تعمیر کارت صدا کامپیوتر

در صورتی که از کامپیوتر خود برای انجام کار هایی مانند تدوینگری حرفه ای یا کار هایی از این قبیل استفاده می کنید بنابراین قطعه سخت افزاری کارت صدا برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد. کارت صدا یک قطعه سخت افزاری است که به طور پیشفرض در کامپیوتر شما قرار دارد اما این قطعه سخت افزاری قابلیت ارتقا نیز دارد.

اگر قصد ارتقا یا تعمیر کارت صدای کامپیوتر خود را دارید ابتدا ویدئو زیر را ببینید سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت برای مشاوره با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

کارت صدا چیست ؟

کارت صدا یکی از قطعات سخت افزاری کامپیوتر است که همانطور که از اسم آن پیدا است وظیفه کیفیت صدا را بر عهده دارد به طور دقیق تر یکی از وظایف اصلی کارت صدا آماده سازی سیگنال ها برای پخش از بلندگو ها یا بلندگو مانیتور شما است. از دیگر وظایف کارت صدا دریافت سیگنال های ورودی از میکروفون است. اگر شما از کامپیوتر خود برای ادیت فیلم و صدا به صورت حرفه ای استفاده می کنید بنابراین کیفیت صدای ورودی و خروجی دستگاه باید برایتان نسبت به سایر افراد اهمیت بیشتری داشته باشد. به طور کلی کاربران زیاد به کارت صدا اهمیت نمی دهند و در بسیاری از دستگاه ها کارت صدا به صورت مجزا وجود ندارد. کارت صدا ها در دو نوع قابل استفاده هستند. همه ی کامپیوتر ها دارای کارت صدای آنبرد هستند. کارت صدای آنبرد بک تراشه کوچک است که به طور پیشفرض در همه ی کامپیوتر ها وجود دارد. البته که کیفیت و کارایی کارت صدای انبرد قابل قیاس با کارت صدای حرفه ای نیست. خدمات مربوط به تعمیر کارت صدا کامپیوتر برای تدوینگر ها، ادیتور های حرفه ای و غیره اهمیت بسیار ویژه ای دارد. یکی از تفاوت های کارت صدای حرفه ای با کارت صدای پیشفرض کامپیوتر یعنی کارت صدای On Board این است که کارت صدای حرفه ای دارای ورودی و خروجی های بیشتری است که برای اتصال دستگاه های مختلف مانند گیتار و غیره استفاده می شود. درواقع در حرفه ی موسیقی بخصوص در استودیو های موسیقی، یکی از تجهیزات بسیار مهم کارت صدا دستگاه است که در ضبط، ویرایش و درنهایت کیفیت خروجی صدا تاثیرگذار است.

تعمیر کارت صدا کامپیوتر

رفع خرابی کارت صدا کامپیوتر

کارت صدا نیز مانند سایر قطعات سخت افزاری ممکن است دچار اختلالات و ایراداتی شود. به وجود آمدن نویز، سوت، افت کیفیت صدا یا شکست صدا از جمله مشکلات رایجی است که باعث خرابی کارت صدا کامپیوتر می شود  و شما را ملزم به تعمیر کارت صدا کامپیوتر کند.

خدمات مربوط به تعمیرات کارت صدا کامپیوتر شامل اقداماتی از جمله:

تعمیر برد کارت صدا به صورت کاملا تخصصی

رفع مشکلات و ایرادات مربوط به قطعی صدا

رفع مشکلات مربوط به خروج صدا از بلندگو ها

رفع ایرادات و معایب صدای نویز یا سوت از اسپیکر ها

تعمیرات سوکت های ورودی و خروجی کارت صدا های حرفه ای و آنبرد

تعویض سوکت های ورودی و خروجی کارت صدا های حرفه ای و آنبرد

ارتقا کارت صدا کامپیوتر

در بعضی مواقع که کارت صدای کامپیوتر دچار مشکل می شود و ایراداتی در پخش صدا از طریق بلندگو ها یا دریافت صدا از طریق میکروفون پیش می آید با ارتقا کارت صدا کامپیوتر ممکن است این مشکلات حل شوند. همچنین ممکن است کارت صدای دستگاه شما غیرفعال شده باشد و با فعال کردن کارت صدا کامپیوتر اختلال به وجود آمده حل شود. آپدیت کارت صدا یا همان ارتقا کارت صدا از طریق خود ویندوز انجام می شود و در اکثر مواقع شما نیاز به نرم افزار خاصی نخواهید داشت. ارتقا کارت صدا کامپیوتر معمولا برای افراد و کاربرانی که حرفه ای هایی مانند تدوینگری و ادیت و ویرایش فیلم، ویدیو و صدا را دنبال می کنند اهمیت بسیاری دارد و این قطعه سخت افزاری در انجام فعالیت های آن ها نقش بسیار پر رنگی دارند و در صورت خرابی کارت صدا کامپیوتر انجام فعالیت های این کاربران دچار مشکل خواهد شد.

تعمیرات کارت صدا کامپیوتر به صورت تخصصی

اگر مشکلات و ایرادات مربوط به پخش و دریافت صدا های دستگاه از طریق خدمات مربوط به تعمیر کارت صدا کامپیوتر رفع نشد، کارشناس متخصص در زمینه تعمیرات کامپیوتر تشخیص می دهد که کارت صدا کامپیوتر شما نیاز به تعویض دارد بنابراین شما باید به تعویض کارت صدا کامپیوتر خود بپردازید. اگر زمانی که برای تعمیر کارت صدا کامپیوتر خود اقدام کردید، تعمیرکار مربوطه تشخیص داد که نیاز به تعویض قطعه سخت افزاری است، دقت داشته باشید که در فرآیند تعویض کارت صدا کامپیوتر شما از قطعه اورجینال و 100% اصل برای جایگزینی کارت صدا آسیب دیده استفاده شود چرا که در غیر این صورت قطعه سخت افزاری غیراصل در دراز مدت باعث به وجود آمدن اختلالات و مشکلات بیشتری در روند کاری کامپیوتر شما می شود و ممکن است به سایر قطعات سخت افزاری دستگاه آسیب جدی برساند. هزینه های مربوط به تعمیر خرابی کارت صدا کامپیوتر بستگی به نوع آسیب دیدگی قطعه سخت افزاری و همچنین میزان آسیب دیدگی دارد به طور مثال اگر تعمیر کارت صدا کامپیوتر امکان پذیر نباشد و شما مجبور شوید به تعویض کارت صدا کامپیوتر خود بپردازید طبیعتا هزینه تعویض بیشتر از تعمیر کارت صدا کامپیوتر خواهد بود اما در مواردی ایرادات و مشکلات مربوط به صدا تنها با ارتقا کارت صدا حل می شود که این عمل هزینه بسیار کمتری نسبت به تعویض کارت صدا کامپیوتر دارد.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن