تعمیر هارد کامپیوتر

هارد کامپیوتر، یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری برای کاربران کامپیوتر است چرا که اطلاعات هر کاربری بدون شک برایش اهمیت بسیار زیادی دارد بنابراین در صورتی که هر کدام از علائم خرابی هارد کامپیوتر را در هارد کامپیوتر خود مشاهده کردید سریعا برای تعمیر هارد کامپیوتر خود اقدام نمایید تا اطلاعاتی که در آن ذخیره کرده اید از دست ندهید.

اگر کامپیوتر شما هم با مشکل در هارد مواجه شده ابتدا ویدئو زیر را ببینید سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و برای تعمیر هارد مشاوره لازم را به شما ارائه نمایند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

هارد چیست؟

هارد دیسک کامپیوتر در واقع حافظه ی ذخیره سازی کامپیوتر شما است. در حقیقت هارد دیسک یکی از اصلی ترین قطعات سخت افزاری در کامپیوتر شما است که وظیفه بسیار مهمی را بر عهده دارد. وظیفه اصلی هارد دیسک ذخیره سازی اطلاعاتی است که شما بر عهده کامپیوتر خود می گذارید. ساختار هارد دیسک به این صورت است که از چند صفحه شبیه سی دی ساخته شده است که روی سطح هر کدام از این صفحات مواد مغناطیسی مانند کبالت پوشیده شده است. مغناطیس این اتفاق را امکان پذیر می کند که داده ها و اطلاعات بر روی صفحات هارد دیسک ذخیره شوند. به دلایل متفاوتی ممکن است هارد دیسک  کامپیوتر شما آسیب ببیند زیرا هارد تقریبا قطعه ای سخت افزاری بسیار آسیب پذیر است بنابراین اگر اطلاعات مهمی را در هارد خود نگهداری می کنید بهتر است تلاش کنید تا از آسیب دیدن هارد دیسک کامپیوترتان جلوگیری کنید.

رفع خرابی هارد کامپیوتر به صورت کاملا تخصصی

تعمیر هارد کامپیوتر، یکی از مباحث بسیار مهم و حساس در تعمیر کامپیوتر است. چرا که در صورت بروز هر گونه اشتباه در روند تعمیرات هارد کامپیوتر ممکن است تمامی اطلاعات هارد کامپیوتر شما در خطر قرار بگیرند. اطلاعات ذخیره شده در هارد کامپیوتر در صورت اشتباه توسط تعمیرکار ممکن است شما کل اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد کامپیوتر خود را از دست دهید.  بنابراین برای تعمیر هارد کامپیوتر خود حتما به یک تعمیر یا مرکز تعمیرات مطمئن و حرفه ای مراجعه کنید تا احتمال اشتباه در روند تعمیرات را پایین تر بیاورید و اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد کامپیوتر خود را از دست ندهید. انباشته شدن بدسکتور ها می تواند سلامت اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد کامپیوتر شما را تهدید کند بنابراین در صورت احساس وجود مشکل در هارد کامپیوتر خود، سریعا برای تعمیر هارد کامپیوتر خود اقدام کنید به خصوص اگر اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد کامپیوتر برای شما اهمیت زیادی دارد.

تعمیر هارد کامپیوتر

هزینه تعمیر هارد کامپیوتر

هزینه تعمیر هارد کامپیوتر می تواند از هزینه تعمیر سایر قطعات سخت افزاری کامپیوتر بیشتر باشد چرا که هارد کامپیوتر یکی از اصلی ترین و ضروری ترین و حساس ترین قطعات سخت افزاری کامپیوتر شما است. بنابراین تعمیر هارد کامپیوتر نیز نیازمند دقت و حساسیت بیشتری است و نیازمند تعمیرکاری ماهر است تا بتواند هر چه بی نقص تر خرابی هارد کامپیوتر شما را رفع کند. البته به طور کلی هزینه تعمیرات کامپیوتر بستگی به نوع آسیب دیدگی به قطعه و بخش مورد نظر و میزان اسیب دیدگی است. ممکن است آسیب وارد شده به هارد کامپیوتر که باعث خراب شدن هارد کامپیوتر شما شده است مشکلا و ایرادات نرم افزاری باشد و به علت بدافزار ها و ویروس ها باشد، در صورتی که مشکل نرم افزاری باشد هزینه کمتری نسبت به تعمیرات سخت افزاری دارد. ممکن است هارد شما قابل تعمیر نباشد و تعمیرکار تشخیص دهد که شما نیاز به تعویض هارد کامپیوتر خود دارید، طبیعتا تعویض هارد کامپیوتر نیاز به هزینه بیشتری دارد. در بعضی موارد نیز شما احساس نیاز به ارتقا هارد کامپیوتر خود می کنید، دیجی بان قادر است علاوه بر تعمیرات، ارتقا هارد کامپیوتر شما را نیز برعهده بگیرد.

علت های خراب شدن هارد کامپیوتر

علت های زیادی است که می تواند باعث خرابی هارد کامپیوتر شما شود اما رایج ترین آن ها عبارت اند از:

صدمات فیزیکی: از دلایل های رایجی که باعث خرابی هارد کامپیوتر و نیاز به تعمیر هارد کامپیوتر می شود، صدمات و ضربه های فیزیکی است. البته صدمات فیزیکی بیشتر برای هارد های اسکترنال اتفاق می افتد به این دلیل که هارد دیسک های کامپیوتر در محفظه و بدنه یا کیس کامپیوتر قرار دارند و خطر صدمه دیدن فیزیکی آن ها کمتر است اما باز هم ممکن است این اتفاق در حین تعمیرات قطعات سخت افزاری داخلی کامپیوتر شما پیش آید.

دما و گرمای بیش از حد: گرمای بیش از حد و داغ شدن باعث خراب شدن هارد کامپیوتر شما می شود. به طور کلی تمامی قطعات سخت افزاری کامپیوتر در اثر دمای بالا و داغ شدن ممکن است دچار اسیب شوند و هارد دیسک نیز از این قاعده مستثنا نیست. احتمال آسیب دیدن هارد دیسک هایی که داخل کیس کامپیوتر است بر اثر بالا رفتن دما نسبت به هارد های اسکترنال بیشتر است.

خاموش و روشن کردن مداوم: روشن و خاموش کردن مداوم کامپیوتر می تواند باعث آسیب رسیدن به هارد دیسک کامپیوتر شما شود. این امر به این دلیل است که زمانی که شما اقدام به روشن کردن کامپیوتر خود می کنید، هارد دیسک نیز باید شروع به کار کند و بلعکس زمانی که کامپیوتر خود را خاموش می کنید هارد دیسک نیز باعث فعالیت خود را متوقف کند. تکرار شدن مادوم این کار باعث اسیب به هارد دیسک کامپیوتر شما می شود و شما مجبور خواهید شد که برای تعمیر هارد کامپیوتر خود اقدام کنید.

مشکلات مربوط به برق: قطع و وصلی برق و نواسانات ولتاژ و برق باعث آسی رسیدن به هارد دیسک شما می شود احتمال نیاز به تعمیر هارد کامپیوتر را بالاتر می برد. به طور کلی مشکلات مربوط به ولتاژ و برق احتمال آسیب به هر کدام از قطعات سخت افزاری کامپیوتر شما را بالاتر می برد. برای کم کردن احتمال به وجود آمدن مشکل و رسیدن آسیب به کامپیوتر به علت مشکلات و نوسانات برق، حتما از محافظ استفاده کنید.

به طور کلی دلایل بسیار زیادی می تواند باعث خرابی هارد کامپیوتر شما و نیاز شما به تعمیر هارد کامپیوتر شود. بنابراین پیش از اینکه به تعمیر هارد کامپیوتر نیاز پیدا کنید حتما به حفظ سلامت عملکرد هارد کامپیوتر خود توجه کنید تا از خراب شدن هارد کامپیوتر خود جلوگیری کنید. تعمیرات هارد کامپیوتر یکی از حساس ترین اقدامات در حرفه ی تعمیرات است و در حین انجام آن احتمال از دست رفتن تمامی اطلاعات ذخیره شده توسط شما بر روی هارد کامپیوتر وجود دارد بنابراین تا حد الامکان از خرابی هارد کامپیوتر خود جلوگیری کنید، با اینکار هزینه های ای که نیاز است برای تعمیر هارد کامپیوتر خود صرف کنید نیز جلوگیری کرده اید.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن