تعمیر کامپیوتر

مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

کامپیوترها جزیی جدا نشدنی از زندگی تک تک ما هستند، از دریچه کامپیوتر است که بسیاری از فعالیت های زندگی و کاری خود را انجام می دهیم پس در صورت خرابی تعمیر کامپیوتر هم از خدماتی است که همه ما به آن نیاز خواهیم داشت. کامپیوتر در حالت کلی به دو قسمت اجزا سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شوند اجزا سخت افزاری مواردی مانند رم، هارد، مادربرد کارت گرافیک و …. را شامل می شود اجزا نرم افزاری هم سیستم عامل و نرم افزارهایی که روی کامپیوتر نصب هستند را شامل می شود و در صورت خرابی هر کدام از این اجزا به تعمیرات کامپیوتر نیاز خواهیم داشت.

خواندن بیشتر

تعمیرات کامپیوتر

تعمیر کامپیوتر و تجهیزات وابسته به آن یکی از مفاهیم مهم در حوزه ی سخت افزار است. کامپیوتر ها بسیاری از نیاز های روزمره ی ما را پاسخ می دهند و به همین دلیل است که بروز اختلال و توقف در عملکرد آن ها برای ما بسیار مهم است؛ به طوری که در مواجهه با کوچکترین اختلال، به دنبال راهی برای تعمیرات کامپیوتر و رفع مشکل آن می گردیم. ارتباط با مراکز خدمات کامپیوتر برای مشاوره با کارشناسان تعمیر کامپیوتر، برای رفع مشکل در زمان کوتاه و به کارگیری مجدد سیستم، راه حلی مناسب برای این موضوع است.

کامپبوتر ها باعث به وجود آمدن مشاغل زیادی در سرتاسر دنیا برای انسان ها شده اند و روند پیشرفت های بشر را دچار تحول کرده اند؛ اما در کنار همه ی این خدمات برای بشر، استفاده از کامپیوتر مشکلات زیادی نیز به همراه دارد. اختلالات زیادی در ساختمان کامپیوتر رخ می دهد که برطرف کردن آن ها، ما را نیازمند تعمیر کامپیوتر می کند.

سرویس کامپیوتر

سرویس کامپیوتر

سرویس کامپیوتر و وسایلی که به طور مداوم با آن ها سر و کار داریم اصلا ربطی به مشکل داشتن یا نداشتن آن ها ندارد و بهتر است هر چند وقت یک بار اتفاق بیفتد. این دوره ی تناوبی برای سرویس کامپیوتر، به کارکرد کامپیوتر بستگی زیادی دارد.

سرویس کامپیوتر کمک می کند کامپیوتر شما دچار اختلالات عمیق نشود و اگر اختلالی در آن وجود داشته باشد، برطرف شود. اگر حمل کامپیوتر و بردن آن به مراکز خدمات کامپیوتر دشوار است، می توانید از خدمات سرویس کامپیوتر در محل استفاده کنید.

مشکلات رایج کامپیوتر ها

از جمله مشکلات رایجی که رایانه ها را به سوی سرویس و تعمیرات کامپیوتر سوق می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

.1هنگ کردن سیستم در حین کار

برای خاموش و برطرف کردن کوتاه مدت مشکل هنگ کردن کامپیوتر، راه حل ریست کردن را به شما پیشنهاد می کنیم؛ اما این کار فقط به خاموش شدن مشکل شما کمک می کند و راهکاری نیست که توسط متخصصان تعمیرات کامپیوتر تایید شود. برای حل این مشکل ابتدا بهتر است از وجود حافظه ی ذخیره سازی در درایو سی کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنید و برای برطرف شدن آن به کارشناسان تعمیر کامپیوتر مراجعه کنید.

.2مشکلات سخت افزاری در ران شدن

مشکلات سخت افزاری که باعث اختلال در سیستم عملکرد کامپیوتر می شوند، ریشه های متفاوتی دارند. اختلال در رم و کارت گرافیک نیز می توانند مشکلات سخت افزاری متعددی را برای کامپیوتر ایجاد نمایند که برای رفع اختلالات رم و کارت گرافیک و خدمات کامپیوتر و سخت افزار های آن، باید با مهندسان سخت افزار ارتبط برقرار نمود.

.3سر و صدای زیاد کیس به هنگام کار و روشن شدن

سروصداهای کیس اغلب به دلیل اختلال در فن آن به وجود می آید. برای رفع این اختلال فن کامپیوتر را چک کنید؛ اگر سطح فن را گرد پوشانده، آن را با دستمالی تمیز کنید و اگر لق شده است، آن را سفت کنید. اگر با انجام این کارها، سیستم شما همچنان پر سر و صدا کار می کند، برای تعمیر کامپیوتر خود به متخصص و راهنما مراجعه کنید.

.4گرم شدن بیش از حد

فقدان تهویه ی مناسب، باز بودن چند برنامه همزمان در کامپیوتر و کار کردن با آن ها و نصب برنامه های سنگین گرافیکی روی سیستم، می تواند از دلایل گرم شدن بیش از حد کامپیوتر های خانگی باشد. سرویس کامپیوتر در دوره های مشخص زمانی در رفع این اختلال به شما کمک می کند.

تعمیرات کامپیوتر

مهارت های مورد نیاز برای تعمیرکار کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر نیاز به تخصص های خاص خود دارد که تنها از تعمیرکار کامپیوتر که به بخش های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری آن مسلط است، بر می آید. گام اصلی در تعمیر کامپیوتر عیب جویی و علت یابی اختلل به وجود آمده است. متخصصان خدمات کامپیوتر، نخست خواستگاه علت به وجود امده درکامپیوتر را پیدا می کنند و سپس با بررسی و تست عملکرد بخش آسیب دیده، با استفاده از دانش خود در این حوزه، برای تعمیر کامپیوتر اقدام می نمایند.

کامپیوتر اجزای مختلفی دارد که در صورت بروز اختلال در هر یک از این بخش ها، مهارت مورد نیاز برای بررسی و تعمیر آن متفاوت خواهد بود. بخش عمده ای از خدمات کامپیوتر در مراکز، مربوط به تعمیر و سرویس بخش های سخت افزاری آن می باشد. توانایی بازکردن اجزاء و اتصال دوباره ی آن ها به یکدیگر به طور صحیح، از مهم ترین مهارت هایی است که متخصص تعمیر کامپیوتر، در صورت بروز اختلالات سخت افزاری، باید داشته باشد. از جمله سایر مهارت های مورد نیاز برای تعمیرکار کامپیوتر عبارت اند از:

تسلط برکارکرد هر یک از قطعات سخت افزاری و بخش های نرم افزاری کامپیوتر مانند شناخت کامل قطعات الکرونیکی ساختمان سخت افزاری کامپیوتر و تعمیر ان ها

تسلط بر کارکرد کابل های ورودی و خروجی متصل به کامپیوتر و پورت های ورودی ساختمان کامپیوتر

تسلط بر ساختار و کارکرد cpu و تعمیر آن

تسلط بر ساختمان مادربرد و برد کامپیوتر و توانایی عیب یابی و تعمیر آن ها

تعمیر کامپیوتر در محل

اگر حمل کامپیوتر های خانگی و بردن آن ها به تعمیر گاه همواره برایتان دشوار بوده است؛ می توانید از خدمات تعمیر کامپیوتر در محل یا تعمیر کامپیوتر در منزل استفاده کنید. در خدمات تعمیر کامپیوتر در محل، مشتری از طریق ارتباط با مراکز خدمات کامپیوتر، در خواست خود را برای کارشناسان ارسال می کند. کارشناسان این مراکز پس از بررسی در خواست، متخصصان و تعمیرکاران سخت افزار خود را برای تعمیر کامپیوتر به محل مورد نظر وی (منزل شخصی یا شرکت های اداری) می فرستند. تعمیرکار کامپیوتر، اختلال کامپیوتر را بررسی کرده و پس از عیب یابی به رفع اختلال سیستم می پردازد. در این روش تعمیرکار کامپیوتر، تمامی تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر کامپیوتر را با خود به همراه می آورد. در صورتی که مشکل کامپیوتر عمیق باشد و بردن کامپیوتر به تعمیرگاه و تعویض قطعه ضرورت داشته باشد؛ تعمیرکار کامپیوتر را به همراه خود به تعمیرگاه برده و پس از تعمیر یا تعویض قطعه، با مشتری تماس خواهد گرفت.

هم چنین در تعمیر کامپیوتر در منزل، تمامی مراحل تعمیرات کامپیوتر، در حضور مشتری و نظارت او اتفاق می افتد. این امر باعث اطمینان خاطر مشتری از امنیت اطلاعات محرمانه ی او و به کار گرفتن قطعات و تجهیزات باکیفیت در روند تعمیر می شود.

تعمیرات کامپیوتر آنلاین

حمل و نقل کامپیوترهای رومیزی به دلیل سنگینی و ازدیاد تجهیزات، در صورت بروز اختلال، همواره مشکل بوده است. لذا یافتن راهی برای تعمیر کامپیوتر بدون نیاز به رفتن تعمیرگاه و دشواری های آن، یکی از دغدغه های کاربران این کامپیوترها در هنگام بروز مشکل است.

تعمیرات کامپیوتر آنلاین همان گونه که از نام آن پیداست، پشتیبانی خدمات کامپیوتر به صورت مجازی و از طریق اینترنت است. در تعمیرات کامپیوتر آنلاین محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد و کاربران در هر ساعت از شبانه روز قادر به ارتباط با کارشناسان و متخصصان سخت افزار خواهند بود. به همین سبب است که خدمات تعمیرات کامپیوتر آنلاین نزد مشتریان محبوبیت بسیار بالایی دارد.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن