صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر

وقتی به سراغ کامپیوتر خود می روید تا کار را با آن شروع کنید ولی با صدای بوق زدن و بالا نیامدن آن مواجه می شوید قطعا حال خوبی به شما دست نمی دهد این وضعیت در کامپیوتر به دلایل مختلفی که اکثرا سخت افزاری هستند ایجاد می شود در این حالت بهتر است برای رفع مشکل با یک تعمیرکار مشورت نمایید و از او کمک بخواهید. اگر کامپیوتر شما هم با این حالت مواجه شده و قصد تعمیر آن را دارید ابتدا ویدئو زیر را ببینید سپس می توانید فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت برای عیب یابی و مشاوره با شما تماس بگیرند.

مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر

آیا قصد دارید که کامپیوتر خود را روشن کنید و از آن برای انجام برخی کارهای فوری استفاده کنید ، اما با صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر روبرو می شوید؟ آیا حل مشکل صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر و بازیابی اطلاعات ارزشمند کامپیوتر شما محفوظ است؟ به طور کلی چنین مسائل کامپیوتری غالباً به دلایل متمایز برانگیخته می شوند و دلایل مختلفی نیز باعث بروز علائم کامپیوتر در استفاده از کاربران مختلف می شود. بنابراین در این لحظه اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که دلیل خاص را از طریق علائم واقعی کامپیوتر خود پی ببرید و سپس مشکلات مربوط به کامپیوتر  خود را برطرف کنید البته با داشتن انرژی و وقت کافی ، اقدامات مؤثری نیز برای جلوگیری از بروز مشکل صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر انجام دهید.

علائم صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر

وقتی فکر می کنید کامپیوتر شما فقط نمی تواند روشن شود ، کامپیوتر شما چگونه ظاهر می شود؟

1) کامپیوتر به هیچ وجه روشن نمی شود

2) قدرت کامپیوتر قدرت دارد اما هیچ اتفاقی نمی افتد

3) کامپیوتر روشن نیست و هیچ دستگاه قابل بوت شدن را گزارش نمی کند

3) پنجره کامپیوتر هنگام بوت شدن یخ یا خرابی می کند

4) صفحه کامپیوتر آبی یا سیاه می شود

5) کامپیوتر صدای بوق را از خود تولید می کند

دلایل قابل توجه صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر

در اینجا دلایل متداول صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر در جزئیات زیر آورده شده است امیدوار هستیم  که مورد مورد نظر خود را پیدا کنید:

 • بدون قدرت : اغلب کامپیوترها به عنوان یک وسیله الکترونیکی برای پشتیبانی از استفاده مشترک به منبع تغذیه نیاز دارند با این حال در استفاده روزانه هنگامی که کابل برق کامپیوتر شما آسیب دیده یا شل شده است ، شما نیز مانند گذشته قادر به روشن کردن کامپیوتر خود نخواهید بود .
 • کارت گرافیک شکسته : کامپیوتر خود را طبق معمول روشن کنید و اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر قطعاً روشن است ، اما صفحه کامپیوتر هنوز سیاه است و مانند گذشته چیزی نشان نمی دهد؟ یا کامپیوتر فقط روشن است اما هیچ اتفاقی نمی افتد؟ هنگامی که کامپیوتر شما واقعاً چنین جواب می دهد ، بهتر است وضعیت کارت گرافیک نصب شده خود را بررسی کنید و ببینید که خراب یا آسیب دیده است .
 • مسئله سخت افزاری : هنگامی که سخت افزار کامپیوتر شما ، مانند برخی از دیسک های سخت داخلی یا خارجی ، فلش درایو USB یا سایر دستگاه ها آسیب دیده یا متصل شود ، کامپیوتر شما نیز قادر به راه اندازی نیست به عنوان مثال هنگامی که هارد دیسک داخلی کامپیوتر شما که به عنوان دستگاه قابل بوت انتخاب شده است کاملاً خراب است و حتی نمی توان آن را تشخیص داد ، اغلب کامپیوتر روشن می شود و به شما می گوید هیچ وسیله قابل راه اندازی وجود ندارد هنگامی که هارد دیسک کامپیوتر شما فضای خالی کافی پیدا نکرده و خطاهای درایو ، بخش های بد و آسیب های فیزیکی به وجود آورد ، ویندوز کامپیوتر شما نیز در طی فرآیند را خراب می کند البته وقتی سخت افزار بدی به دست می آورید ، کامپیوتر شما می تواند در طی فرآیند بوت شدن صفحه آبی را بدست آورد.
 • مشکل سیستم کامپیوتری : مشکل سیستم کامپیوتر نیز یکی دیگر از دلایلی است که رایانه شما پاسخ خود را متوقف می کند ، ناگهان سیستم خراب می شود یا صفحه آبی پیدا می کند.
 • سایر دلایل شناخته و ناشناخته : همچنین دلایل شناخته شده و ناشناخته دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث شود مشکل سیستم شما صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر را در برگیرد.

چگونه صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر را تنظیم کنیم

آیا درک کرده اید که چرا کامپیوتر شما پس از خواندن دقیق علائم و دلایل رایج نمی تواند به درستی شروع شود؟ اگر نه خود را سرزنش نکنید مشکلات کامپیوتر می تواند بسیار پیچیده باشد زیرا آنها می توانند علل مختلفی ایجاد کنند به سادگی راه حل های زیر را دنبال کنید و ببینید که آیا مشکل بوت شدن کامپیوتر شما قابل رفع نیست یا خیر.

 • منبع تغذیه کامپیوتر را بررسی کنید

از آنجا که این مشکل کامپیوتر قادر به ایجاد هیچگونه نیرویی نیست ، وقتی متوجه شدید که کامپیوتر شما حتی پس از کلیک بر روی دکمه پاور ، هنوز هم برق نشده است ، سریعاً منبع تغذیه کامپیوتر را با دقت بررسی کنید. در مرحله اول ، کابل های برق کامپیوتر را به خوبی بررسی کنید. و پس از آن ، تمام وضعیت اتصال همه مؤلفه های رایانه ممکن ، مانند مانیتور کامپیوتر ، حافظه اصلی کامپیوتر ، دیسک سخت کامپیوتر و موارد دیگر را بررسی کنید. و در آخر ، وضعیت باتری رایانه خود را بررسی کنید.

 • تمام سخت افزارهای غیرمجاز را حذف کرده و دوباره امتحان کنید.

از آنجا که این مشکل رایانه ای نیز می تواند توسط سخت افزار کامپیوتر آسیب دیده برانگیخته شود ، بهتر است ابتدا سخت افزارهای غیرمجاز را مانند برخی از درایوهای خارجی ، فلش مموری ها ، کارتهای حافظه ، تلفن های همراه ، دوربین ها یا دوربین فیلمبرداری و غیره حذف کنید و سپس ، سعی کنید برای باز کردن دوباره این رایانه لطفا توجه داشته باشید: مهم نیست که این رایانه قادر به بدرستی بوت شدن باشد ، همیشه به یاد داشته باشید که در صورت بروز شرایط بدتر ، دستگاههای خارجی خود را به درستی از بین ببرید.

 • در حالت ایمن بوت کنید

وقتی کامپیوتر در حین بوت شدن صفحه آبی رنگ پیدا می کند یا به طور غیر منتظره خراب می شود ، بهتر است کامپیوتر را خاموش کنید و سعی کنید آن را در حالت ایمن بوت کنید :

 • مرحله 1. روی دکمه پاور کامپیوتر خود کلیک کنید.
 • مرحله 2. روی دکمه “F8” کیبورد خود بارها و بارها کلیک کنید تا منوی گزینه های پیشرفته Windows روی صفحه کامپیوتر نمایش داده شود.
 • مرحله 3 .برای ادامه روی “safe mode” کلیک کنید.
 • سیستم کامپیوتر را بازیابی کنید

چنین مشکلی در صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر نیز ممکن است در اثر مشکلات سیستم کامپیوتر ای ایجاد شود هنگام تلاش برای برطرف کردن این حل مشکل صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر ، می توانید ابتدا سعی کنید مشکل سیستم کامپیوتر را برطرف کنید در اینجا روش های متداول برای رفع این مشکلات ناشی از سیستم کامپیوتر آسیب دیده وجود دارد:

* هنگامی که از داده های مهم کامپیوتر در جای دیگر نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، سیستم کامپیوتر را بازیابی یا حذف کنید.

* هنگامی که دو یا چند نوع سیستم کامپیوتر را در محل خود نصب کرده اید ، از سیستم دیگری برای بوت شدن این کامپیوتر استفاده کنید. مهم نیست که کدام راه برای شما مناسب است ، بهتر است همیشه به خاطر داشته باشید که در صورت از بین رفتن داده ها ، نسخه پشتیبان تهیه داده های کامپیوتر خود را به خوبی بررسی کنید.

 • سخت افزار و دستگاه های ذخیره سازی را بررسی کنید

اگر شک دارید که مسئله صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر توسط سخت افزار کامپیوتر برانگیخته شده است ، بلافاصله برای اسکن دستگاه های ذخیره سازی خود و دیدن اینکه آیا هنوز سالم هستند ، ابزار بررسی خطای ویندوز را باز کنید البته در صورت لزوم برخی از نرم افزارهای تشخیصی دستگاه نیز می توانند به شما کمک زیادی کنند اگر واقعاً یکی دو مؤلفه کامپیوتر را مشاهده کردید یا دستگاه های ذخیره سازی به طور جدی آسیب دیده اند به یاد داشته باشید که آنها را به موقع با موارد جدید تغییر دهید.

 • کارت گرافیک دیگری را تغییر دهید.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم ، مشکل صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر نیز ممکن است توسط کارت گرافیک شکسته ایجاد شود بنابراین اگر واقعاً مطمئن نیستید ، کافی است کارت گرافیکی دیگری را برای این کامپیوتر تغییر دهید و ببینید که آیا ا می تواند بطور عادی کامپیوتر شما روشن شود لطفا توجه داشته باشید همیشه با خیال راحت کامپیوتر را قبل از حذف کارت گرافیک کامپیوتر خاموش کنید.

مهم نیست که کامپیوتر شما چقدر آسیب دیده است ، همیشه مراکز تعمیرات کامپیوتر می توانند سرنخ های حرفه ای زیادی برای رفع آن داشته باشند بنابراین اگر شما واقعاً قادر نیستید کامپیوتر خود را بعد از امتحان کردن روش های ذکر شده در بالاروشن کنید ، بهتر است به این مراکز بروید.

چگونه به طور مؤثر از صدای بوق و بالا نیامدن کامپیوتر پیشگیری کنیم

هرگز نمی خواهید در آینده با چنین کامپیوتر مشکل سازی مواجه شوید که مجدداً روشن نشود بنابراین نکات زیر را دنبال کنید تا به طور مؤثر کامپیوتر شما از مشکلات مشابه جلوگیری کند:

 • هیچ فایل سیستم کامپیوتری شناخته شده یا ناشناخته را حذف نکنید

برای جلوگیری از برخی مشکلات کامپیوتری ، از فایل های سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و هرگز پرونده ها و پوشه های کامپیوتر که به صورت ناشناخته است را پاک نکنید همیشه وقتی می خواهید چیزهای غیر ضروری را حذف کنید ، به فایل ها یا پوشه های انتخاب شده بسیار توجه کنید.

 • در صورت بروز ویروس های مختلف ، هیچ برنامه ناآشنایی اعمال نکنید.

بروز هرگونه ویروس باعث مشکلات بیشتر شناخته شده یا ناشناخته می شود همچنین همیشه برنامه ها ، ابزارها یا سخت افزارهای ناآشنا را روی کامپیوتر خود اعمال نکنید البته انجام اسکن آنتی ویروس نیز به طور مرتب در کامپیوتر شما ضروری است.

 • به خوبی از سیستم کامپیوتر پشتیبان گیری کنید.

به جز حذف یا آسیب رساندن به پرونده ها و پوشه های کامپیوتر در استفاده روزانه ، تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها و پوشه های سیستم همیشه مفیدتر است. هنگامی که کامپیوتر شما به دلیل وجود فایل ها یا پوشه های سیستم کامپیوترآسیب دیده یا گمشده ، واقعاً نمی تواند شروع به کار کند ، می توانید به راحتی آنها را از پشتیبان گیری سیستم بازگردانید.

 • همیشه دانش بیشتری در مورد کامپیوتر بیاموزید تا با آرامش در کنار مشکلات مختلف کامپیوتر قرار بگیرید.

مشکلات کامپیوتر می تواند به آسانی به عنوان یک تکه کیک باشد و همچنین شکستن آن سخت است. بنابراین در استفاده روزانه از کامپیوتر خود بهتر است هرگز یادگیری دانش کامپیوتر را متوقف نکنید و همیشه برای پردازش مشکلات کامپیوترمختلف آرام باشید.

توصیه های نهایی

 • برای جلوگیری از شرایط بدتر ، مهم نیست که چه اتفاقی برای کامپیوتر شما می افتد ، همیشه آرام باشید و هرگز به طور تصادفی قالب بندی نکنید در صورت بروز مشکل در از بین رفتن داده ، سایر دستگاه های ذخیره سازی کامپیوتر را حذف یا انجام دهید ، همیشه آرام باشید تا از داده های کامپیوتر به خوبی در درایوهای دیگر پشتیبان تهیه کنید .
 • قبل از جدا کردن اجزای سیستم، کامپیوتر را با خیال راحت خاموش کنید در صورت بروز مشکل در از دست دادن داده های غیر منتظره ، همیشه به یاد داشته باشید که قطعات کامپیوتر مورد نظر مانند کارت های گرافیکی ، هارد دیسک های کامپیوتری یا موارد دیگر را با خیال راحت حذف کنید.
× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن