ریکاوری هارد کامپیوتر

هارد کامپیوتر بی شک یکی از مهم ترین قطعا سخت افزاری برای هر کاربر کامپیوتری است. زیرا برای هر فردی اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد سیستم اهمیت زیادی دارد. در صورتی که هارد کامپیوتر شما دچار مشکلی شود به خصوص اگر اطلاعات ذخیره شده بر روی آن پاک شود، به سرعت برای ریکاوری هارد کامپیوتر خود اقدام کنید.

اگر هارد کامپیوتر شما هم با مشکل مواجه شده و نگران ریکاوری اطلاعات خود هستید فرم درخواست مشاوره رایگان راتکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

هارد چیست؟

هارد، می تواند مهم ترین قطعه ی سخت افزاری هر کاربر کامپیوتری به شما رود. هارد قطعه ای سخت افزاری در کیس (بدنه) کامپیوتر شما است که تمامی اطلاعاتی که شما وارد کامپیوتر و دستگاه خود می کنید در آن ذخیره می شود. درواقع هارد یک فضای ذخیره ی اطلاعات است. بنابراین در صورتی که هرگونه مشکلی برای هارد کامپیوتر شما به وجود آید، سلامت تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد و کامپیوتر شما در خطر قرار می گیرد.

ریکاوری چیست؟

یکی از مهم ترین و رایج ترین مشکلاتی که برای هارد کامپیوتر ممکن است پیش آید و کابوس تمامی کاربران کامپیوتر است، پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر است. در صورتی که دچار مشکل پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر خود به هر دلیلی شدید، به ریکاوری هارد کامپیوتر نیاز پیدا خواهید کرد. ریکاوری هارد کامپیوتر به معنی بازگرداندن اطلاعات هارد کامپیوتر است. تعمیرکار و کارشناس مجرب و ماهر طی اقداماتی در اکثر مواقع قادر است در صورت پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر حداقل بخشی از اطلاعات هارد کامپیوتر شما را بازگرداند.

دلایل رایج پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر

به دلایل بسیاری شما ممکن است به ریکاوری هارد کامپیوتر خود نیاز پیدا کنید. اما رایج ترین دلایلی که باعث پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر می شوند عبارت اند از:

نوسانات برق: مشکلات مربوط به برق می تواند باعث نیاز شما به ریکاوری هارد کامپیوتر شما شود. از آنجایی که کامپیوتر ها به طور مداوم به برق متصل هستند در صورت وجود داشتن مشکلات مربوط به برق و نوسانات ولتاژ احتمال اینکه به ویندوز شما آسیب برسد بسیار بالا است. نوسانات ولتاژ می تواند یکی از دلایل مشکلات هارد و نیاز به ریکاوری هارد کامپیوتر باشد.

تنظیمات نادرست نرم افزاری: ممکن است تنظیمات نادرست دستی در بخش نرم افزاری باعث نیاز به ریکاوری هارد کامپیوتر شوند. در بعضی از وقت ها خراب شدن یک فایل از فایل های هارد نیز می تواند باعث بروز مشکل در هارد شود.

ویروس ها: بعضی از ویروس ها و بدافزار ها به طور مستقیم فقط بر روی هارد کامپیوتر شما تاثیر منفی می گذارند و شما را نیازمند به ریکاوری هارد کامپیوتر می کنند. بسیاری از مردم فکر می کنند که ویروس ها فقط باعث کند شدن پردازش سیستم می شود اما ویروس ها می توانند به بخش های مختلف کامپیوتر شما صدمه بزنند.

ضربه فیزیکی: ضربه فیزیکی به هارد می تواند باعث خرابی آن شود و شما نیاز به ریکاوری هارد کامپیوتر خود پیدا کنید. هارد ها قطعاتی بسیار حساس هستند بنابراین کیس کامپیوتر خود را از برخورد با ضربات فیزیکی حفظ کنید.

فرمت شدن: فرمت کردن هارد یکی از خطا هایی است که شما ممکن است آن را انجام دهید. در صورتی که هارد کامپیوتر خود را فرمت کنید، تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی آن پاک می شود و باید سریعا برای ریکاوری هارد کامپیوتر و بازگرداندن اطلاعات هارد کامپیوتر خود اقدام کنید.

البته تحقیقات نشان می دهد یکی از دلایلی که باعث نیاز به ریکاوری هارد کامپیوتر می شود به علت خطا هایی است که خود کاربر باعث به وجود آمدن آن ها می شود.

ریکاوری هارد کامپیوتر به دست خودمان قابل انجام است؟

ریکاوری هارد کامپیوتر یکی از اقدامات بسیار حساس است زیرا در صورتی که در حین اقدامات مربوط به بازگرداندن اطلاعات هارد کامپیوتر اشتباهی رخ دهد ممکن ریکاوری هارد کامپیوتر شما ناممکن شود و شما برای همیشه اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد کامپیوتر خود را از دست دهید. بنابراین برای عمل ریکاوری هارد کامپیوتر قطعا از یک مرکز تعمیرات حرفه ای کمک بگیرید تا اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد کامپیوتر خود را برای همیشه از دست ندهید. دیجی بان یکی از مرکز تعمیرات بسیار حرفه ای و تجربه است که با دسترسی به تعمیرکاران و کارشناسان مجرب و ماهر قادر است ریکاوری هارد کامپیوتر شما را بر عهده بگیرد. به طور کلی بازگرداندن اطلاعات هارد کامپیوتر کار راحتی نیست و حتی هر تعمیرکار و کارشناسی نمی تواند این عمل را بی نقص انجام دهد بنابراین در هنگام انتخاب تعمیرکار مناسب برای ریکاوری هارد کامپیوتر خود نهایت دقت را به خرج دهید.

راه های جلوگیری از پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر

در صورتی که اطلاعاتی که بر روی هارد کامپیوترتان است برایتان اهمیت بسیار زیادی دارد می توانید با انجام اقداماتی از پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر خود جلوگیری کنید.

یکی از راه های جلوگیری از نیاز به بازگرداندن اطلاعات هارد کامپیوتر این است که فضای هارد کامپیوتر خود را به طور کامل پر نکنید. تحقیقات نشان می دهد زمانی که هارد کامپیوتر شما بیش از حد ظرفیت خود پر شود احتمال از دست رفتن فایل های آن بیشتر می شود.

استفاده از نرم افزار های بهینه ساز فضای هارد دیسک نیز می تواند به شما در امر جلوگیری از پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر کمک کند. از سلامت آنتی ویروس کامپیوتر خود نیز مطمئن شوید زیرا همانطور که اشاره کردیم یکی از دلایل خراب شدن هارد، ویروس ها و بدافزار ها هستند.

به طور کلی زمانی که به مشکل پاک شدن فایل های هارد کامپیوتر خود دچار می شوید هرچه زودتر برای ریکاوری هارد کامپیوتر اقدام کنید احتمال بی نقص پیش رفتن اقدامات مربوط به بازگرداندن اطلاعات هارد کامپیوتر بیشتر است.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن