرا دریافت می کند سپس آن ها را رمزگشایی می کند و در آخر به پردازش این داده ها می پردازد و در نتیجه عمل درخواستی شما انجام می شود. در واقع سی پی یو است که باعث اجرای هرگونه برنامه و عملی که شما از کامپیوتر خود می خواهید می شود. از آن جایی که این قطعه سخت افزاری نقش بسیار مهمی در عملکرد صحیح کامپیوتر دارد بنابراین باید به سلامت این قطعه نیز اهمیت بسیار زیادی داد و به همین دلیل خدمات مربوط به تعمیر سی پی یو کامپیوتر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

دلایل رایجی که باعث خراب شدن CPU کامپیوتر شما می شود

دلایل زیادی ممکن است باعث خراب شدن سی پی یو کامپیوتر شوند زیرا احتمال نیاز به تعمیر سی پی یو کامپیوتر زیاد است، به این دلیل که این قطعه در واقع به طور مداوم در حال فعالیت است و هرگونه فعالیتی که شما با کامپیوتر خود انجام می دهید به طور مستقیم یا غیر مستقیم به سی پی یو کامپیوتر شما مربوط می شود بنابراین فعال بودن مداوم این قطعه احتمال خرابی CPU کامپیوتر را بالا می برد.

فعالیت بیش از حد سی پی یو کامپیوتر

همان طور که اشاره کردیم بالا رفتن مصرف سی پی یو باعث ایجاد مشکل در این قطعه می شود. حتی بالا رفتن مصرف سی پ ی و باعث مشکلات جدی تری در کل سیستم کامپیوتر چه در بخش سخت افزاری چه در بخش نرم افزاری می شود . به عنوان مثال در بخش سخت افزاری، بالا رفتن فعالیت سی پی یو باعث خرابی فن کامپیوتر و یا خرابی فن سی پی یو کامپیوتر می شود و شما ممکن است به تعمیر فن سی پی یو کامپیوتر نیز نیاز پیدا کنید. بنابراین در صورت بروز چنینن مشکلی سریعا برای تعمیر سی پی یو کامپیوتر خوداقدام کنید.

افزایش دمای سی پی یو کامپیوتر

البته داغ شدن یا افزایش دمای سی پی یو کامپیوتر را می توان از اثرات فعالیت بیش از حد سی پی یو کامپیوتر دانست چرا که با بالا رفتن بیش از حد فعالیت سی پی یو، دمای این قطعه سخت افزاری بالا می رود و داغ می شود. به همین دلیل است که ممکن است باعث ایجاد مشکل و اختلال در عملکرد فن کامپیوتر نیز بشود چون همان طور که می دانید وظیفه فن کامپیوتر خنک نگه داشتن قطعات و هوای داخلی کیس کامپیوتر است.

آلوده شدن سی پی یو کامپیوتر به بدافزار ها

آلودهشدن سی پی یو به بدافزار ها یا ویروسی شدن سی پی یو کامپیوتر نیز باعث بروز مشکلات جدی در این قطعه می شود ممکن است شما را نیازمند به خدمات تعمیر سی پی یو کامپیوتر کند. برخی از ویروس ها مخصوص سی پی یو کامپیوتر نوشته می شوند و فقط این قطعه را دچار مشکل می کنند و آن را آلوده می کنند. این ویروس ها باعث افزایش مصرف سی پی یو کامپیوتر و به دنبال آن باعث داغ شدن سی پی یو کامپیوتر شما می شوند. بنابراین در صورتی که احساس کردید سی پی یو شما به ویروس ها آلوده شده است سریعا برای تعمیر سی پی یو کامپیوتر خود اقدام کنید.

کاهش سرعت عملکرد سی پی یو کامپیوتر

کاهش سرعت سی پی یو کامپیوتر یکی از مشکلات است که هر کاربری را کلافه خواهد کرد زیرا در هنگام خرید کامپیوتر یکی از ملاک های اصلی، سرعت بالای پردازش آن است و وقتی سرعت عملکرد سی پی یو کامپیوتر یعنی سرعت پردازش کامپیوتر پایین باشد تمامی کار های شما با سرعت پایین انجام می شوند. بنابراین در صورتی که سرعت سی پی یو کامپیوتر شما کاهش یافته است بهتر است حتی برای صرفه جویی در زمان خود نیز که شده برای تعمیر سی پی یو کامپیوتر خود اقدام کنید.

هزینه تعمیر سی پی یو کامپیوتر

هزینه تعمیر سی پی یو کامپیوتر مانند خدمات تعمیرات دیگر بخش های کامپیوتر بستگی به نوع آسیب دیدگی و میزان خرابی سی پی یو کامپیوتر شما دارد. به عنوان مثال در صورتی که تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات کامپیوتر تشخیص دهد که سی پی یو شما از کار افتاده و است و شما برای تعمیر سی پی یو کامپیوتر خود در واقع نیاز به تعویض CPU کامپیوتر خود دارید طبیعتا هزینه تعویض CPU کامپیوتر هزینه بیشتری نسبت به ویروسی شدن سی پی یو کامپیوتر خواهد داشت. تعمیرات CPU کامپیوتر خود را به تعمیرکاری ماهر بسپارید زیرا این قطعه، قطعهبسیاری مهمی در کامپیوتر شما است و در صورتی که در فرآیند تعمیر سی پی یو کامپیوتر، تعمیرکار این قطعه را به طور صحیح عیب یابی نکند باعث به خسارت بسیار زیادی به کامپیوتر شما خواهد شد. شما می توانید با خیالی آسوده تعمیرات CPU کامپیوتر خود را به تعمیرکاران ماهر مجموعه دیجی بان بسپارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن هر گونه مشکل کامپیوتر شما را رفع کنند.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن