همه ما امروزه به کامپیوترها برای انجام کارهای روزانه و کار کردن وابسته شده ایم و خراب شدن یا از کارافتادن آنها می تواند به ما استرس وارد کند و شاید برای صرفه جویی در زمان خودمان دست به کار تعمیر شویم و کیس کامپیوتر را باز کنیم. این کار شاید در ابتدا جذاب به نظر برسد ولی می تواند خطرناک باشد و به خودمان یا کامپیوتر آسیب وارد کند بنابراین اگر کامپیوتر شما هم با مشکل مواجه شد قبل از اینکه دست به کار تعمیر شوید با یک تعمیرکار مشورت کنید.

اگر کامپیوتر شما هم با مشکل مواجه شده و قصد تعمیر آن را دارید ابتدا ویدئو زیر را بینید سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت برای عیب یابی و مشاوره با شما تماس بگیرند.

مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

برای مشاوره رایگان و تعمیر کلیک کنید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

برای مشاوره رایگان و تعمیر کلیک کنید

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ می تواند هم جذاب باشد و هم خطرناک

تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ می تواند هم جذاب باشد و هم روز و تجربه خوبی را برای شما ایجاد کند به شرطی که نکات ایمنی مهم را رعایت کنید. اگر بلد باشید و به روش درستی انجام دهید علاوه بر اینکه می تواند صرفه جویی هزینه و زمان برای شما همراه داشه باشد می تواند تجربه ارزشمندی را برای شما ایجاد کند که اگر در آن به مهارت برسید می تواند برای شما درآمد نیز ایجاد کند البته به شرطی که اصول ایمنی را رعایت کنید.زمانی که میخواهید تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ خود را شروع کنید موارد زیر را به خاطر داشته باشید.

تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ

حتما ابتدا دکمه منبع تغذیه (پاور) را در حالت خاموش قرار دهید.

قبل انجام هرکاری همواره به خاطر داشته باشید که دکمه پاور در حالت خاموش باشد. همیشه این اقدام را به عنوان اولین گام انجام دهید.

تا موقعیکه هنوز منبع تغذیه خاموش نشده است هیچ اقدامی انجام ندهید واقعا هیچ کاری انجام ندهید حتی پیچ های کیس کامپیوتر خود را نیز باز نکنید تقریبا اکثر کامپیوتر ها دارای چراغ هایی هستند که نشان دهنده کارکرد قسمت های مختلف کامپیوتر است بنابراین قبل از خاموش شدن تمامی چراغ ها کاری نکنید چون روشن بودن چراغ ها نشان دهنده این است که قسمتی از کیس فعال است و احتمالا هنوز پاور روشن است. پس از اینکه همه چراغ ها خاموش شد آنوقت کیس را باز کنید.

تا زمانی که پاور خاموش نشده است، حتی کیس کامپیوتر را باز نکنید. بسیاری از کامپیوترها تعدادی چراغ در داخل کیس دارند که ممکن است کاربردهای مختلفی داشته باشند، بنابراین ابتدا چک کنید که هیچ چراغی روشن نباشد. اگر هنوز چراغی روشن است به احتمال زیاد پاور کاملا خاموش نشده است.

تقریبا تمام پاور ها یا همان منابع تغذیه دکمه ای در پشت دستگاه دارند که تمام قسمت هایی که تسط منبع تغذیه برق رسانی می شوند را کنترل (قطع و وصل) می کنند اگر پاور شما هم این دکمه را دارد اطمینان حاصل کنید که ثبل از شروع هر کاری این دکمه در حالت حاموش قرار گرفته است و دستگاه از نظر برق در حالت ایمن قراردارد. در مورد لپ تاپ نیز حتما دقت کنید که ابتدا باتری را جدا کرده جریان برق AC را نیز قطع کرده باشید. تا دستگاه به حالت ایمن درآمده باشد.

 

 

برای اطمینان بیشتر منبع تغذیه (پاور) را از برق نیز قطع کنید.

جهت اطمینان کامل از خاموش بودن دستگاه پیشنهاد می شود دوشاخه برق کامپیوتر را از شاخه یا سه راهی جدا کنید. اگر تا قبل از این هنوز از خاموش بودن اطمینان نداشتید دیگر نی توانید مطمئن باشید که دستگاه خاموش شده است.

تا اینجا می تانید مطمئن شوید که اولین قدم ها در مسیر تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ به درستی برداشته اید.

حواستان به دود و بوی سوختگی باشد.

اگر از پاور یا کیس کامپیوتر شما دود بیرون آمد یا بوی سوختگی حس کردید سریعا:

 • هر کاری مه در حال انجام است را متوقف کنید.
 • به سرعت برق را قطع کنید.
 • تا خنک شدن کامپیوتر صبر کنید و حداقل برق را تا 5 دقیقه وصل نکنید.

برای رفع مشکل ابتدا سعی کنید جایی که از ان دود خارج شده یا بوی سوختگی می دهد را پیدا کنید و آن را از سیستم جدا کنید و قطعه ای سالم را جایگزین کنید. در چنین مواردی اصلا سعی در تعمیر قطعه ای که به این اندازه آسیب دیده نداشته باشید زیرا ریسک زیادی را در آینده به شما تحمیل خواهد کرد به ویژه اگر آن قطعه منبع تغذیه باشد.

چیزهایی مانند انگشتر، دستبند و اقلام زینتی را به خصوص اگر فلزی هستند از خود دور کنید.

یکی از چیزهایی که باعث برق گرفتگی می شود این است که مقتی ساعت یا دستبند فلزی، حلقه با وسایلی که دارای مشخصات ولتاژی بالایی هستند کار کنید و آنهارالمس کنید به همین دلیل توصیه می شود قبل از شروع ه تعمیرات کامپیتر و لپ تاپ هرگونه اجسام و اقلام فلزی از جمله زیورآلات را از خود دور کنید این موضوع زمانی که می خواهید با پاور (منبع تغذیه) کار کنید مهم تر و حساس تر می شود بنابراین قبل از شروع هر گونه تعمیر و بازکردن کامپیوتر و لپ تاپ جهت تعمیر وسایل و زیورآلات فلزی را از خود دور کنید.

خازن ها چیزهای ریسک داری هستند ترجیحا از آنها اجتناب کنید.

 

خازن ها قطعات کوچکی هستند که در قسمت های زیادی از کامپیوتر مورد استفاده قرار میگیرند. خازن ها خاصیتی دارند که می توانند شارژ الکتریکی را مدت زمان کمی پس از قطع شدن منبع تغذیه در خو نگه دارند. بنابراین پس از قطع کردن جریان برق بهتر است پس از چند دقیقه صبر کار تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ را آغاز کنید تا در معرض خطر برق گرفتگی از خازن ها قرار نگیرید.

سراغ قطعاتی که قابلیت تعمیر شدن ندارند نروید

بعضی از قطعات کامپیوتر بگونه ای طراحی شده اند که امکان تعمیر آنها توسط تعمیرکاران خبره هم وجود ندارد و اصلا قابل تعمیر نیستند. این حالت بیشتر در منبع تغذیه یا بعضی از مانیتورها، درایور های نوری، هارد دیسک ها یا سایر اجزای خطرناک و بسیار حساس کامپیوتر وجود دارد به طور معمول قطعاتی که داری این حالت هستند با زدن برچسب مشخص می شوند بنابراین اگر روی یک قطعه از کامپیوتر با برچسبی شبیه اینکه این قطعه قابل تعمیر نیست برخوردید ان را به عنوان یک پیشنهاد یا یک چالش که باید از پس آن بربیایید فرض نکنید. این پیام هشداری کاملا واقعی و جدی است که باید رعایت شود

حال اگر خودمان نخواستیم کامپیوتر را تعمیر کنیم و تصمیم گرفتیم آن را به تعمیرگاه ببریم چه نکات مهمی باید رعایت شود.

در بساری موارد برای کامپیوتر مشکلاتی پیش می آید که خودمان قادربه رفع آن نیسیتم بنابراین باید کامپیوتر و لپ تاپ را برای تعمیر یا بروزرسانی به تعمیرگاه و نزد متخصص ببریم. در این مواقع باید نکات زیر را اعایت کنیم.

 

 

نکات مهم قبل از بردن کامپیوتر و لپ تاپ به تعمیرگاه

از اطلاعات خود نسخه بکاپ تهیه کنید.

در بعضی از اقداماتی که برای تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ نیاز است که انجام شود اطلاعات از بین خواهد رفت البته اگر قرار باشد با چنین حالتی روبرو شوید معمولا تعمیرکار موضوع را به شما خواهد گفت. بنابراین بهتر است قبل از اقدام به تعمیر یک نسخه از اطلاعات خود را در جایی دیگر ذخیره کنید تااگر اطلاعات از روی سیستم شما پاک شد در جای دیگری در دسترس شما باشند. به دلیل اینکه امکان دارد اطلاعات شما شخصی و خصوصی باشند بهتر است این بکاپ گیری را قبل از بردن دستگاه به تعمیرگاه انجام دهید.

تعویض قطعات سالم اصلی با قطعات غیر اصلی را کنترل کنید.

یکی از مشکلات دیگری در مراحل تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ می تواند بروز کند این است که وقتی دستگاه چند روزی نزد تعمیرکار می ماند می تواند موقعیت عوض کردن قطعات اصلی سالم با قطعات غیر اصلی ایجاد شود. برای جلوگیری از این مشکل می توانید برنامه هایی که برای لیست برداری از وسایل و قطعات کامپیوتر و لپ تاپ موجود هستند را نصب کنید سپس قبل و بعد از تعمیر لیستی از قطعات سیستم خود تهیه کنید تا اگر تعویض قطعه ای بدون آنکه مورد نیاز باشد انجام شده باشد متوجه شده و در مورد آن با تعمیرکار صبت کنید.

اطلاعات حساس و کلیدی را حذف کنید

در حال حاضر بسیاری از افراد از کامپیوتر و لپ تاپ خود برای انجام اموربانکی یا ورود به سایت هایی که دارای نام کاربری و رمز عبور هستند استفاده می کنند و در بسیاری موارد برای تسهیل و وارد نکردن هر اطلاعات در هر مورد استفاده این اطلاعات را در سیستم خود ذخیره می کنند توصیه می شود قبل از بردن سیستم به تعمیرگاه حتما این اطلاعات را از روی سستم خود حذف کنید تا ناخواسته مورد سواستفاده قرار نگیرید.

اگر نیاز به تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ دارید ، میتونید به دیجی بان بسپرید .

© کپی رایت - کلیه حقوق این سایت برای مجموعه دیجی بان محفوظ است.