شارژ کارتریج hp

شارژ کارتریج hp و انواع کارتریج ها

شارژ کارتریج hp و انواع کارتریج ها

در این بخش می خواهیم توضیحی را در باره کارتریج ها و شارژ  کارتریج های hp بدهیم .

این توضیحا را ما برای این منظور می دهیم تا کاربر پرینتر راحت بتواند به سوالات :

 • چه کارتریجی مناسب دستگاه من است ؟
 • من باید برای پرینتر خود کارتریج اصل بخرم یا کارتریج طرح ؟
 • کدام یک از کیفیت بالاتری برخوردار است ؟ ( با بررسی تفاوت های این دو شما می توانید تشخیص دهید . )

 

 

اول از همه انواع کارتریج را می گوییم :

 1. کارتریج اصل ( یا همان orginal )
 2. کارتریج سازگار ( عمومی )
 3. کارتریج recycled ( دوباره تولید شده )
 4. کارتریج تمدید شارژ شده

 

 

در ایران بخاطر طریقه مصرف یک دسته بندی دیگر نیز برای انواع پرینتر ها می باشد .

 1. کارتریج اصل
 2. کارتریج طرح ) این نوع همان باقی دسته ها در دسته بندی قبل است . مثل کارتریج سازگار ، کارتریج بازیافتی ، کارتریج تمدید شده  و … ) کارتریج طرح خلاصه کارتریج طرح اصلی است . یعنی کارتریجی که اورجینال نست ولی طرحش به صورت اورجینال است .

 

در این بخش ما اول فرق هایی که بین کارتریج اصل و کارتریج طرح اصل وجود دارد را برای شما بررسی می کنیم و بعد وارد دسته بندی جزعی تر می شویم و مدل های کارتریج طرح اصلی را برای شما توضیح می دهیم تا شما بتوانید برای شارژ کارتریج hp خود یا هر برند دیگری بهترین روش را استفاده کنید . همچنین در صورت نیاز به کمک و یا تعمیر و یا شارژ کارتریج hp خود می توانید با کارشناسان دیجیبان نیز تماس بر قرار کنید .

 

اولین بخش کارتریج اصل و یا همان کارتریج اورجینال (orginal cartridge  )

 

اسم اصل برای کارتریج برای این استفاده می شود که این نوع از کارتریج ها به وسیله شرکتی که صاحب برند است مانند : پاناسونیک ، hp ، کانن ، زیراکس ، سونی ، لکس مارک و … ساخته می شود . در ساخت این نوع از کارتریج ها ممکن است شرکت تولید کننده از قطعات نو و یا اط قطعات بازیافتی استفاده کند . به طور مثال بر روی بعضی ار مدل های کارتریج های hp  که شما برای شارژ کارتریج hp خود می خرید نوشته شده است : « این کارتریجی که تازه توسط شرکت hp ساخته شده و به دست شما رسیده ، احتمال دارد که در آن از قطعات و بخش هایی که توسط شرکت های بازیافت hp  تهیه شده باشد استفاده گردیده باشد . » و یا بر روی انواع دیگری از کارتریج های کانن نیز یاداوری شده است که : « در این قطعه احتمال دارد که از قطعات بازیافتی و یا از نوع تعمیر شده استفاده شود . » دقت داشته باشید که این روش و رویکرد شرکت های بزرگ و برند های معروف جنبه حمایت از محیط زیست دارند و برای جلوگیری از مصرف بیهوده و تولید ، از قطعات بازیافتی و قطعات تعمیر شده استفاده میکنند . قابل ذکر است که این کار و این روش در کیفیت قطعه هییچ تاثیر منفی ای نداشته و این قطعات با قطعان نو هیچ فرقی ندارند .

و از همه مهم تر اسم اصل بخاطر تولید شرکت اصلی آن پرینتر و تجهیزات است که با این تفاسیر بهترین نوع کیفیت را در بین انواع کارتریج ها همین کارتریج اصل دارد .

 

 

دسته دیگر کارتریج طرح اصلی است که همون طور که گفتیم شامل کارتریج های سازگار و کارتریج های بازیافتی و کارتریج های تمدید شده می باشد . اگر شما توانایی مالی برای خرید کارتریج اصلی را ( به علت بالا بودن قیمت کارتریج اصل نسبت به قیمت باقی مدل های کارتریج . ) نداشته باشید ، بهتر است که از کارتریج های طرح اصل استفاده کنید . حال راجع به این کارتریج ها کمی کمی توضیح می دهیم تا شما بتوانید بهترین کارتریج مناسب را برای پرینتر خود بگیرید .

 

 

 

 • اولین نوع کارتریج سازگار و یا همان کارتریج عمومی است .

به زبان خلاصه این کارتریج ها به کارتریج هایی گفته می شود که توسط برند اصلی خود پرینتر مصرف کننده ساخته نشده و لی اگر از این کارتریج بر دستگاهتان استفاده کنید مشکلی پیش نمی آید و با دستگاه پرینتر شما سازگار است . این تولید از کارتریج ها هنگامی در بازار ارائه می شوند که شرکت اصلی خود پرینتر دیگر قطعات جانبی اعم از کارتریج را دیگر تولید نکند و یا طرح آن به ثبت نرسیده باسد و یا تاریخ انقضای طرح آن تمام شد باشد . در این هنگام سازندگان قطعات و تجهیزات عمومی اجازه دارند که برای حمایت از مصرف کننده قطعه ای که در بازار موجود نیست را تولید کنند و چون این قطعه دقیقا توسط شرکت اصلی ساخته نشده و توسط شرکت عمومی ساخته شده ولی با طرح اصلی برابر است ، به آن کارتریج سازگار و یا عمومی گفته  می شود . شما برای شارژ کارتریج hp خود نیز می توانید از این کارتریج های سازگار استفاده کنید .

 • دسته دوم کارتریج های بازیافتی و کارتریج های باز تولید و کارتریج مجدد پر شده است .

در تمام دسته های بالا طریقه کار به این صورت است که شرکتی چه بزرگ و یا چه تولید کننده عمومی و محلی دست به جمع آوری کارتریج ها و تجهیزات مصرف شده ، خراب شده ، تمام شده ، از رده خارج شده می زند و شروع می کند به تعمیر و تجهیز دوباره کارتریج و تجهیزات پرینتر و سپس آن را در بازار برای مصرف استفاده کننده ارائه می دهد .

 1. کارتریج های دوباره تولید شده

این کار هنگامی رخ می دهد که یک شرکت بزرگ شروع به جمع آوری کارتریج های مصرف شده و خالی و یا کارتریج های خراب و اسقاطی می کند . و بعد از آن از صفر تا صد آن ها را یلز کرده و چک می کند و در صورت نیاز به تعمیر و تجدید مواد مصرفی آن مثل پودر تونر می پردازد . این روش در بین باقی کارتریج های طرح اصل از کیفیت بهتری برخوردار است . معمولا شرکت های بازتولید استاندارد ها و قوانین خاصی را برای این تولید و فروش دارند ، چند نمونه از مواردی که هنگام تولید دوباره چک می شود :

 • اول از همه کل کارتریج را از هم باز می کنند و سلامت تک تک قطعه های آن را بررسی می کنند و سپس تماما آن را تمیز می کنند . بعد از آن بر روی کارتریج درام جدید نصب می کنند . و سپس در صورت نیاز پره جاروب جدید بر روی آن کار گذاشته می شود . و باز هم اگر لازم بود غلطک مغناطیسی نو روی آن گذاشته می شود . و در مهم ترین بخش منبع تونر کارتریج لیزری را با بهترین جنس تونر برای کیفیت بهتر پر می کنند . قبل بسته بندی دوباره یک دور منبع کارتریج را با نواری تست می کنند تا از صحت آن اطمینان یابند ، این مراحلی که اینچنین با دقت و تلاش فراوان انجام می شود برای این منظور است که کیفیت این قطعه با کیفیت اصل آن تفاوت چندانی نداشته باشد . اگر شما قصد دارید که شارژ کارتریج hp خود را انجام دهید پیشنهاد ما به شما این مدل از کارتریج ها هم می باشد .

 

 1. دسته دیگر کارتریج بازیافتی است .

این نوع کارتریج توسط تولید کننده های محلی با قطعات دست دو ساخته می شود ، کیفیت این نوع از کارتریج ها به کیفیت اصل و دوباره تولید شده نمی رسد ولی می تواند پاسخگوی کصرف کننده باشد .

 1. کارتریج مجدد پر شده

در این مدل از کارتریج ها فروشنده یا شرکت تولید کننده تنها اقدام به تمدید مخزن تونر می کند ، یا قطعات را باز می کند و مخزن را پر می کند و یا ازطریق سوزنی یا سرنگی اقدام به شارژ می کند . دقت داشته باشد در این روش احتمال دارد باقی قطعات از قبل مشکل داشته باشند و یا هنگام باز کردن و شارژ مجدد به باقی بخش ها آسیب رسیده باشد . در رقابت بازار این مذل پایین ترین قیمت را دارد ولی خب از کیفیت کمتری نسبت به باقی کارتریج ها برخوردار است .

 

همچنین شما می توانید برا خرید پرینتر و انواع شارژ کارتریج ها مانند شارژ کارتریج hp 1102 ، شارژ کارتریج hp 2130 ، شارژ کارتریج hp 17a ، شارژ کارتریج hp 79a ، شارژ کارتریج hp 201a با کارشناسان دیجیبان تماس حاصل فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *