دوربین مداربسته hd یک فناوری ایده آل

 

دوربین مداربسته hd یک استاندارد نظارت تصویری با کیفیت بالا است که از کابل کواکسیال برای انتقال فیلم HD از دوربین های امنیتی به DVR استفاده می کند و از وضوح تصویر با کیفیت p 720و 1080p پشتیبانی می کند شما با مطالعه این مقاله می توانید سبک های مختلف دوربین مداربسته hd را پیدا کنید.

نوع کابل در دوربین مداربسته hd

 

به طور معمول دوربین مداربسته hd با استفاده از کابل کواکسیال RG59 یا RG6 به دستگاه DVR متصل می شود یکی از مزایای دوربین مداربسته hd camera این است که با استفاده ازکابل کواکسیال RG59 می تواند مسافت های طولانی و بدون از دست دادن فیلم را اجرا کند کارشناسان نصب می توانند با اطمینان از کابل کواکسیال RG59 تا حداکثر فاصله 20 متر را برای دوربین های مداربسته hd استفاده کنند .

 

وضوح تصویر در دوربین مداربسته hd

 

مقدار جزئیاتی که یک دوربین مدار بسته می تواند ضبط کند را وضوح تصویر می نامند و در پیکسل ها اندازه گیری می شوند هرچه مقدار پیکسل در دوربین مدار بسته بیشتر باشد ، جزئیات بیشتری را ثبت کند و تصاویر بزرگتر و واضح تری به نمایش می گذارد دوربین مداربسته hd فقط در دو وضوح تصویری خاص اعمال می شود ، 1920 X 1080 و 1280 X 720 پیکسل که در هر دو حالت نسبت ابعاد 16: 9 است.

 

آیا دوربین مداربسته hd جایگزین دوربین های مدار بسته آنالوگ است؟

 

فناوری دوربین مدار بسته hd بسیار پایدار است و قیمت ها بسیار مقرون به صرفه است .برخی از افراد در صنعت دوربین های نظارت امنیتی تصور می کردند که دوربین مدار بسته آنالوگ سال ها پیش از کار خارج خواهد شد در حدود سال 2007 دوربین های مدار بسته IP با وضوح بالا محبوبیت زیادی پیدا کردند اما بیشتر افراد پی بردند که تنظیمات دوربین های مدار بسته IP بسیار دشوار می باشد در این میان دوربین مداربسته hd موارد اصلی را که مانع از دستیابی به بازار دوربین مدار بسته آنالوگ و سایر دوربین های امنیتی می شود را برطرف می کند .کارشناسان نصب دوربین مداربسته hd می توانند از همان کابل کواکسیال همانند دوربین های مدار بسته آنالوگ استفاده کنند و در همان حداکثر فاصله کار کنند همچنین بالون های ویدیویی برای دوربین مداربسته hd جهت افرادی که استفاده از کابل UTP مانند CAT5 را ترجیح می دهند وجود دارد. البته باید خاطر نشان کرد که قیمت گذاری در دوربین مداربسته hd کمی بیشتر از آنالوگ است درپایان با استفاده از دستگاه های DVR ،  فیلم های دیجیتال ترکیبی با کیفیت بالا در دسترس است که به کاربران امکان استفاده از  دوربین مداربسته hd و دوربین های مدار بسته آنالوگ را ارائه می دهد این امر به کاربران سیستم های امنیتی این امکان را می دهد که از دوربین های مدار بسته موجود استفاده کنند و به مرور زمان دوربین مدار بسته آنالوگ خود را به HD ارتقا دهند ، در حالی که دستگاه DVR همچنان جایگاه خود را حفظ می کند همچنین برنامه ها و نرم افزارهای همراه با این نوع از DVR ها به کاربران این امکان را می دهند تا دوربین های مدار بسته خود را از راه دور با وضوح تصویر HD مشاهده کنند.

 

 

 

فناوری HDCVI چیست؟

 

نظارت تصویری دوربین های مدار بسته بخش جدا ناپذیری از امنیت سازمان های بی شمار در سراسر جهان است با این وجود ، در حالی که قابلیت های این سیستم ها مانند وضوح بالاتر و تجزیه و تحلیل هوشمند همچنان در حال پیشرفت هستند ، اغلب مشاغل در فرآیند طراحی سیستم توسط زیرساخت های قدیمی که از جدیدترین فناوری ها پشتیبانی نمی کنند، بسیار محدود هستند. متأسفانه هزینه های بالای طراحی سیستم ، چالش های فنی و سایر عوامل مانع تلاش بسیاری از شرکت ها برای بروزرسانی سیستم های نظارتی آنها می شود.

 

HDCVI فناوری رابط تصویری کامپوزیت با کیفیت بالا و یک استاندارد ویدئویی است که به کاربران این امکان را می دهد تا ویدیوی HD را از طریق زیرساخت های کابل کواکسیال موجود منتقل کنند بنابراین گزینه ای ایده آل برای کاهش هزینه ها و به حداکثر رساندن بازده است. HDCVI  اولین بار توسط Dahua در سال 2012 معرفی شد که با گذشت زمان قابلیت های HDCVI بسیارگسترش یافت. استاندارد فعلی  HDCVI 3.0  چند ویژگی اصلی دارد که این دوربین مدار بسته را برای طیف گسترده ای از بازارهای عمودی مناسب می کند.

 

:4 K / Ultra HD  قابلیت

HDCVI اولین فناوری در جهان محسوب می شود که با وضوح تصویر K 4 در سیستم های مبتنی بر یک زیرساخت کواکسیال را ارائه می دهد همچنین از فناوری Starlight بهره می برد و باعث می شود تصاویر کاملاً واضح و شفاف در تاریکی نزدیک به 0.008 لوکس کاهش یابد . این نوع از دوربین های  مدار بسته محدوده پویای دید گسترده از 120dB تا 140dB در محیط های روشنایی را پشتیبانی می کند.

 

سازگاری با فناوری ویدیو :

دستگاه های ضبط کننده HDCVI  با هر پنج فناوری اولیه ویدئویی ، آنالوگ استاندارد ،  AHD، IP، HDCVI و HDTVI در نظارت تصویری سازگار هستند. دستگاه های ضبط کننده (DVR) با استفاده از HDCVIمی توانند به عنوان نقطه دسترسی برای چندین سرویس امنیتی خدمت کنند و ادغام  آنها با دستگاه های غیرفعال خارجی مانند آلارم ، سنسور مادون قرمز و سایر موارد کاملا برنامه ریزی شده است همچنین سیگنال های ویدئویی ، صوتی و کنترلی و قدرت در یک کابل واحد ترکیب می شوند از هر دو کابل کواکسیال یا کابل بدون جفت پیچ خورده محافظت نشده (UTP) استفاده می شود و در حال حاضر قابلیت انتقال بی سیم آن در حال توسعه است.

 

 

جدیدترین دوربین مداربسته hd با کیفیت بالا

 

HDCVI جدیدترین دوربین مداربسته hd با کیفیت بالا و بسیار مقرون به صرفه است و مطلقاً گزینه ای مناسب به شمار می رود که ارزش جستجو را دارد چندین جنبه مهم در هم افزایی دوربین مداربسته  hdcvi وجود دارد که باعث می شود یک سیستم دوربین امنیتی  بصورت “حسی “محسوب شود علاوه بر ویژگی های فن آوری های داخلی و ظریف در این نوع دوربین ها ، سه مؤلفه اصلی سخت افزاری دیگر شامل کابل های کواکسیال ، DVR و دوربین ها نیز وجود دارند در اینجا نگاهی به ویژگی ها و ساخت این دوربین ها از جمله چیپست می اندازیم.

 

این نوع از دوربین ها به شکلی فوق العاده ای طراحی شده اند تا ویدیویی با کیفیت بالا را برای شما به ارمغان بیاورند و قادر به ضبط ویدیو بصورت HD 1280x720p هستند که تا وضوح تصویر 2 مگاپیکسل را پشتیبانی می کنند همچنین دوربین های مداربسته  hdcviقابلیت انعطاف پذیری را برای برآوردن نیازهای ذخیره سازی بین تعریف بالا و تعریف استاندارد را دارند. هر یک از این دوربین ها ی مدار بسته مجهز به LED داخلی است که به طور خودکار شرایط نوری را تشخیص می دهند و می توانند در شب به راحتی هر حرکتی را تشخیص دهند. این نوع از دوربین های مدار بسته دارای درجه مقاومت در برابر آب و هوا IP66 هستند که شما بر اساس اولویت یا ضرورت خود می توانید آنها را در داخل یا خارج از محیط خود نصب کنید. دو سبک از دوربین های مدار بسته hdcvi که می تواند به دستگاه DVR وصل شوند شامل دوربین های مدار بسته دام  و بولت هستند:

 

  • دوربین های مدار بسته دام :

به طور کلی این نوع از دوربین ها بسیار متنوع هستند و می توانند بر روی سقف منزل یا محیط کار شما نصب شوند این دوربین ها با قابلیت چرخش 360 درجه منطقه بسیار وسیعی را تصرف می کنند همچنین کابل کشی در یک دوربین دام بصورت پنهان می باشد به طور کلی دوربین های  مدار بسته دام می توانند برای نظارت بر یک منطقه بزرگ ، در داخل و خارج از خانه به خوبی کار کنند.

  • دوربین های مدار بسته بولت :

دوربین های مدار بسته بولت نسبت به سایر دوربین ها بسیار قدرتمند هستند و برای هر مکان خاصی که نیاز به نظارت داشته باشند مانند یک دروازه ، راهرو یا اتاق شخصی مناسب هستند به دلیل اینکه این نوع از دوربین ها به صورت ثابت هستند بنابراین دارای زاویه دید وسیع تری هستند و مسافت های طولانی تری را فیلمبرداری می کنند.

  • چیپست و ساخت:

دوربین های مدار بسته HDCVI شامل تراشه TX یا انتقال دهنده هستند و از رابط های ویدئویی ، صوتی و پیکربندی به عنوان تراشه RX  یا دریافت کننده در DVR استفاده می کنند تمامی این رابط ها دارای استاندارد صنعتی هستند و امکان سازگاری با تجهیزات جانبی و پردازنده سیگنال تصویر را فراهم می کنند. این نوع از دوربین های مدار بسته دارای کابل کنترل سوئیچ هستند که می توانند در هم پیچیده شوند که باعث می شود دوربین ها فقط از یک فیلم با کیفیت استاندارد خارج شوند. همچنین امکان استفاده از سیگنال خروجی ویدیو را از طریق دستگاه دستی به جای DVR فراهم می کند علاوه بر این ، دارای اتصالات کابل برق و ویدیو می باشند.

 

 

مزایا و ویژگی های فن آوری رابط ویدیویی حمل و نقل با کیفیت بالا HDTVI) )

 

HDTVI رابط ویدیویی حمل و نقل با کیفیت بالا و انتقال HD Video است فناوری HDTVI را می توان در شبیه سازی موجود در یک خط انتقال سیگنال ویدیویی قابل اعتماد kop HD انتقال داد هسته اصلی فناوری HDTVI ، تراشه HDTVI است و در دوربین های جلویی و رمزگذار پشتی به ترتیب به افزایش تراشه ،  ارسال و دریافت ، بهبود فاصله انتقال داده از طریق یک فناوری پیشرفته پردازش تصویر و فناوری رمزگذاری back-end  باعث افزایش کیفیت تصویر می شود .در عین حال از سایه سیستم شبیه سازی پدیده  متقاطع ذاتی CVBS ، درخشندگی و جدایی کرومیانس کاملاً اجتناب می کند به عبارت دیگر این یک تصویر با کیفیت بسیار قابل احترام است.

فن آوری HDTVI ایده آل برای بروزرسانی سیستم های تعریف استاندارد موجود با استفاده از کابل کشی کواکسیال است که ضمن حفظ سادگی و عملکرد تجهیزات آنالوگ استاندارد ، منجر به هزینه نصب کمتر می شود.  تشخیص خودکار سیگنال ورودی و گسترش سیستم HDTVI می تواند شامل دوربین های شبکه IP و دوربین های آنالوگ باشد. فناوری HDTVI حداکثر 500 متر انتقال با کیفیت و قابل اطمینان را در 720 P1080 ,P از طریق کابل کواکسیال تضمین می کند. در حالی که دوربین های  مدار بسته آنالوگ معمولی نمی توانند با این وضوح در قالب فعلی خود با ذخیره و قابلیت مسافت طولانی بدون نیاز به تقویت کننده ها و تکرارکننده های HD-SDI دست یابد. فناوری دوربین مداربسته hdtvi داهوا به استاندارد باز HDTVI پایبند است که اتصال بدون مشکل به سایر دوربین ها را تضمین می کند.دوربین های مدار بسته سازگار با HDTVI و HD DVR می تواند با دوربین های سنتی آنالوگ SD ارتباط برقرار کند و کلیه دوربین های hdtvi داهوا می توانند به DVR های شخص ثالث مجهز به فناوری HDTVI از دیگر تولید کنندگان دسترسی پیدا کنند.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *