تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر

logo

دیجی بان ، ارائه دهنده همه خدمات

مرتبط با حوزه دیجیتال و IT

تعمیرات کارت گرافیک کامپیوتر یکی از حرفه های مهم است برای این که بهتر به اهمیت این قطعه سخت افزاری کوچک پی ببرید بهتر است در ابتدا با وظیفه این قطعه سخت افزاری آشنا شوید. البته امروزه اکثر کاربران کامپیوتر و کامپیوتر با کارت گرافیک و شرکت های معروف سازنده آن ها را می شناسند.

خواندن بیشتر

برای درخواست تعمیرات کامپیوتر خود فرم زیر را پر کنید

(کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس میگیرند)


  کارت گرافیک چیست؟

  تعمیرات کارت گرافیک کامپیوتر یکی از حرفه های مهم است برای این که بهتر به اهمیت این قطعه سخت افزاری کوچک پی ببرید بهتر است در ابتدا با وظیفه این قطعه سخت افزاری آشنا شوید. البته امروزه اکثر کاربران کامپیوتر و کامپیوتر با کارت گرافیک و شرکت های معروف سازنده آن ها را می شناسند. کارت گرافیک با نام های کارت ویدئو، کارت نمایشگر، آداپتور نمایشگر، آأاپتور گرافیک و برد گرافیک نیز شناخته می شود. کارت گرافیک درواقع یک برد و صفحه است که قطعات کوچک تری بر روی آن سوار شده اند و این قطعه به صورت پیشفرض در تمامی کامپیوتر ها و کامپیوتر ها به کار رفته است. وظیفه اصلی کارت گرافیک تهیه تصاویری است که شما بر روی صفحه نمایشگر خود می بینید. البته وظایف کارت گرافیک تنها به تولید تصاویر صفحه نمایش محدود نمی شود و بخشی از پردازش ها را نیز انجام می دهد. کارت گرافیک از یک برد، پردازنده مخصوص گرافیک، حافظه و بخش های کوچک دیگری به اسم مدار تشکیل شده است، در صورتی کوچک ترین مشکلی در هرکدام از این بخش ها به وجود آید شما دچار خرابی کارت گرافیک کامپیوتر می شوید و نیاز به تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر خود پیدا می کنید. کارت گرافیک قطعه سخت افزاری کوچکی است که به طور پیشفرض در ساخت کامپیوتر شما به کار رفته است اما این قطعه قابلیت ارتقا نیز دارد یعنی در صورتی که شما نیاز به یک کارت گرافیک قوی تر دارید می توانید کارت گرافیک کامپیوتر خود را ارتقا دهید.

  خراب شدن کارت گرافیک کامپیوتر

  نشانه های خرابی کارت گرافیک کامپیوتر

  صدا دادن غیر عادی فن کارت گرافیک کامپیوتر: هنگام روشن کردن کامپیوتر و هنگام بالا آمدن تصویر ویندوز اگر صدای های عجیب و غریب و غیر عادی از کامپیوتر به گوش می رسید احتمال این که مشکل و ایرادی در روند عملکرد کارت گرافیک شما به وجود آمده باشد زیاد است.

  وجود آمدن تصاویر عجیب بر روی صفحه نمایش: به وجود آمدن هرگونه تصویر غیرعادی بر روی صفحه نمایش یا سیاه شدن ناگهانی صفحه نمایش می تواند نشانه از خراب شدن کارت گرافیک کامپیوتر باشد بنابراین در صورتی که صفحه نمایش کامپیوتر شما تصاویر را ناقص به شما نشان می دهد سریعا برای تعمیرات کارت گرافیک کامپیوتر خود اقدام کنید.

  مشکلات مربوط به درایور ویدیو کامپیوتر: در بعضی مواقع است که هنگامی که شما مشغول کار با کامپیوتر خود هستید، صفحه نمایش برای چند ثانیه سیاه می شود و سپس به سیستم عامل ویندوز به شما اخطار خواهد داد که درایور های ویدئو دچار مشکل شده اند. بهتر است در صورت بروز این اتفاق برای تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر خود اقدام کنید تا این مشکلات شما را بیشتر آزار ندهند و باعث اختلال هنگام انجام فعالیت های شما نشوند.

  به طور کلی نشانه ها و علائم بسیاری است که خبر از نیاز شما به تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر می دهند اما به خاطر داشته باشید که این نشانه ها به این معنی نیست که خرابی کارت گرافیک کامپیوتر به طور کامل نیست و به احتمال خیلی زیاد قابل تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر است و ممکن است حتی مشکل نیم سوز شدن کارت گرافیک باشد یا با تعمیر صدای فن کارت گرافیک مشکل کارت گرافیک و کامپیوتر شما به طور کلی حل شود بنابراین برای جلوگیری از کامل خراب شدن کارت گرافیک کامپیوتر خود برای تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر اقدام کنید.

  هزینه تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر

  هزینه تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر بستگی به نوع و میزان خرابی کارت گرافیک کامپیوتر شما دارد. دیجی بان یک مرکز تعمیر کامپیوتر مطمئن و حرفه ای است که به تعمیرکاران و کارشناسان حرفه ای و مجرب که قادر هستند هر گونه مشکلی (مانند: تعمیر پیچ کارت گرافیک کامپیوتر ، رفع خرابی فن کارت گرافیک، تعمیر صدای فن کارت گرافیک، تعمیر کارت گرافیک سوخته، ارتقا کارت گرافیک کامپیوتر و…)  که باعث خراب شدن کارت گرافیک کامپیوتر شما شده است را در زمان کوتاه و با کم ترین هزینه رفع کند. همچنین دیجی بان مجهز به کامل ترین تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر است که در صورت کامل خراب شدن کارت گرافیک کامپیوتر شما قادر است تعویض کارت گرافیک کامپیوتر شما را انجام دهد و قطعه خراب را با یک قطعه سالم و البته نمونه اصلی و اورجینال جایگزین کند.

  تعمیرات کارت گرافیک کامپیوتر به صورت کاملا تخصصی

  اگر دچار خرابی کارت گرافیک لپ تاپ خود شده اید و قصد تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ را دارید، اولین نکته ای در ارتباط با مرکز تعمیرات کامپیوتر یا تعمیرکاری که به آن برای تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر مراجعه می کنید باید در نظر داشته باشید این است که تعمیر کار مورد نظر باید تخصص کافی را در این زمینه داشته باشید و حتی در تعمیر کامپیوتر های شرکت های سازنده متفاوت را به طور جداگانه تخصص داشته باشد زیرا لپ تاپ های شرکت های سازنده مختلف با یکدیگر تفاوت های سخت افزاری و نرم افزاری دارند که تعمیرکار های کامپیوتر برای پایین آوردن هر چه بیشتر احتمال اشتباه در فرآیند انجام اقدامات تعمیر باید به آن ها آگاه باشند. زیرا در صورت انجام کوچک ترین اشتباهی در فرآیند تعمیرات کارت گرافیک، ممکن است خسارت بسیار زیادی به دستگاه شما وارد شود بنابراین برای جلوگیری از هزینه بیشتر برای تعمیرات، تعمیرکار مناسبی را برای رفع خرابی های دستگاه خود انتخاب کنید.

  × مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن