صدا دادن فن لپ تاپ نشانه چیست ؟

صدا دادن فن لپ تاپ یکی از نشانه های خراب بودن فن لپ تاپ شما است. فن لپ تاپ یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما است چرا که در صورت خرابی و بروز هر گونه مشکل در عملکرد فن لپ تاپ، دستگاه شما ممکن است به طور کلی دچار مشکل شود. در صورتی که فن لپ تاپ خراب شده باشد قطعات داخلی لپ تاپ شما به درستی خنک نمی شوند و هوای داخل بدنه ی لپ تاپ تهویه نمی شود، این امر باعث می شود تا احتمال خرابی قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما افزایش یابد. اگر قصد دارید فن و لپ تاپ خود را تعمیر کنید ابتدا ویدئو زیر را که حاوی نکات مهمی قبل از تعمیر است را ببینید و سپس فرم درخواست خدمات رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر لپ تاپ
حتما قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از لپ تاپ هر مشکلی برای لپ تاپ شما ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر لپ تاپ شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص لپ تاپ وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر لپ تاپ در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که لپ تاپ می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 3.000.000 تا 100.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر لپ تاپ: 100.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر لپ تاپ 3.000.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر لپ تاپ

زمان تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ ها یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستند ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک لپ تاپ: 12 روز
 • و کمترین زمان تعمیر لپ تاپ 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر لپ تاپ بیش از 1200 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1200+

لپ تاپ تعمیر شده و مشتری راضی

همه برندهای لپ تاپ نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم هر برند از کل تعمیرات لپ تاپ دیجی بان قابل آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

راضی بودم تعمیر لپ تاپ من به موقع انجام شد و نتیجه خوب بود

احسان فرزینتعمیر لپ تاپ HP

لپ تاپ من مشکل هارد داشت تعمیر شد و سالم تحویل شد

ممنونم

محمد عسگریتعمیر لپ تاپ دل

فن مشکل داشت و خوب کار نمیکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشت

فن تعویض شد و با نضب مجدد ویندوز و نرم افزارهای کاربردی دیگه لپ تاپ درست شد

سمیه اسدیمشکل فن لپ تاپ

ویندوز و مشکل ارتباط با اینترنت داشتم

ویندوز عوض شد و درایور های کارت شبکه مجددا نصب شد

رضا قنبریمشکل نرم افزاری

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر لپ تاپ اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

کاهش سر و صدای فن لپ تاپ

برای کاهش صدا دادن فن لپ تاپ از تعداد برنامه های در حال اجرا کم کنید زیرا هرچه برنامه های بیشتری درحال اجرا باشند باعث فعالیت بیشتر CPU می شوند و بنابراین فعالیت فن لپ تاپ نیز بیشتر می شود.

پایین آمدن سرعت فن باعث کاهش سر و صدای فن لپ تاپ می شود. برای پایین آوردن سرعت فن می توانید از بعضی نرم افزار های مخصوص این کار استفاده کنید اما کاهش سرعت فن لپ تاپ به منظور کاهش سر و صدای فن لپ تاپ باعث می شود تا داخل دستگاه به درستی خنک نشود.

استفاده از کول پد ها که جز لوازم جانبی لپ تاپ هستند نیز می تواند در عمل خنک نگه داشتن هوای داخلی لپ تاپ و تهویه ی هوا به فن داخلی لپ تاپ شما کمک کند.

تمیز کردن فن لپ تاپ یا همان انجام سرویس لپ تاپ ممکن است باعث تعمیر صدای فن لپ تاپ شود چرا که ممکن است سر و صدای بیش از حد فن لپ تاپ به علت گیر کردن مواد خارجی در این قطعه باشد غیر از این مورد به طور کلی بقیه راه کار ها به صورت موقت هستند و توصیه می شود در صورت صدا دادن فن لپ تاپ خود به سرعت برای تعمیر صدای فن لپ تاپ خود اقدام کنید تا در دراز مدت باعث مشکلات جدی در بخش سخت افزاری لپ تاپ شما نشود.

البته کمی صدا دادن فن لپ تاپ طبیعی است اما اگر نمی توانید تشخیص دهید که این صدا بیش از حد عادی است یا خیر حتما به یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید تا دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهد. دیجی بان با دسترسی به تکنسین های متخصص در زمینه تعمیر انواع مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری لپ تاپ می تواند دستگاه شما را به درستی عیب یابی کند و در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه را سالم به شما تحویل دهد.

صدای بیش از حد فن لپ تاپ

صدای بیش از حد فن لپ تاپ

صدای بیش از حد فن لپ تاپ نشانه نیاز به تعمیر صدا دادن فن لپ تاپ است. فن یا خنک کننده لپ تاپ همانطور که از اسمش پیداست وظیفه خنک کردن و خنک نگه داشتن قطعات داخلی لپ تاپ را برعهده دارد. فن لپ تاپ ممکن است به دلایل متفاوتی خراب شود. ورود گرد و غبار به داخل دستگاه، گیر کردن مواد خارجی در فن، فعالیت مداوم بیش از حد و… اما صدا دادن فن لپ تاپ یکی از مشکلات رایج مربوط به فن لپ تاپ است که کاربران با آن درگیر هستند. صدای بیش از حد فن لپ تاپ معمولا هنگام روشن شدن لپ تاپ یا اجرای برنامه های نرم افزاری سنگین به گوش می رسد و نشانه درست کار نکردن بخش خنک کننده لپ تاپ است. عملکرد فن به این صورت است که ابتدا گرمای چیپ های داخل لپ تاپ توسط سینک گرفته شده و به فن منتقل می شود و فن وظیفه دارد این گرما را به بیرون از دستگاه منتقل کند، در نتیجه هوای داخل دستگاه خنک می شود. صدای بیش از حد فن لپ تاپ یکی از نشانه های بارز وجود ایراد در عملکرد فن لپ تاپ شما است بنابراین اگر فن لپ تاپ شما بیش از حد صدا می دهد سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید تا باعث خسارت بیشتر به لپ تاپ شما نشود.

تعمیر صدای فن لپ تاپ

به طور کلی معمولا هرگونه مشکلی که برای فن لپ تاپ پیش بیاید باعث صدا دادن فن لپ تاپ می شود پس صدا دادن فن لپ تاپ خبر از درست کار نکردن و وجود مشکل در عملکرد این قطعه را می دهد و باید برای تعمیر صدای بیش از حد فن لپ تاپ خود اقدام کنید. بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدن بخش های دیگر لپ تاپ، هر چند وقت یکبار با انجام سرویس از سالم بودن و عملکرد درست فن دستگاه مطمئن شوید و به محض صدا دادن فن لپ تاپ برای تعمیرآن اقدام کنید چرا که همانطور که گفته شد صدا دادن فن لپ تاپ خبر از وجود اشکال در این قطعه را می دهد.

اثر صدا دادن فن لپ تاپ روی بقیه قطعات

تهویه هوای داخل لپ تاپ باعث عملکرد هر چه درست تر قطعات داخلی به خصوص پردازنده لپ تاپ یا همان CPU می شود. CPU لپ تاپ یکی از عوامل موثر در بالا رفتن دما و داغ شدن لپ تاپ است، فعالیت بیش از حد و مداوم CPU تاثیر مستقیم در افزایش دما دارد و انجام فعالیت های نرم افزاری سنگین باعث افزایش فعالیت CPU می شود بنابراین اگر فن لپ تاپ به درستی کار نکند و شما از لپ تاپ زیاد استفاده کنید و برنامه های نرم افزاری زیادی را اجرا کنید دستگاه شما داغ می شود و در عملکرد آن اختلال ایجاد می شود. در صورتی که برای تعمیر صدای فن لپ تاپ اقدام نکنید با گذر زمان و تهویه نشدن هوای داخل لپ تاپ و خنک نشدن قطعات سخت افزاری باعث آسیب به مهم ترین بخش های لپ تاپ یعنی مادربرد یا سی پی یو دستگاه می شود حتی ممکن است باعث سوختن این بخش ها شود. مادربرد بخش اصلی لپ تاپ است و بقیه قطعات سخت افزار مهم لپ تاپ روی آن سوار شده اند بنابراین تعمیر مادربرد هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. در صورتی که فن لپ تاپ شما بیش از حد صدا می دهد حتما برای تعمیر آن اقدام کنید البته همانطور که گفته شد کمی صدا دادن فن لپ تاپ طبیعی است اما اگر نمی توانید تشخیص دهید که صدایی که از فن لپ تاپ خود می شنوید صدای طبیعی فن لپ تاپ است یا خیر، حتما برای تست سلامت فن لپ تاپ خود به یک مرکز تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن