خالی شدن شارژ لپ تاپ

همان طور که به احتمال زیاد می دانید، باتری مهم ترین قسمت و بخش سخت افزاری لپ تاپ شما است. در صورتی که کوچک ترین مشکل و ایرادی در روند عملکرد باتری شما به وجود آید، مشکلات بیشتری به دنبال آن به سراغ لپ تاپ شما می آیند. خالی شدن شارژ لپ تاپ و نگه نداشتن شارژ باتری لپ تاپ یکی از نشانه های باتری آسیب دیده است. ممکن است شارژ خالی کردن لپ تاپ به علت مشکلات نرم افزاری نیز باشد اما دراکثر مواقع این مشکل به عملکرد باتری مربوط می شود.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر لپ تاپ
حتما قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از لپ تاپ هر مشکلی برای لپ تاپ شما ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر لپ تاپ شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص لپ تاپ وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر لپ تاپ در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که لپ تاپ می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 3.000.000 تا 100.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر لپ تاپ: 100.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر لپ تاپ 3.000.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر لپ تاپ

زمان تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ ها یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستند ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک لپ تاپ: 12 روز
 • و کمترین زمان تعمیر لپ تاپ 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر لپ تاپ بیش از 1200 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1200+

لپ تاپ تعمیر شده و مشتری راضی

همه برندهای لپ تاپ نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم هر برند از کل تعمیرات لپ تاپ دیجی بان قابل آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

راضی بودم تعمیر لپ تاپ من به موقع انجام شد و نتیجه خوب بود

احسان فرزینتعمیر لپ تاپ HP

لپ تاپ من مشکل هارد داشت تعمیر شد و سالم تحویل شد

ممنونم

محمد عسگریتعمیر لپ تاپ دل

فن مشکل داشت و خوب کار نمیکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشت

فن تعویض شد و با نضب مجدد ویندوز و نرم افزارهای کاربردی دیگه لپ تاپ درست شد

سمیه اسدیمشکل فن لپ تاپ

ویندوز و مشکل ارتباط با اینترنت داشتم

ویندوز عوض شد و درایور های کارت شبکه مجددا نصب شد

رضا قنبریمشکل نرم افزاری

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر لپ تاپ اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

خالی شدن باتری لپ تاپ

خالی شدن شارژ لپ تاپ دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد اما به طور کلی شارژ خالی کردن لپ تاپ یکی از مشکلات بسیار رایجی است که کاربران به دلیل آن برای تعمیر لپ تاپ خود به مرکز تعمیرات مراجعه می کنند. خالی شدن شارژ لپ تاپ یکی از مشکلاتی است که به احتمال زیاد توسط تعمیرکار حرفه ای قابل تعمیر است.

چرا شارژ باتری لپ تاپ زود خالی می شود؟

به طور کلی هر باتری یک طول عمر مفید دارد و پس از سپری شدن این طول عمر مفید کیفیت کارایی باتری رو به کاهش خواهد رفت. اما استفاده درست از لپ تاپ که یکی از این اقدامات استفاده نکردن از لپ تاپ در هنگام شارژ است، می تواند تاثیر مثبتی روی سلامت باتری لپ تاپ شما داشته باشد. البته خالی شدن شارژ لپ تاپ یا نگه نداشتن شارژ باتری لپ تاپ می تواند به علت مشکلات نرم افزاری نیز باشد، بنابراین بهتر است برای حل مشکل شارژ خالی کردن لپ تاپ خود به یک مرکز تعمیرات مطمئن مراجعه کنید تا علت مشکل دستگاه شما را به طور صحیح عیب یابی کند.

خالی شدن شارژ لپ تاپ

عوامل تاثیر گذار در نگه نداشتن شارژ باتری لپ تاپ

یکی از عوامل تاثیرگذار در خالی شدن باتری لپ تاپ، نوع باتری ای است که در لپ تاپ شما به کار رفته است زیرا انواع باتری ها از نظر نگه داشتن شارژ باتری لپ تاپ، نوع شارژ شدن، مدت زمان شارژ شدن و غیره با یکدیگر تفاوت هایی دارند. بعضی از انواع باتری ها باعث خالی شدن شارژ لپ تاپ در زمان کمتری می شوند. انواع باتری های لپ تاپ و بعضی از ویژگی های آن ها عبارت اند از:

باتری لیتیوم یون (Li-ion) : طول عمر این نوع باتری ها بستگی به نوع و میزان استفاده کاربر دارد. از معایب این باتری ها می توان به این مورد اشاره کرد که این نوع باتری ها پس از گذر دو تا سه سال از زمان تولید و خارج شدنشان از کارخانه کیفیت کارایی آن ها رو به کاهش می رود. از دیگر ویژگی های این نوع باتری ها این است که نسبت به سایر انواع باتری ها حساسیت بیشتری به دمای بالا دارند و افزایش دمای باعث افت کیفیت کارایی آن ها می شود. همچنین باتری های لیتیوم یون بهتر است به طور کامل شارژ نشوند زیرا این امر باعث آسیب به آن ها می شود و بروز مشکل خالی شدن شارژ لپ تاپ می شود. جالب است بدانید که این نوع باتری ها نسبت به سایر باتری ها قیمت بیشتری نیز دارند.

باتری نیکل کادمیوم (Ni-Cd): این نوع باتری ها در سال های قبل تر در نوت بوک ها استفاده می شدند اما امروزه با تولید باتری های قوی تر و پیشرفته تر استفاده از باتری های نیکل کادمیوم کمتر شده است و این نوع باتری ها تقریبا از رده خارج شده اند. مصرف شارژ این نوع باتری ها بالا است و درصد بازدهی آن ها 60 تا 75 درصد است. از ویژگی های دیگر این نوع باتری می توان به این مورد اشاره کرد که قبل از دشارژ شدن کامل باتری (خالی شدن باتری لپ تاپ به طور کامل) نباید شارژ شوند و این امر باعث کاهش طول عمر باتری می شود.

باتری متال هیدرید (Ni-MH): باتری های متال هیدرید تقریبا شبیه باتری های نیکل کادمیوم هستند. البته این باتری ها برای شارژ شدن نیاز به خالی شدن کامل شارژ باتری ندارند و می توانید آن ها را در هر زمان که خواستید شارژ کنید و نیاز نیست منتظر خالی شدن شارژ لپ تاپ به طور کامل بمانید. اما از معایب این باتری ها می توان گفت که برای کامل شدن شارژ باتری آن ها زمان بیشتری نسبت به سایر باتری ها نیاز است.

باتری لیتیوم پلیمری (Li-Pol): یکی از بهترین انواع باتری های قابل شارژ، باتری های لیتیوم پلیمری هستند. و معایب و محدودیت های کمتری نسبت به سایر باتری ها دارند. باتری های لیتیوم پلیمری در شارژ ابتدایی نیاز به 12 ساعت شارژ ندارند. این نوع باتری ها با پورت USB قابل شارژ هستند بنابراین اگر می خواهید بدانید که لپ تاپ شما دارای این نوع باتری ها هست یا خیر لپ تاپ خود را به وسیله کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و اگر باتری شارژ شد، باتری لپ تاپ شما از نوع لیتیوم پلیمری است. خالی شدن شارژ لپ تاپ نیز اگر باتری آن ها از نوع باتری لیتیوم پلیمری باشد زمان طولانی تر را صرف می کند.

باتری هوشمند (Smart Battery): باتری های هوشمند دارای بعضی از ویژگی هایی هستند که سایر انواع باتری ها فاقد آن هستند. در باتری های هوشمند تراشه (چیپ) هایی به کار رفته است که باعث ارتباط با لپ تاپ و کامپیوتر ها می شوند.

مصرف بیش از حد باتری لپ تاپ

اگر در عمر سه چهار ساله مفید لپ تاپ خود از آن به طور صحیح استفاده کنید باتریبی عیب و نقصی را در طول این مدت خواهید داشت اما مصرف بیش از حد باتری لپ تاپ باعث خالی شدن شارژ لپ تاپ با سرعت بیشتری می شود. بالا بردن نور صفحه نمایش لپ تاپ در مدت زمان طولانی تاثیر مستقیم روی باتری لپ تاپ شما دارد و از عمر مفید باتری لپ تاپ می کاهد. بک آپ گیری بیش از حد توسط نرم افزار ها انرژی بسیار زیاد از باتری لپ تاپ می گیرد و باعث کوتاه شدن عمر مفید آن می شود. اگر از مدل ناسازگاری در ساختار لپ تاپ خود استفاده کرده باشید این امر نیز مشکلات بسیاری را برای شما به وجود خواهد آورد. و تمامی این موارد باعث کاهش طول عمر مفید باتری و در نتیجه بروز رایج ترین مشکل در لپ تاپ یعنی خالی شدن شارژ لپ تاپ می شوند.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن