تعمیر مانیتور کامپیوتر

logo

دیجی بان ، ارائه دهنده همه خدمات

مرتبط با حوزه دیجیتال و IT

مانیتور، صفحه نمایش یا ال سی دی قطعه ای از تجهیزات یک کامپیوتر است که در صورت خراب شدن آن در حقیقت شما نمی توانید هیچگونه فعالیتی را با کامپیوتر خود انجام دهید. بنابراین نداشتن تصویر می تواند کابوس بزرگی برای کاربران کامپیوتر باشد. در صورتی که صفحه نمایش کامپیوتر شما تصویر را بی نقص نشان نمی دهد و با مشکلات جزئی همراه است حتما برای تعمیر مانیتور کامپیوتر خود اقدام کنید تا با گذر زمان مشکلات بیشتری برای صفحه نمایش شما پیش نیاید.

خواندن بیشتر

برای درخواست تعمیرات گوشی موبایل خود فرم زیر را پر کنید

(کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس میگیرند)


  عملکرد صفحه نمایش کامپیوتر به چه صورتی است؟

  مانیتور، صفحه نمایش، ال سی دی (LCD)، همگی نام های آشنا یکی از تجهیزات ضروری کامپیوتر است که در صورت خراب شدن مانیتور کامپیوتر باید سریعا برای تعمیر مانیتور کامپیوتر خود اقدام کنید چرا که در غیر این صورت کامپیوتر شما بلااستفاده خواهد شد و عملا شما نمی توانید کاری با کامپیوتر خود انجام دهید. همانطور که از نام این دستگاه پیدا است، مانیتور وظیفه نمایش تصاویر مورد نیاز شما را دارد. بهتر است در ابتدا با جزئیات ساخت صفحه نمایش کامپیوتر خود آشنا شوید. مانیتور کامپیوتر شما شسامل سه قسمت اصلی پنل (صفحه نمایش، Moudule)، برد تغذیه (اینورتر، Lips Board) و برد اصلی (Main Board) است. هر کدام از این بخش ها وظیفه های مخصوص به خود را دارند که به طور جداگانه اهمیت بسیار زیادی دارند. در صورت خرابی هر کدام از این بخش ها عملکرد کلی مانیتور کامپیوتر شما مختل خواهد شد و باید برای تعمیر مانیتور کامپیوتر خود اقدام کنید.

  پنل، صفحه نمایش یا Moudule: ماژول (Moudule)، از تعدادی سلول تشکیل شده است که تصویر های مورد نیاز شما از طریق فیلتر های رنگی ای که جلوی این سلول ها وجود دارد تشکیل می شوند.

  برد تغذیه، اینورتر یا Lips Board: برد تغذیه یا اینورتر خود از دو قسمت تشکیل شده است. در صورتی که وجود مشکل در بخش برد تغذیه باعث خرابی مانیتور کامپیوتر شما شده باشد و برای تعمیر مانیتور کامپیوتر خود اقدام نکنید، تصویر نمایشی شما تاریک می شود و نور صفحه کم می شود.

  برد اصلی یا Main Board: برد اصلی نیز از چند قسمت تشکیل شده است. که این بخش ها وظیفه پردازش تصویر درخواستی شما را بر عهده دارند.

  هر کدام از بخش های مانیتور که دچار مشکل شوند شما نیاز به تعمیر مانیتور کامپیوتر پیدا می کنید چرا که در صورتی که یکی از بخش ها دچار مشکل شوند، شما تصویر بی نقصی نخواهید داشت. برای تعمیرات مانیتور کامپیوتر خود حتما به یک مرکز تعمیرات مطمئن مراجعه کنید. اگر مانیتور شما دچار مشکل شده بود اما تصاویر قابل نمایش بودند و مشکلات جزئی داشتند، به طور مثال خطوط افقی یا عمودی بر روی تصویر خود مشاهده می کردید به هیچ عنوان تعمیر مانیتور کامپیوتر خود را به تعویق نیندازید زیرا همین مشکلات کوچک در صورتی که تعمیر نشوند با گذر زمان باعث مشکلات بیشتری برای دستگاه شما می شوند و حتی ممکن است مانیتور شما به طور کامل بسوزد و شما هزینه بیشتری را برای تعمیر مانیتور کامپیوتر خود متحمل شوید.

  تعمیر مانیتور کامپیوتر

  عوامل موثر در خراب شدن مانیتور کامپیوتر

  دلایل و عوامل متفاوتی می تواند باعث نیاز شما به تعمیر مانیتور کامپیوتر شود. اما بعضی از دلایل نسبت به سایر عوامل رایج تر هستند که به بررسی آن ها می پردازیم.

  مشکلات مربوط به برق: به طور مشکلات مربوط به برق و نوسانات ولتاژ برای تمامی دستگاه هایی که به طور مداوم متصل به برق هستند مضر است. کامپیوتر ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند و در صورتی که مشکلات مربوط به برق و نوسانات به طور مکرر تکرار شوند ممکن است باعث خراب شدن مانیتور کامپیوتر شما و یا حتی سوختن این قطعه شود. بسیاری از کاربرانی که برای تعمیر مانیتور کامپیوتر خود به مرکز تعمیرات کامپیوتر مراجعه می کنند، صفحه نمایش آن ها به علت نوسانات برق دچار مشکل شده است.

  ضربات فیزیکی: طبیعتا در صورتی که مانیتور کامپیوتر شما دچار ضربه فیزیکی شدیدی شود ممکن است دچار شکستگی شود و تعمیر مانیتور شکسته کامپیوتر فعالیتی بسیار حساس است و نیاز به دقت و تجربه بسیار بالا دارد. بنابراین هزینه تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر شما نیز بالاتر می رود.

  رطوبت: ورود رطوبت و آب خوردگی می تواند هر دستگاه و هر قطعه ای را دچار مشکل کند. مانیتور نیز ممکن است دچار مشکل شود. نفوذ رطوبت به مانیتور می تواند باعث سوختن تعدادی از پیکسل ها شود و شما را ملزم به تعمیر مانیتور کامپیوتر کند.

  هزینه تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر

  میزان هزینه تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر می تواند به عوامل متفاوتی وابسته باشد. به عنوان مثال اگر صفحه نمایش کامپیوتر شما به ضربه فیزیکی دچار شده باشد و نیاز به تعمیر مانیتور شکسته کامپیوتر داشته باشد شما هزینه بیشتری را برای تعمیر مانیتور کامپیوتر خود پرداخت خواهید کرد. بنابراین میزان هزینه تعمیر مانیتور کامپیوتر شما بستگی به نوع آسیب دیدگی وارد شده به صفحه نمایش و همچنین میزان آن آسیب دیدگی بستگی دارد. در مواردی مشکل و ایرادی که در روند عملکرد صفحه نمایش خود مشاهده می کنید و گمان می کنید که به خرابی مانیتور کامپیوتر دچار شده اید، مشکل به علت وجود بدافزار ها یا مشکلات نرم افزاری است و رفع این مشکلات این نرم افزاری در تعمیرات مانیتور کامپیوتر هزینه کمتری نسبت به مشکلات سخت افزاری دارد.

  رفع خرابی مانیتور کامپیوتر به صورت کاملا تخصصی

  ساختار مانیتور ها بسیار حساس است و بهتر است مرکز تعمیر کامپیوتر و تعمیرکاری را برای تعمیر ال سی دی کامپیوتر خود انتخاب کنید که به طور کامل بر روی اقدامات مربوط به تعمیر مانیتور کامپیوتر تسلط داشته باشد. اگر تعمیرکار در انجام اقدامات مربوط به تعمیر مانیتور کامپیوتر حرفه ای نباشد و تجربه کافی را در زمینه ی تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر نداشته باشد، به جای تعمیر مانیتور کامپیوتر شما باعث خسارت بیشتری به دستگاه می شود و شما مجبور خواهید شد تا هزینه بیشتری را برای تعمیر ال سی دی کامپیوتر خود هزینه کنید. تعمیرات مانیتور کامپیوتر باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود و هر تعمیرکاری نمی تواند این کار را بی نقص انجام دهد بنابراین در انتخاب مرکز تعمیرات مانیتور کامپیوتر خود نهایت دقت را به خرج دهید.

  × مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن