تعمیر کولر

تعمیر کولر
logo

دیجی بان ، ارائه دهنده همه خدمات

مرتبط با حوزه دیجیتال و IT

اکثر مردم تابستان هرسال به دنبال تعمیر کولر هستند چرا که فصل استفاده از این دستگاه تابستان است البته انواعی از کولر ها دارای هر دو قابلیت گرمایشی و سرمایشی هستند در نتیجه کولر ها در اکثر فصل ها در حال کار هستند و در فصل های تابستان و زمستان استفاده از آن ها بیشتر و به صورت مداوم است.روشن بودن مداوم کولر ها احتمال خراب شدن آن ها و نیاز به تعمیر را بالا میبرد. البته حتی اگر کولر شما به درستی کار میکند بهتر است از سرویس کولر غافل نشوید تا از خراب شدن آن و بوجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

خواندن بیشتر

برای درخواست تعمیرات کولر خود فرم زیر را پر کنید

(کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس میگیرند)


  سرویس کولر

  سرویس کولر امری است که همه ما ممکن است به آن نیاز پیدا کنیم. کولر، دستگاه تهویه مطبوع هوا است. بعضی از کولر ها دارای هر دو قابلیت گرمایشی و سرمایشی هستند و بعضی ها تک فصلی هستند یعنی یکی از قابلیت های گرمایشی یا سرمایشی را دارند. استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع در فصل مربوطه بسیار زیاد است بنابراین احتمال خرابی آن ها نیز بالا است. دستگاه شما نیاز به سرویس دوره ای دارد و در صورتی که احساس کردید کولر به درستی کار نمیکند برای سرویس کولر خود اقدام کنید.

  تعمیر کولر گازی

  کولر های گازی از دو بخش مکانیکی و الکترونیکی ساخته شده اند که برای تعمیر کولر گازی ضروری است که تعمیرکار تمامی قطعات دستگاه را به خوبی بشناسد. قطعاتی که تکنسین باید برای تعمیرات کولر گازی بر آن ها مسلط باشد : موتور (کمپرسور)، تقطیر کننده (کندانسور)، تبخیر کننده (اواپراتور)، گاز خنک (گاز مبرد) و لوله مویی (اکسپنشن) قطعات مکانیکی دستگاه هستند و الکترموتور فن، برد الکتریکی، سنسور ها، خازن و تابلو برق بخش های الکترونیکی کولر گازی هستند. به وجود آمدن هرگونه اختلال ومشکل در هرکدام از قطعات ذکر شده در بخش الکترونیکی یا مکانیکی باعث می شود تا دستگاه به درستی کار نکند و باید برای تعمیر کولر گازی اقدام شود در غیر این صورت با گذر زمان خسارت بیشتری به دستگاه وارد می شود.

  مشکلات رایج در تعمیرات کولر گازی :

  ریختن آب از کولر

  آبریزی کولر یکی از مشکلات احتمالی است که معمولا این مشکل با سرویس کولر گازی حل می شود.

  برفک زدن روی لوله ها

  برفک زدن لوله ها یا کندانسور ممکن است به دلیل آلوده بودن فیلترها باشد.این مشکل نیز با سرویس کولر گازی قابل حل است.

  آلوده شدن فیلتر هوا

  یکی از دلایلی که نیاز به سرویس کولر گازی است مربوط به تعویض یا تمیز کردن فیلتر هوای دستگاه است.آلوده بودن فیلتر هوا دستگاه باعث به وجود آمدن اختلال در عملکرد کولر می شود همچنین ممکن است به قطعات دیگر آسیب وارد کند.

  کاهش عملکرد دستگاه در بخش سرمایشی

  یکی از مشکلات رایج که باید در زمان سرویس کولر گازی مورد بررسی قرار گیرد میزان سرمای آن است. اگر احساس میکنید که با گذر زمان از سرما دستگاه شما کاسته شده است، به سرعت برای تعمیر کولر اقدام کنید.

  اختلال در فعالیت کندانسور (فن بیرونی دستگاه)

  وظیفه فن بیرونی یا کندانسور دستگاه انتقال هوای گرم داخلی فضا به بیرون است و اگر این کار به درستی انجام نشود منزل یا فضای مورد نظر شما به خوبی سرد نخواهد شد.

  خراب شدن برد الکتریکی کولر

  یکی دیگر از مشکلات رایج کولر های گازی به وجود آمدن اختلال در برد آن است. اگر برد الکتریکی دستگاه دچار مشکل شود ممکن است هرگونه مشکلی از جمله خاموش شدن کولر، روشن نشدن دستگاه یا درست کار نکردن آن را به همراه داشته باشد.

  آسیب دیدن کابل ها

  اگر کابل های کولر آسیب ببینند ممکن است دستگاه به صورت خودکار و به طور مداوم روشن و خاموش شود. آسیب دیدگی کابل ها ممکن است باعث آتش سوزی شود بنابراین در صورتی که با مشکلات این چنینی مواجه شدید سریعا برای سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی خود اقدام کنید.

  تعمیر کولر آبی

  بعضی از قطعاتی که تعمیرکار برای تعمیرات کولر آبی باید به آن مسلط باشد عبارت اند از :

  موتور (دینام)

  موتور های کولر های آبی دارای دو سرعت کند و تند هستند که قابل تنظیم است. طبیعتا اگر موتور با سرعت تند کار کند مصرف برق نیز بیشتر خواهد بود.

  تسمه موتور

  پاره شدن تسمه موتور باعث می شود چرا نیاز به سرویس کولر آبی پیدا کنید.

  پره های فن و یاتاقان

  اگر یاتاقان و پره های فن به درستی کار نکنند درصد بسیاری از قدرت موتور هدر میرود بنابراین در سرویس کولر یا تعمیر کولر از درست کار کردن این بخش مطمئن شوید.

  اتاقک کولر آبی (بدنه و کف)

  این اتاقک شامل یک مکعب با یک کف و یک سقف و یک بدنه ثابت و دیواره های آن است. از آنجایی که محل کولر آبی معمولا در بام ساختمان است، بدنه کولر باید استحکام کافی در برابر تغییرات آب و هوا داشته باشد همچنین کف کولر باید از ضخامت مناسبی برخوردار باشد و در مقابل پوسیدگی و آب خوردگی نیز مقاوم باشد.

  دیواره های سلولزی یا پوشالی

  اتاقک کولر های آبی از چهار یا سه دیئواره ساخته شده اند که پد سلولزی یا پوشال در آن قرار گرفته است. به طور کلی پوشال ها باید هر دو سال یک بار تعویض شوند و در هنگام تعویض باید دقت داشته باشید تا سایز آن با ابعاد کولر یکی باشد.

  پمپ آب (واتر پمپ)

  پمپ آب یکی از قطعات بسیار مهم کولر های آبی است. پمپ آب وظیفه مکش آب از کف کولر و انتقال آن به بالای دیواره ها را برعهده دارد.

  خدمات تعمیرات کولر و سرویس کولر به صورت تخصصی

  مراحل تعمیر کولر بستگی به نوع آن دارد اما دیجی بان با دسترسی به کامل ترین تجهیزات و تکنسین های باتجربه و ماهر می تواند به تعمیر کولر گازی، تعمیر کولر آبی، تعمیر اسپلیت یا هر نوع کولر مورد نظر شما بپردازد.

  مشکلات رایج در تعمیرات و سرویس کولر آبی :

  مشکلات مربوط به خنک نبودن باد

  اگر باد دستگاه به اندازه کافی خنک نباشد به طور کلی به این دلیل است که آب به پمپ کولر نمی رسد. این امر ممکن است به دلایبل مختلفی باشد مانند : کم بودن فشار آب، گرفتگی لوله آب و … باشد. نرسیدن آب به پمپ باعث خشک شدن پوشال و به وجود آمدن مشکلات دیگری می شود.

  مشکلات مربوط به برق

  اگر حس می کنید دستگاه مشکلاتی مربوط به برق دارد یا صدای متفاوتی از موتور به گوش می رسید، دستگاه باید مورد بررسی دقیق تعمیرکار قرار گیرد.

  به طور کلی کولر های آبی از سیم پیچ های گوناگونی تشکل شده اند که آسیب دیدگی هرکدام از آن ها باعث به وجود آمدن مشکلات مختلفی میشود که باید به دست تعمیرکار سرویس کولر آبی انجام شود.

  تعمیر کولر در منزل

  حمل و نقل کولر به مراکز تعمیرات کولر امری بسیار دشوار است بنابراین بهتر است از خدمات تعمیر کولر در منزل دیجی بان استفاده کنید به این صورت که پس از ثبت درخواست توسط مشتری تکنسین باتجربه به در محل مورد نظر مشتری حاضر شده و با حضور خود مشتری به تعمیر کولر و سرویس کولر می پردازد.

  هزینه تعمیرات کولر

  هزینه تعمیر اسپیلت، تعمیر کولر آبی، تعمیر کولر گازی یا هر نوع کولر دیگر بستگی به نوع آسیب دیدگی و میزان آسیب دیدگی آن دارد. اگر نیاز به تعویض قطعه باشد با توجه به بالا بودن قیمت قطعات، هزینه تعمیرات کولر نیز بالاتر می رود.دیجی بان به شما این ضمانت را می دهد که با به صرفه ترین هزینه تعمیرات کولر و با دسترسی به کاملترین تجهیزات و قطعات 100% اصل و بهترین تکنسین ها به تعمیر کولر یا تعمیر اسپیلت شما می پردازد.

  × مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن