مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ

logo

دیجی بان ، ارائه دهنده همه خدمات

مرتبط با حوزه دیجیتال و IT

سی پی یو در کنار باتری مهم ترین قطعه ی سخت افزاری لپ تاپ شما به شمار می رود زیرا در صورتی که هر گونه مشکل در عملکرد سی پی یو لپ تاپ شما به وجود آید به احتمال زیاد برای بسیاری از بخش های لپ تاپ شما مشکل به وجود می آید. خرابی سی پی یو می تواند حتی به عملکرد و سلامت باتری لپ تاپ شما نیز آسیب برساند و در صورتی که باتری یا سی پی یو شما دچار مشکل شوند عملا لپ تاپ شما کارایی مفید خود را از دست می دهد.

خواندن بیشتر

برای درخواست تعمیرات لپ تاپ خود فرم زیر را پر کنید

(کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس میگیرند)


  سی پی یو چیست؟

  بهتر است قبل از این که به بررسی یکی از مشکلات رایجی که برای سی پی یو لپ تاپ پیش می آید بپردازیم. سی پی یو یا پردازنده یا پردازشگر مرکزی لپ تاپ شما یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما است. در صورتی که در عملکرد سی پی یو لپ تاپ هر گونه مشکلی ایجاد شود ممکن است عملکرد کلی لپ تاپ شما به طور کلی مختل شود زیرا فعالیت سی پی یو به طور مستقیم بر روی تمامی بخش های لپ تاپ شما تاثیر دارد. مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ می تواند آسیب های متفاوتی به بخش های متفاوت لپ تاپ شما بزند بنابراین در صورت احساس وجود مشکل در پردازنده مرکزی و حتی کند شدن پایه های سی پی یو لپ تاپ سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید.

  داغ شدن سی پی یو لپ تاپ

  داغ شدن سی پی یو لپ تاپ نیز می تواند به دلایل متفاوتی باشد. در اکثر مواقع مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ  باعث به وجود آمدن مشکل داغ شدن سی پی یو لپ تاپ نیز می شود بنابراین در هر صورت شما برای قطع این چرخه و مشکلات باید مصرف پردازنده مرکزی لپ تاپ (CPU) خود را کاهش دهید. داغ شدن سی پی یو می تواند به دلیل خرابی فن لپ تاپ یا خرابی فن خود سی پی یو لپ تاپ نیز باشد زیرا همانطور که می دانید فن ها وظیفه خنک نگه داشتن قطعات سخت افزاری داخلی لپ تاپ یا کامپیوتر شما را دارند بنابراین در صورت نیاز به تعمیر فن لپ تاپ حتما سریعا برای رفع خرابی آن اقدام کنید.

  هنگ کردن لپ تاپ

  هنگ کردن لپ تاپ می تواند دلایل بسیار متفاوتی داشته باشد که یکی از مهم ترین و اصلی ترین و رایج ترین دلایل آن می تواند به علت کاهش سرعت سی پی یو لپ تاپ یا ویروسی شدن سی پی یو لپ تاپ باشد که کاهش سرعت سی پی یو لپ تاپ در اکثر مواقع به علت مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ است. زمانی که شما زیاد از CPU لپ تاپ خود استفاده می کنید و CPU فعالیت بیش از حد انجام می دهد، بی شک شاهد داغ شدن سی پی یو لپ تاپ و در نتیجه ضعیف شدن سی پی یو لپ تاپ می شوید. البته در نظر داشته باشید که اسلوموشن شدن لپ تاپ یا هنگ کردن لپ تاپ می تواند دلایل متفاوتی داشته و یکی از دلایل احتمالی آن ممکن است مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ باشد.

  مشکل 100 درصد شدن سی پی یو لپ تاپ

  یکی از مشکلات رایجی که برای اکثر کاربران لپ تاپ که زیاد از دستگاه خود استفاده می کنند پیش می آید این است که سی پی یو صدرصد می شود و اصطلاحا به مشکل 100 درصد شدن سی پی یو لپ تاپ که به معنی همان مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ است، دچار می شوند. مشکل 100 درصد شدن سی پی یو لپ تاپ می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که رایج ترین علت های آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

  به طور کلی ضعیف شدن سی پی یو لپ تاپ و کاهش سرعت سی پی یو لپ تاپ می تواند به علت خرابی باتری لپ تاپ شما نیز باشد بنابراین هنگامی که با مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ روبرو شدید حتما سلامت عملکرد باتری لپ تاپ خود را نیز چک کنید و در صورت نیاز به تعمیر باتری لپ تاپ سریعا برای رفع مشکل آن اقدام کنید.

  مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ و مشکل 100 درصد شدن سی پی یو لپ تاپ می تواند به علت مشکلات و ایرادات نرم افزاری نیز باشد. بنابراین یکی دیگر از قسمت هایی که برای رفع مشکل ضعیف شدن سی پی یو لپ تاپ باید مورد بررسی قرار بگیرد سلامت نرم افزاری و ویندوز لپ تاپ شما است.

  ویروسی شدن سی پی یو لپ تاپ

  همانطور که به آن اشاره کردیم ممکن است یکی از دلایل که ممکن است باعث اسلوموشن شدن لپ تاپ و ضعیف شدن سی پی یو لپ تاپ شود، مشکلات نرم افزاری است. ممکن است بررسی و اصلاح بعضی از تنظیمات ویندوز به شما در حل مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ کمک کند اما شما همینطور می توانید با بعضی از تنظیمات دستی به کاهش فعالیت های سی پی یو لپ تاپ خود کمک کنید چون به طور کلی اگر مشکل هنگ کردن لپ تاپ به دلایل ایرادات سی پی یو باشد به احتمال زیاد به علت فعالیت زیاد و مشکل بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ است پس انجام کار هایی که به کاهش فعالیت سی پی یو لپ تاپ شما کمک می کند می تواند به رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ نیز کمک کند. ویروسی شدن سی پی یو لپ تاپ می تواند به سایر بخش های سیستم شما نیز آسیب برساند بنابراین سریعا برای رفع این مشکل اقدام کنید.

  × مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن