خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

 • بنر تعمیرات لپ تاپ

شاید شما هم با مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ مواجه شده باشید، لپ تاپ شما در حین کار ناگهان خاموش می شود بدون اینکه شما کاری برای خاموش کردن آن کرده باشید! این حالت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله اینکه لپ تاپ شما به دلیل کارکرد نادرست فن بسیار گرم و داغ شده باشد یا اینکه یک اشکال سخت افزاری هم می تواند باعث این موضوع شود.

به هر حال اگر قصد دارید برای تعمیر لپ تاپ خود اقدام کنید ابتدا ویدئو زیر را ببینید و از نکات مهم قبل از تعمیر آگاه شوید سپس می توانید لپ تاپ خود را به مجموعه دیجی بان که متخصص تعمیر دستگاه های دیجیتال است بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر لپ تاپ
حتما قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از لپ تاپ هر مشکلی برای لپ تاپ شما ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر لپ تاپ شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص لپ تاپ وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر لپ تاپ در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که لپ تاپ می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 3.000.000 تا 100.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر لپ تاپ: 100.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر لپ تاپ 3.000.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر لپ تاپ

زمان تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ ها یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستند ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک لپ تاپ: 12 روز
 • و کمترین زمان تعمیر لپ تاپ 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر لپ تاپ بیش از 1200 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1200+

لپ تاپ تعمیر شده و مشتری راضی

همه برندهای لپ تاپ نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم هر برند از کل تعمیرات لپ تاپ دیجی بان قابل آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

راضی بودم تعمیر لپ تاپ من به موقع انجام شد و نتیجه خوب بود

احسان فرزینتعمیر لپ تاپ HP

لپ تاپ من مشکل هارد داشت تعمیر شد و سالم تحویل شد

ممنونم

محمد عسگریتعمیر لپ تاپ دل

فن مشکل داشت و خوب کار نمیکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشت

فن تعویض شد و با نضب مجدد ویندوز و نرم افزارهای کاربردی دیگه لپ تاپ درست شد

سمیه اسدیمشکل فن لپ تاپ

ویندوز و مشکل ارتباط با اینترنت داشتم

ویندوز عوض شد و درایور های کارت شبکه مجددا نصب شد

رضا قنبریمشکل نرم افزاری

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر لپ تاپ اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن

روبرو شدن با مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ  ، می تواند برای شما یک تجربه ناامید کننده باشد. اکثر مردم ابتدا به منبع انرژی خود ، که باید به درستی کار کند ، نگاه می کنند تا ببینند علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ چیست؟ واقعیت موضوع این است که لپ تاپ ها بسیار شگفت آورتر از چیزی هستند که فکر می کنید.

آنها دارای یک مکانیزم محافظت در داخل هستند که اگر هر یک از اجزا خیلی داغ شود ، لپ تاپ را خاموش می کند البته این خاموشی به نفع شما است ، زیرا لپ تاپ شما در برابر آسیب احتمالی محافظت می کند. بنابراین خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می تواند مفید نیز باشد.

علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

اگر در شرایطی قرار گرفتید که مدام دچار مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می شوید بهتر است بدانید که برخی از مشکلات مانند گرمای بیش از حد به دلیل ساختار کم حجم و اندازه کوچکتر بیشتر روی لپ تاپ شما تأثیر می گذارد.

در اینجا ما به متداول ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن می پردازیم و مراحلی را که می توانید برای یافتن راه حل مناسب برای خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن انجام دهید را بررسی خواهیم نمود.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ : گرمای بیش از حد

یکی از اولین و محتمل ترین دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن به خصوص هنگامی که بازی می کنید ، گرمای بیش از حد است. این مشکل در اکثر رایانه ها ، به خصوص لپ تاپ ها است؛ زیرا گرما جایی برای عبور ندارد بنابراین بسیار مهم است که برای جلوگیری از این مسئله راه حلی عالی را ارائه دهیم؛

زیرا این یک مسئله معمول و بسیار مهم است که اکثر لپ تاپ ها یک مکانیزم داخلی دارند که در صورت گرمای بیش از حد هر یک از اجزا ، لپ تاپ شما را خاموش می کند. بنابراین فن از دستگاه الکترونیکی گران قیمت شما محافظت می کند در واقع باید آگاه شویم که چه چیزی باعث گرمای بیش از حد در لپ تاپ شما می شود ممکن است یک فن کثیف یا آسیب دیده دلیل اصلی این امر باشد.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ : فن کثیف

برای خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن می توانید فن کارت ویدیو و فن پردازنده خود را بررسی کنید. ممکن است فن دستگاه شما در اثر گرد و غبار ، مو و سایر مواد باقیمانده ناخوشایند پوشانده شده باشد. همچنین برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ بهتر است دریچه های لپ تاپ را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ انسدادی وجود ندارد.

روش دیگر برای حل این مشکل ، نظارت بر دمای داخلی و تلاش برای کاهش میزان گرمای تولید شده است شما می توانید سعی کنید استفاده از پردازنده بالا را متوقف کنید و مشکلات نشت حافظه را برطرف کنید تا مطمئن شوید سیستم شما در عملکرد بهینه و سطح حرارتی باقی می ماند.

اگر در هنگام استفاده از لپ تاپ همچنان با مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ یا مشکلات دیگر روبرو هستید ، ممکن است بخواهید از یک کارت گرافیک خارجی برای لپ تاپ استفاده کنید و از یک پد خنک کننده لپ تاپ برای تنظیم درجه حرارت استفاده نمایید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ : مشکل سخت افزاری

یکی دیگر از دلایل متداول خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن خرابی کامپوننت سخت افزاری است که از این مسئله غافل نیست ، به خصوص در لپ تاپ هایی که تعمیر شده اند اگر به تازگی سخت افزار جدیدی اضافه کرده اید برای حذف آن اقدام کنید تا ببینید مسئله خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن از بین می رود یا خیر.

یک راه ساده تر برای بررسی خطاهای سخت افزاری ، مراجعه به دستگاه مدیریت است. با مشاهده اینکه آیا خطایی را گزارش می کند یا خیر، می توانید در صورت وجود خطای سخت افزاری برجسته برای حل مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن اقدام کنید.

یک لپ تاپ به دلیل مشکلات سخت افزاری ممکن است دچار مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ شود و این شامل آسیب فیزیکی به قطعات داخلی نیز می شود در چنین مواقعی ، بررسی تمام اجزای داخلی برای اطمینان از اتصالات مناسب و یکپارچگی سخت افزار بسیار ضروری است. انجام این کار برای خود لپ تاپ کار سختی است و توصیه می کنیم این کار را در یک مرکز خدمات تخصصی لپ تاپ انجام دهید انجام دهید.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ : پردازنده GPU را بررسی کنید

اگر اورکلاک خود را روی لپ تاپ خود فعال کرده باشید ، ممکن است کامپیوتر شما هنگام فعالیت های شدیدتر مانند بازی یا پردازش ویدیو ناپایدار شود بهترین راهکار این است که اطمینان حاصل کنید که اورکلاک در لپ تاپ شما غیرفعال شده است و سپس ببینید که باعث خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن می شود.

درایورهای دستگاه را نیز بررسی کنید.

اغلب مشکلی که در یک مؤلفه سخت افزاری ایجاد می شود ، خود سخت افزار نیست بلکه درایور همراه است. درایورهای ناسازگار می توانند مشکلات متعددی ایجاد کنند اگر سیستم عامل خود را دستکاری کرده اید یا درایورهای لپ تاپ خود را تغییر داده اید ، این مسئله می تواند برای شما مشکل ساز باشد.

همیشه خرابی درایور می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن شود. درایورهای نمایشگر AMD یا AMD Catalyst Suite دو درایور نمایشگر رایج هستند که درایورهای بسیار زیادی در آنجا وجود دارند و می توانند مشکلات مشابهی را ایجاد کنند. احتمالاً شما در ویندوز با صفحه معروف Blue Screen of Death روبرو شده اید و مجبور می شوید کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید اگر گمان می کنید مسئله درایور است و رفع مشکل آن می تواند مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ را حل کند، توصیه می کنیم راهنمای دقیق درایورهای دستگاه Windows و نحوه برخورد با آن را بررسی کنید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ : مشکلات نرم افزاری و ویروس ها

یک علت دیگر خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن می تواند ویروس در لپ تاپ شما باشد و در واقع مشکلات نرم افزاری باشد. بعضی از ویروس ها در واقع لپ تاپ شما را خاموش می کنند و سپس آن را دوباره فعال می کنند معمولاً این ویروس ها توسط کار خاصی که بر روی لپ تاپ انجام می دهید، فعال می شوند. چه این یک ضربه زدن به صفحه کلید لپ تاپ باشد و چه برنامه خاصی را باز کنید. بنابراین برای اطمینان برنامه ضد ویروس را بر روی لپ تاپ خود  اجرا کنید و مرتباً آن را بروزرسانی نمایید .

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ : مسیر تغذیه را بررسی کنید

اگر هنگام بازی با خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن مواجه می شوید ، احتمال دارد که دلیل اصلی این مسئله منبع شارژر یا منبع انرژی لپ تاپ شما باشد بیشتر دستگاه ها دارای رده بندی خاصی از شارژرها هستند؛ بنابراین استفاده از ولتاژ پایین تر یا آداپتور جریان بالاتر باعث می شود دستگاه شما به درستی کار نکند و حتی دچار مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ شوید.

بازی ها یکی از پر مصرف ترین کارهایی هستند که می توانید روی لپ تاپ انجام دهید ، به خصوص که همیشه باحداکثر سرعت بر روی لپ تاپ ها اجرا می شوند. همچنین بازی ها باعث استفاده زیاد از CPU و GPU می شوند و مسئله اورکلاک که در بالا نیز ذکر شد ، می تواند به وجود آید. به همین ترتیب اگر فقط در هنگام بازی دچار مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می شوید، گیم های سنگین عامل مشکل شما هستند.

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ : Fast Startup

ویژگی Fast Startup با هدف کاهش زمان بوت شدن رایانه پس از خاموش بودن آن ، می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن در ویندوز 10 شود. با فعال کردن این ویژگی در لپ تاپ خود ، ویندوز تمام برنامه ها را می بندد و تمام کاربران را دقیقاً مانند آنچه برای خاموش شدن معمولی انجام می دهد ، از سیستم خارج می کند؛

اما قبل از اتمام خاموش شدن ، وضعیت سیستم فعلی در پرونده خواب زمستانی ذخیره می شود. وقتی کامپیوتر خود را بوت می کنید دیگر نیازی به بارگذاری هسته ، فایل های سیستم و درایورها نیست ویندوز پرونده خواب زمستانی را برای تازه کردن RAM می خواند و زمان بوت شدن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

اگرچه این ویژگی روند بوت شدن را سرعت می بخشد اما رویکرد ترکیبی مورد استفاده، می تواند باعث شود سیستم شما ناپایدار شود و منجر به چندین مسئله شود و حتی باعث خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن شود. چنین مشکلاتی در دستگاه هایی مشاهده می شود که از حالت خواب یا خواب زمستانی پشتیبانی نمی کنند.

مراحل غیرفعال کردن راه اندازی سریع در ویندوز 10:

 • به Control Panel> Power Options بروید.
 • سپس دکمه پاور را که در سمت چپ پنجره فعلی قرار دارد را انتخاب کنید.
 • ما باید این تنظیمات را در تنظیمات خاموش کنیم اما به دلیل امتیازات سرپرست آن در دسترس نیست برای غیرفعال کردن سریع راه اندازی ، روی تنظیمات Change که در حال حاضر در دسترس نیستند کلیک کنید.
 • اکنون جعبه روشن کردن راه اندازی سریع را توصیه می شود ودر پایان روی Save change کلیک کنید.

خاموش کردن راه اندازی سریع می تواند به شما در رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن lenovo z510 کمک کند.

افکار برتر نهایی خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن

اگرچه لپ تاپ ها بسیار محکم هستند ، اما در بعضی مواقع ممکن است نیاز به نگهداری مناسب نیز داشته باشند. بدون دریافت خدمات و انجام سرویس به موقع ، لپ تاپ ها ممکن است در گرمای بیش از حد ، کارایی و حتی مشکلات باتری کار کنند؛ بنابراین از تجربه و مهارت یک متخصص تعمیر لپ تاپ خود استفاده کنید تا بسیاری از مسائل مربوط به لپ تاپ خود از جمله خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن و سایر مشکلات عملکرد را از بین ببرید.

در صورت نیاز به تغییر اجزای سخت افزاری ، همیشه می توانید با خرید قطعات کامپیوتری استفاده شده در هزینه تعمیر لپ تاپ خود صرفه جویی نمایید. ما واقعاً امیدوار هستیم که بازدید از مرکز خدمات و تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن را هرچه سریعتر برطرف کند.

البته شما نیز برای به دست آوردن هرگونه اطلاعات ارزشمند ، باید کاوش های بیشتری را در مورد لپ تاپ خود انجام دهید و همچنین اطلاعات بیشتری را در مورد مدل لپ تاپ ، مشخصات سخت افزاری ، تنظیمات یا حتی نرم افزارهای نصب شده کسب نمایید؛ زیرا دانستن این اطلاعات بسیار مفید هستند و در صورت ارائه جزئیات لازم می توانند در شناسایی مسئله و به اشتراک گذاشتن راه حل به شما کمک کنند .

همه ما از لپ تاپ خود انتظار عملکردی مداوم و مطمئن را داریم بنابراین ما امیدوار هستیم که راه حل های ذکر شده در اینجا می تواند به شما در رفع هرگونه مشکل از جمله نمشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و روشن نشدن آن به شما کمک کند و عملکرد پایداری را که انتظار دارید را در این مقاله بدست آورده باشید و در صورت هرگونه سوالی با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن