شارژ کارتریج hp رنگی

شارژ کارتریج hp رنگی

 

شارژ کارتریج hp رنگی

 

یکی از مهمترین ملاحظات مصرف کنندگان هنگام انتخاب پرینتر برای خانه یا محل کار جوهر است علاوه بر اطمینان از کیفیت چاپ ، خریداران می خواهند بدانند که کارتریج های جایگزینی برای تمام طول چاپگرشان مقرون به صرفه خواهد بود اگر چاپ زیادی انجام دهید ، هزینه جوهر واقعا می تواند افزایش یابد اگر در حال چاپ یک چاپگر جدید هستید یا در هنگام چاپ با چاپگر فعلی خود سعی در صرفه جویی در جوهر دارید ، در اینجا برخی از ساده ترین راه ها برای کاهش هزینه های شارژ کارتریج hp رنگی را بدون انصراف از نتایج چاپی با کیفیت بالا و رنگارنگ آورده شده است.

 

نکاتی برتر هنگام شارژ کارتریج hp رنگی

 

 1. چاپگر خود را بشناسید

 

آیا می دانید یک کارتریج تک در چند صفحه در چاپگر شما دوام خواهد داشت؟اگرچه نتایج به نیازهای چاپ شما بستگی دارد ، می توانید با مطالعه دقیق مشخصات کارتریج هایی که برای کار با مدل چاپگر شما طراحی شده است ، میزان خروجی را تخمین بزنید برخی از چاپگرها با وضوح بالاتر به صورت پیش فرض چاپ می شوند که به آنها نیاز دارد تا از جوهر بیشتری استفاده کنند.

 

 1. به صورت عمده خریداری کنید

 

در حالی که نیازی به خرید بیش از یک یا دو کارتریج به طور همزمان نیست ، می توانید در برنامه ریزی های بعدی صرفه جویی قابل توجهی داشته باشید برخی از کارتریج ها به اندازه XL می آیند  و خرید یک کارتریج کوچکتر را در یک زمان با تخفیف بیشتری به شما می دهند غالباً می توان جوهر را به صورت بسته هایی خریداری کرد ، بنابراین مصرف کنندگان که مایل به صرفه جویی در شارژ کارتریج hp رنگی هستند ، خوشحال می شوند بدانند که خرید چند بسته در مقایسه با خرید جداگانه آنها ، در هر واحد هزینه کمتری دارد.

 

3.        . “فوری” خرید کنید 

اگر یک پرینترhp سازگار دارید ، می توانید برای شارژ کارتریج hp رنگی خود با ما در ارتباط باشید که به طور خودکار کارتریج های جدید را قبل از اتمام کار به خانه یا محل کار شما می فرستیم.

 

 1. بهینه سازی خروجی

 

برخی از گزینه های پیش فرض پرینترhp شما ممکن است برای بهترین نسخه ممکن چاپ تنظیم شود ، حتی اگر به آن نیازی ندارید بنابراین تنظیمات کیفیت چاپگر خود را مرتباً بررسی کنید و پیش فرض را انتخاب کنید که بهترین کار چاپی شما را به بهترین شکل نشان دهد تنظیم تنظیمات پیش فرض برای کارهای چاپ می تواند باعث صرفه جویی در جوهر و هزینه شما شود اگر اغلب عکس ها را چاپ می کنید ، آن را با بهترین کیفیت تنظیم کنید در غیر این صورت ، نیازی به استفاده از تمام جوهر برای چاپ نیست.

 

 1. مقیاس خاکستری را انتخاب کنید

 

آیا می دانید که بسیاری از کارهای چاپ سیاه و سفید بیشتر از جوهر سیاه استفاده می کنند؟ مگر اینکه “فقط مقیاس خاکستری” را تعیین کنید ، چاپگر شما ممکن است کیفیت بیشتری را نسبت به آنچه واقعاً نیاز دارید به شما ارائه دهد برای مشاغلی که نیازی به رنگ ندارند ، این کارتریج ها را در تنظیمات چاپ خود خاموش کنید.

 

 1. فونت مناسب را انتخاب کنید

 

فونت های مختلف از مقادیر مختلف جوهر استفاده می کنند بنابراین فونت هایی را انتخاب کنید که برای حفاظت از جوهر بهینه شده است و تماشای استفاده از جوهرتان را حتی بدون تلاش کاهش دهید.Arial یکی از قلم های پیش فرض محبوب ترین است اما از جوهر بیشتر از Calibri ، Century Gothic یا Times New Roman کلاسیک استفاده می کند.

 

 1. انتخاب کارتریج های تک رنگ

 

آیا کارتریج رنگ “خالی” کمی برای شما سنگین است؟ ممکن است که تنها یکی از سه رنگ موجود در یک کارتریج واقعاً تخلیه شود با انتخاب یک چاپگر که رنگ های موجود را به سه کارتریج کوچکتر (سیان ، مژگان و زرد) تقسیم می کند ، می توانید دستگاه خالی را جایگزین کرده و جوهر دیگر را در این فرآیند هدر ندهید.

 

 1. با دقت چاپ کنید

 

آیا واقعاً نیاز به چاپ صفحه خاصی دارید؟ لحظه ای بگذارید تا ارزیابی کنید که چگونه بسیاری از آخرین کارهای چاپی شما لازم بود و تعیین کنید که الگویی برای کارهای هدر رفته وجود دارد یا خیر. ممکن است بتوانید به جای چاپ کردن آنها ، فایل ها را در کامپیوترخود ذخیره کنید یا اسناد را در e-Reader بخوانید.

 

 1. پرینتر خود را حفظ کنید

 

پرینترهای کثیف می توانند باعث شوند کارتریج های شما شروع به نشت جوهر یا حتی بدتر از آن کنند با انجام وظایف منظم نگهداری از سرمایه گذاری خود محافظت کنید شما می توانید این کار را با استفاده از مرکز نرم افزار پرینتر HP انجام دهید ، که سطح جوهر شما را بررسی می کند و می تواند چاپگر شما را تمیز کند تا به شما در کاهش مصرف کلی جوهر کمک کند.

 

 1. یک نسخه را در نظر بگیرید

 

آیا پرینتر شما بیش از پنج سال عمر دارد؟ اگر چنین است ، احتمالاً زمان ارتقاء آن فرا رسیده استعلاوه بر اقتصادی بودن از نظر میزان استفاده از جوهر ، چاپگرهای امروزی می توانند به صورت بی سیم به شبکه خانگی شما متصل شوند ، کارهای چاپی را از طریق تلفن شما دریافت کرده و حتی با نیاز به جوهر بیشتر به منزل شما ارتباط برقرار کنند با بررسی مدل های جدیدتر چاپگر موجود ، از آغوش فناوری و پس انداز آن استفاده کنید.

 

دستورالعمل پر کردن شارژ کارتریج hp رنگی

 

 1. در محلی که برای حفره احتمالی جوهر با حوله های کاغذی آماده شده است ، برچسب را از جلوی کارتریج بردارید برای جلوگیری از لکه های جوهر روی دستان خود دستکش تمیز کنید.
 2. در قسمت جلوی کارتریج متوجه سه سوراخ خواهید شد برای کارتریج های جوهر سیاه ، هر سه رنگ سیاه خواهند بود برای کارتریج های رنگی ، هر یک به سه رنگ به خوبی متصل می شوند از یک خلال دندان یا گیره کاغذی استفاده کرده و در سوراخ فرو کنید تا ارزیابی کنید کدام رنگ است (قسمت بالای آن زرد خواهد بود اما بسته به سن کارتریج ممکن است دو مورد دیگر روشن شوند)
 3. سرنگ خود را با جوهر 15 میلی لیتر (اگر کارتریج سیاه استاندارد) یا 25 میلی لیتر (در صورت XL) پر کنید هر رنگ برای کارتریج های رنگی را می توان با 7ml جوهر پر کرد در داخل کارتریج ، اسفنج هایی وجود دارد که جوهر را خیس می کنند و با رسیدن به ظرفیت برخی می توانند از قسمت بالا نشت کنند برای کارتریج های رنگی ، در حین پر کردن ، دو سوراخی را که پر نمی کنید ، بپوشانید تا از بروز هرگونه نشت رنگ آلوده نشوید.
 4. سپس خیلی آهسته و با دقت پیستون را فشار دهید و جوهر را روی کارتریج بمالید انجام خیلی سریع این کار می تواند منجر به سرریز ، ریختن یا اسپری شود بنابراین خیلی آهسته این کار را انجام دهید.
 5. بعد از پر کردن ، جلوی کارتریج را با یک حوله کاغذی تمیز پاک کنید.
 6. کارتریج های پر مصرف را در چاپگر خود تعویض کرده و چرخه های تمیز کردن را همانطور که در کتابچه راهنمای پرینتر برای پیشنهاد شده است ، اجرا کنید همچنین می توانید چند صفحه آزمایش را چاپ کنید تا جوهر را درون اسفنج بکشید و حتی به دوباره پر کردن آن کمک کنید برای کسب بهترین نتیجه شارژ کارتریج hp رنگی قبل از از سرگیری چاپ منظم ، کارتریج را به مدت شش تا هشت ساعت در پرینتر خود بگذارید تا از توزیع بهینه جوهر اطمینان حاصل شود.

 

عیب یابی مشکلات رایج شارژ کارتریج hp رنگی

 

اگرچه میزان خرابی بسیار پایین است ، دانستن چگونگی مقابله با مسائل کارتریج مشکل ساز ، نه تنها خوشحال کننده است ، بلکه شما را از ناامیدی های غیرضروری زیادی نجات می دهد و شما را از هزینه های اضافی در شارژ کارتریج hp رنگی نجات می دهد ما در اینجا برخی از متداول ترین زمینه های مشکل شارژ کارتریج hp رنگی را پوشش خواهیم داد و راه حل های سریع و ساده ای برای کارآیی کارتریج شما ارائه می دهیم.

 

مشکل: پیام های خطای سازگاری

 

راه حل: شما به تازگی کارتریج HP جدید 61 خود را در پرینتر خود نصب کرده اید و در صفحه پرینتر یا کامپیوترخود مشکلی ایجاد کرده اید که می گوید: ” Incompatible Ink Cartridge ” یا ” Ink Cartridge Error “. حتی اگر یک کارتریج کاملاً جدید دارید ، گاهی اوقات جوهر خشک شده ، روغن اثر انگشت یا بقیه نوارها می توانند در تماس با برق و مس و طلا قرار گیرند و باعث می شوند کارتریج به درستی در دستگاه شما تشخیص نیافته باشد قبل از نصب ، آن را با پارچه یا فیلتر قهوه و مالیدن الکل به آرامی تمیز کنید تا پیام خطا را دور بزنید قبل از نصب مجدد HP  ، پرینتر را خاموش کنید ، سیم برق را جدا کنید و بگذارید دستگاه حدود یک دقیقه بماند. سپس آن را به عقب برگردانید ، دوباره وصل کنید و کارتریج را مجدداً آزمایش کنید معمولاً پاک کردن کارتریج ساده و تنظیم مجدد پرینتر بلافاصله یک پیام سازگاری را پاک می کند اگر چند بار این کار را امتحان کنید و هنوز قادر به حل پیام خطا نیستید ، ممکن است یک کارتریج معیوب داشته باشید.

 

مشکل: پیام کارتریج موجود نیست

 

راه حل: اگر پیامی را در دستگاه خود دریافت کرده اید که می خواند ” ink cartridge missing ” ممکن است کارتریج جوهر HP به درستی نصب نشود بنابراین مطمئن باشید که کارتریج شما به طور ایمن در شکاف مشخص خود کلیک می کند نباید در پرینتر شل شود و یا مجبور شود وارد دستگاه شود اگر به راحتی کلیک نشود ، ممکن است کارتریج را زاویه دار اشتباه یا در شکاف اشتباه نصب کنید اگر به زیبایی کلیک کرد و هنوز پیام مفقود شده دارید ، کارتریج را بیرون آورده و سعی کنید آن را تمیز کرده و مجدداً تنظیم مجدد چاپگر را انجام دهید (به دستورالعمل بند قبلی مراجعه کنید). معمولا بازنشانی سریع ً یک پیام خطا را برطرف می کند همانطور که قبلاً گفته شد ، اگر همچنان مشکل دارید یک کارتریج دوم را امتحان کنید و نتایج را با یکدیگر مقایسه کنید.

 

مشکل: پیام کارتریج خالی

 

راه حل: اگر از کارتریج HP ساخته شده استفاده می کنید ، احتمال دارد که کارتریج پس از نصب “empty” یا “previously used” را بخواند. تولید کنندگان Reman قادر به تنظیم مجدد تراشه ها بر روی کارتریج HP  نیستند بنابراین یک پیام کارتریج جوهر خالی متداول است این بدان معنا نیست که شما یک کارتریج با جوهر مفقود شده فروخته اید از آنجا که کارتریج مورد بازسازی قرار گرفته است ، چاپگر شما در حال خواندن آن است که گویی هنوز کارتریج اصلی است که قبلاً استفاده شده است اگرچه پرینتر شما نمی تواند بگوید ، کارتریج کاملا ظرفیت آن پر شده است و باید همان مقدار چاپ را به عنوان اصلی چاپ کند برای دور زدن این خطا ، مخاطبین را پاک کنید ، چاپگر را مجدداً تنظیم کنید و با فشار دادن دکمه “OK” یا “Resume” روی دستگاه خود پیام کارتریج خبری را تصدیق کنید. این مراحل باید به شما امکان چاپ مطابق انتظار را بدهد و شما باید همان کیفیت چاپ را با نام تجاری اصلی بدست آورید. پیام های “Empty cartridge” با کارتریج های مارک اصلی HP مشترک نیستند یک کالای اصلی باید بلافاصله در دستگاه شما بپذیرد و سطح جوهر مناسب را در صفحه چاپگر شما بخواند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *