تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ

 • بنر تعمیرات لپ تاپ

احتمالا با کارت گرافیکی به عنوان یکی از مهمترین قطعات سخت افزاری لپ تاپ آشنایی دارید. در صورت خراب شدن کارت گرافیک شاید شما فکر کنید که مانیتور دستگاهتان سوخته است! به وجود آمدن هرگونه اختلال در کارت گرافیک لپ تاپ یا کامپیوتر باعث درست نشان ندادن تصویر و نمایش ناقص تصویر بر روی صفحه نمایش شما خواهد شد.

اگر قصد دارید لپ تاپ خود را تعمیر کنید ابتدا ویدئو زیر را که حاوی نکات مهمی قبل از تعمیر است ببینید سپس با کلیک روی دکمه زیر ویدئو فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر لپ تاپ
حتما قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از لپ تاپ هر مشکلی برای لپ تاپ شما ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر لپ تاپ شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص لپ تاپ وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر لپ تاپ در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که لپ تاپ می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 3.000.000 تا 100.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر لپ تاپ: 100.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر لپ تاپ 3.000.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر لپ تاپ

زمان تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ ها یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستند ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک لپ تاپ: 12 روز
 • و کمترین زمان تعمیر لپ تاپ 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر لپ تاپ بیش از 1200 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1200+

لپ تاپ تعمیر شده و مشتری راضی

همه برندهای لپ تاپ نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم هر برند از کل تعمیرات لپ تاپ دیجی بان قابل آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

راضی بودم تعمیر لپ تاپ من به موقع انجام شد و نتیجه خوب بود

احسان فرزینتعمیر لپ تاپ HP

لپ تاپ من مشکل هارد داشت تعمیر شد و سالم تحویل شد

ممنونم

محمد عسگریتعمیر لپ تاپ دل

فن مشکل داشت و خوب کار نمیکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشت

فن تعویض شد و با نضب مجدد ویندوز و نرم افزارهای کاربردی دیگه لپ تاپ درست شد

سمیه اسدیمشکل فن لپ تاپ

ویندوز و مشکل ارتباط با اینترنت داشتم

ویندوز عوض شد و درایور های کارت شبکه مجددا نصب شد

رضا قنبریمشکل نرم افزاری

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر لپ تاپ اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

کارت گرافیک چیست؟

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ جز مهمترین حرفه ها در زمینه تعمیرات لپ تاپ است. وظایف کارت گرافیک تنها به تولید تصاویر برای نمایش آن ها در صفحه نمایش محدود نمی شود و نقش بسیار مهمی در قسمت های مختلف دستگاه شما دارد بنابراین سلامت عملکرد این قطعه سخت افزاری در عملکرد کلی کامپیوتر شما نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. کارت گرافیک ها به دو صورت کارت گرافیک تخصصی و کارت گرافیک جداگانه در بازار وجود دارند. البته در تمامی کارت گرافیک ها بخش پردازش گرافیکی یا همان GPU (Graphic Processing Unit) وجود دارد. درواقع در مبحث کارت گرافیک ها دو نوع کارت گرافیک داخلی و کارت گرافیک خارجی داریم.

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ

مشکلات رایجی که باعث خراب شدن کارت گرافیک لپ تاپ شما می شود

اکثر کارت گرافیک ها تنها کار تولید تصاویر برای صفحه های نمایش را انجام نمی دهند و وظایف دیگری نیز برعهده دارند. به زبان ساده تر درواقع کارت گرافیک، اطلاعات گرافیکی دیجیتال را به اطلاعات گرافیکی آنالوگ تبدیل می کند. ممکن است به دلایل بسیار گسترده و متفاوتی نیاز به تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ خود پیدا کنید اما از مشکلات رایج می توان به موارد زیر اشار کرد:

روشن بودن لپ تاپ اما عدم نمایش تصویر در صفحه نمایش: یکی از علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ، عدم روشن شدن صفحه نمایش لپ تاپ است. البته روشن نشدن صفحه نمایش می تواند دلایلی جز ایراد در کارت گرافیک نیز داشته باشد.

به وجود آمدن خطوط اضافی در تصویر صفحه نمایش: به وجود آمدن خطوط عمودی از بالا به پایین بر روی تصویر صفحه نمایش یا به وجود آمدن خطوط قرمز و رنگی بر روی تصویر صفحه نمایش نیز یکی از علائم وجود مشکل در کارت گرافیک لپ تاپ است.

در زمان روشن شدن پس از نمایش آرم ویندوز، صفحه نمایش خاموش می شود: اگر این اتفاق پیش بیاید یعنی صفحه نمایش روشن شود اما سپس بعد از بالا آمدن ویندوز خاموش شود، به احتمال زیاد یکی از قطعات الکترونیکی کارت گرافیک دچار مشکل شده است.

اجرای برنامه های سنگین باعث خاموش شدن صفحه نمایش می شود: اگر پس از اجرای برنامه های سنگین یا اجرای چند برنامه به صورت همزمان، تصویر صفحه نمایش کند شود یا با افت کیفیت روبرو شدید یا حتی صفحه نمایش به طور کلی خاموش شد، ممکن است فن یا همان خنک کننده کارت گرافیک لپ تاپ شما دچار مشکل شده باشد. خنک کننده کارت گرافیک لپ تاپ نقش بسیار مهمی در عملکرد کلی این قطعه دارد . یکی از علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ و یا همان بخش خنک کننده آن، شنیدن صدای ناهنجار است بنابراین در صورتی که این قطعه دچار مشکل شده است سریعا برای تعمیر صدای فن کارت گرافیک لپ تاپ خود اقدام کنید.

نیم سوز شدن کارت گرافیک لپ تاپ : معمولا اگر نیم سوز شدن کارت گرافیک لپ تاپ اتفاق بیوفتد شما نیاز به تعویض کارت گرافیک لپ تاپ خود دارید.

خرابی کارت گرافیک لپ تاپ و تعمیر آن به صورت تخصصی

دیجی بان، مجموعه ای متخصص در زمینه تعمیرات در صورت خرابی کارت گرافیک لپ تاپ شما می تواند آن را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه تعمیر کند. خراب شدن کارت گرافیک لپ تاپ یکی از دلایل رایجی است که کاربران برای آن به مرکز تعمیرات مراجعه می کنند و برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ خود اقدام می کنند. از جمله خدمات ارائه شده در زمینه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ عبارت اند از:

تعمیر چیپ کارت گرافیک لپ تاپ

تعویض چیپ کارت گرافیک لپ تاپ

تعمیر صدای فن کارت گرافیک لپ تاپ

تعویض کارت گرافیک لپ تاپ در صورت نیاز

ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ

و تعمیر و تعویض هر بخشی از کارت گرافیک لپ تاپ شما که دچار مشکل شده است

تعمیرات کارت گرافیک لپ تاپ

هزینه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ

هزینه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ بستگی به نوع تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ شما دارد. نوع آسیب دیدگی و میزان آسیب دیدگی هر قطعه سخت افزاری تعیین کننده مقدار هزینه برای تعمیر آن قطعه است. به طور مثال اگر قطعه سخت افزاری آسیب دیده مورد نظر قابل تعمیر نباشد و نیاز به تعویض قطعه یعنی نیاز به تعویض کارت گرافیک لپ تاپ یا کامپیوتر باشد، طبیعتا هزینه تعویض کارت گرافیک لپ تاپ به مراتب بیشتر از تعمیرات کارت گرافیک لپ تاپ است. در فرآیند تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ بعضی مواقع کارشناس مربوطه تشخیص می دهد که مشکل و ایراد دستگاه شما با ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ قابل حل است بنابراین برای ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ شما اقدام می کند. هزینه این کار بستگی به نوع کارت گرافیک جایگزین شده دارد. در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به تعویض کارت گرافیک لپ تاپ برای جایگزینی قطعه آسیب دیده دستگاه از قطعه اورجینال و 100% اصل برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ شما استفاده شود زیرا در غیر این صورت و استفاده از قطعات غیراصل در ساختار لپ تاپ در دراز مدت باعث آسیب بیشتر به دستگاه شما می شود.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن