مشکل بالا نیامدن کامپیوتر

ممکن است یک روز که برای شروع کار به سراغ کامپیوتر خود می روید کامپیوتر شما بالا نیاید. این اصطلاح زمانی استفاده می شود که کامپیوتر از ابتدایی ترین مراحل بوت شدن هم عبور نمی کند و در آن مرحله باقی می ماند اگر کامپیتر شما هم با این اشکال مواجه شده و قصد تعمیر آن را دارید ابتدا ویدئو زیر را ببینید سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقت برای رفع مشکل با شما تماس بگیرند.

مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

مشکل بالا نیامدن کامپیوتر

کامپیوتر ها ابزار کسب و کار ضروری برای اکثر افراد هستند تعداد کمی از مشکلات کاملاً ناامید کننده در یک کامپیوتر مانند مشکل بالا نیامدن کامپیوتر است هنگامی که سیستم شما حتی نمی تواند شروع اولیه را انجام دهد ، دشوار است که بتوانید مسیر اصلی را برای یافتن منبع مشکل پیدا کنید البته اگر با کمک ما هیچ دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد. حتی اگر همه چیز برای کامپیوتر شما تاریک به نظر برسد ، می توانید قبل از تعمیر کامپیوتر، بسیاری از اصلاحات را امتحان کنید در این مقاله چند روش آسان برای مشکل بالا نیامدن کامپیوتر وجود دارد که می توانید خودتان انجام دهید.

9 راه حل برتر برای مشکل بالا نیامدن کامپیوتر

اگر شما با مشکل بالا نیامدن کامپیوتر روبرو هستید ، چه کاری باید انجام دهید؟ وقتی کامپیوتر شروع به کار کرد یا بوت شد ، سیستم عامل ویندوز بارگذاری می شود بسیاری از پرونده ها اجرا شده اند و پردازش هایی شروع می شوند که ویندوز به درستی بارگذاری شود اگر کامپیوتر نتواند سیستم عامل ویندوز را بارگیری کند ، مشکل می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود دلایل احتمالی و گزینه های حل مشکل بالا نیامدن کامپیوتر را در زیر بررسی کنید تا مشکل در کامپیوتر شما برطرف شود.

 1. حالت Safe Windows را امتحان کنید

عجیب ترین رفع مشکل مشکل بالا نیامدن کامپیوتر حالت ایمن است این یک بوت برنامه جایگزین است که کامپیوتر شما را با حداقل نرم افزار راه اندازی می کند روند بوت اصلاح شده می تواند مشکلات درایور و نرم افزار را دور بزند نکته عجیب این است که گاهی اوقات راه اندازی کامپیوتر در Safe Mode می تواند مشکلات بوت را برطرف کند گرچه روشن نیست که چه فرآیندهایی در حالت Safe Mode اجرا می شوند ، اما تجربه به ما آموخته است که این یک اصلاح موثر و آسان است اگر هم اکنون با مشکل بالا نیامدن کامپیوتر مواجه هستید ، ممکن است در ورود به حالت ایمن مشکلی داشته باشیددو روش نسبتاً آسان برای ورود به آن وجود دارد.

 • روش 1: از حالت بازیابی ویندوز حالت ایمن را وارد کنید

بیشتر کامپیوتر های غیر قابل کنترل صفحه نمایش ویندوز فراتر نمی روند برای سایر مشکلات ویندوز ، لطفاً با راهنمای ما برای عیب یابی ویندوز مشورت کنیداز اینجا می توانید کامپیوتر را مجبور کنید با قطع کردن روند بوت سه بار در یک ردیف وارد حالت Safe Mode شود که این امر به طور خودکار باعث بازیابی ویندوز می شود از پنجره بازیابی گزینه Troubleshoot انتخاب کنید ، سپس گزینه های Advanced و Startup Settings را انتخاب کنید از تنظیمات راه اندازی ، می توانید کامپیوتر را مجدداً با فعال یا غیر فعال کردن اینترنت به حالت Safe (راه اندازی) ایمن کنید که هر کدام از گزینه ها باید کار کنند.

 • روش 2: ازدرایو بازیابی ویندوز حالت ایمن را وارد کنید

اگر نمی توانید وارد حالت Safe شوید ، باید یک درایو بازیابی USB ویندوز  ایجاد کنید درایو بازیابی شامل محیط بازیابی ویندوز  است که قبلاً با ضربه زدن به F8 روی بوت قابل دسترسی بود متأسفانه مایکروسافت تصمیم گرفت این ویژگی را از بین ببرد ایجاد درایو بازیابی مستلزم داشتن کامپوتر ویندوز 10 و یک درایو USB با حداقل 512MB ذخیره سازی است اگر می خواهید یک نسخه پشتیبان از سیستم ایجاد کنید (گزینه ای را برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل های سیستم در درایو بازیابی مشاهده خواهید کرد) ، به 16 گیگابایت حافظه نیاز دارید. Control Panel > Create a recovery drive ایجاد کنید سپس دستورالعمل های راهنمایی شده را دنبال کنید پس از ایجاد درایو ریکاوری ، می توانید کامپیوتر خود را از آن بوت کنید در صورتی که درایوهای USB را به عنوان بوت قابل استفاده از محیط POST فعال کنید ، به عنوان UEFI یا BIOS شناخته می شود بعد از فعال کردن درایوهای USB به عنوان قابل راه اندازی ، درایو را در کامپیوتر خود وارد کرده و مجدداً راه اندازی کنید که این روش ممکن است نیاز به زدن دکمه تنظیم مجدد یا نگه داشتن دکمه پاور برای چند ثانیه داشته باشد.

 1. باتری خود را بررسی کنید

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید ، مشکلات باتری می تواند باعث ایجاد مشکلات بالا نیامدن شود بنابراین ارزش دارد کابل شارژر متناوب را آزمایش کنید تا ببینید آیا این مشکل را حل کرده است یا خیر. تأیید کنید که کابل با امتحان کردن آن بر روی لپ تاپ دیگری کار می کند. بعد ، باتری سیستم خود را بردارید و دستگاه را به منبع تغذیه وصل کنید.از بین بردن باتری به شما کمک می کند که مشکل سخت افزاری را مقصر بدانید. نکته اصلی در اینجا این است که اطمینان حاصل کنید که در هر زمان فقط یک عنصر را آزمایش می کنید اگر مشکلات برق در هنگام راه اندازی دخالت می کند ، بسیار مهم است که بدانید باتری ، کابل شارژ یا جزء دیگر نیاز به تعویض دارد.

 1. همه دستگاههای USB خود را از برق جدا کنید

مسئله جدی در مورد به روزرسانی های ویندوز 10 این است که گاهی اوقات کامپیوتر شما به دلیل درگیری با یک دستگاه USB بوت نمی شود. با جدا کردن همه دستگاه های USB (و سایر لوازم جانبی غیر ضروری) و راه اندازی مجدد کامپیوتر می توانید این مشکل بالا نیامدن کامپیوتر را حل کنید.اگر کامپیوتر شما در همان صفحه بارگیری قرار دارد ، با حذف تمام دستگاه های USB به طور خودکار مشکل بالا نیامدن کامپیوتر حل می شود در موارد دیگر ، ممکن است لازم باشد کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 1. Fast boot را خاموش کنید

یک تنظیمات در داخل BIOS یا UEFI شما با نام Fast Boot وجود دارد که به Windows 8 و سیستم عامل های جدید اجازه می دهد با پیش بارگذاری درایورها خیلی سریع بوت شوند متأسفانه به روزرسانی های ویندوز می توانند سازگاری Fast Boot را خراب کنند خوشبختانه  Fast Boot می تواند از طریق BIOS شما روشن و خاموش شود روش ورود به صفحه BIOS/UEFI بین کامپیوترها متفاوت است برای راهنمایی در مورد نحوه یافتن راه صحیح برای کامپیوتر خود ، لطفاً با تکنسین های ما در یافتن UEFI/BIOS کامپیوتر مشورت کنید برای بیشتر افراد ضربه زدن به کلید Delete هنگام بوت شدن باید محیط POST را فعال کند دو کلید مشترک دیگر که ممکن است کار کنند F2 و Escape هستند به طور معمول پس از ورود به BIOS یا UEFI ، گزینه Fast Boot بخشی از گزینه های Advanced است ، اگرچه می تواند در هر جایی باشداگر هیچ ورودی Fast Boot را مشاهده نمی کنید ، کامپیوتر شما قبل از سال 2013 ساخته شده است زیرا آنها گزینه Fast Boot را شامل نمی شدند.

 1. اسکن بدافزار را امتحان کنید

بدافزار عامل اصلی مشکل بالا نیامدن کامپیوتر است روش رایج مقابله با بدافزارهایی که باعث ایجاد مشکل بالا نیامدن کامپیوتر می شود ، یک برنامه ضد بدافزار است که می تواند از درایو USB یا DVD بوت شود پس از تصویربرداری از CD بر روی درایو USB ، می توانید کامپیوتر دردمایش را با درایو درج شده بوت کنید اگر کامپیوتر را از درایو نجات بوت کنید ، در محیط نجات AVG شروع می شود سپس اسکن بدافزار را انجام دهید.

 1. به رابط سریع Command راه اندازی کنید

وقتی کامپیوتر شما نتواند بطور صحیح بوت شود ، به هیچ وجه نمی تواند این کار انجام دهد با این حال ممکن است امکان بوت مستقیم در Command Prompt برای گسترش دامنه توانایی های آن وجود داشته باشد با استفاده از این رابط  می توانید روش های عیب یابی بیشتری را انجام دهید و شاید حتی مشکل بالا نیامدن کامپیوتر را برطرف کنید برای انجام این کار باید ویندوز 10 را در یک دیسک قابل راه اندازی یا درایو USB داشته باشید ، بنابراین قبل از شروع کار ، از کامپیوتر دیگری استفاده کنید برای راه اندازی سریع در قسمت Command ، سیستم خود را راه اندازی کنید در حالی که این برنامه اولیه است ، برای جزییات ترکیبی از کلیدها که به شما امکان ورود به BIOS را می دهد ، مراقب باشید این اطلاعات به طور معمول در کنار آرم فروشنده تحویل داده می شود به برگه Boot بروید و USB یا DVD را اولین دستگاه بوت کننده قرار دهید انتخاب شما در اینجا بستگی به مکان کپی شما در ویندوز 10 دارد باز هم ویژگی های این فرایند ممکن است از یک سیستم به سیستم دیگر متفاوت باشد ، بنابراین با دستورالعمل های روی صفحه مشورت کنید سپس دیسک یا درایو حاوی ویندوز 10 را وارد سیستم خود کنید ، پیکربندی خود را ذخیره کنید و کامپی.تر خود را مجدداً راه اندازی کنید هنگامی که از شما خواسته شد ، از صفحه کلید خود استفاده کنید تا مشخص کنید که می خواهید با استفاده از دیسک یا درایو بوت شوید زبان و تنظیمات ورودی درخواستی را وارد کنید ، سپس تعمیر صفحه کامپیوترخود را در صفحه بعدی انتخاب کنید در مرحله بعد گزینه Troubleshoot> Advanced Options> Command Prompt را انتخاب کنید ، سپس باید پنجره ای برای وارد کردن دستورات مشاهده کنید.

 1. دوباره نامه Drive خود را مجدداً تنظیم کنید

یک سیستم با بیش از یک درایو نصب شده می تواند مشکلاتی را برای کاربران کامپیوتر ایجاد کند در صورتی که حجم سیستم عامل (OS) آنها دارای درایو آن است که به طور ناخواسته غیرقابل کنترل باشد با این حال شما می توانید با بوت شدن به رابط فرمان سریع ، مشکل بالا نیامدن کامپیوتر را با حداقل هیاهو برطرف کنید.همانطور که در بالا توضیح داده شد ، در یک پنجره فرمان سریع بوت شوید ، سپس موارد زیر را وارد کنید تا برنامه پارتیشن دیسک را اجرا کنید:

 • پس از اتمام این کار ، حجم لیست ورودی را برای چاپ جزئیات کلیه حجم های موجود در سیستم خود وارد کنید.
 • از اینجا می توانید دستورات نامه را انتخاب کرده و اختصاص دهید تا نامه صحیح را به یک جلد غیرقابل تنظیم مجدد اختصاص دهید. به عنوان مثال ، اگر می خواهم حرف E را به صدای CD صوتی در تصویر بالا اختصاص دهم ، ابتدا برای تکمیل فرآیند ، “حجم 0 را انتخاب می کنم” و سپس “name letter = E” را وارد می کردم.
 • مثل همیشه ، هنگام ایجاد تغییر در سریع دستور بسیار مراقب باشید. اشتباه در اینجا می تواند به سرعت باعث ایجاد مشکلات بیشتر از طرف رایانه شود.
 1. یک برنامه شخص ثالث را امتحان کنید

دانستن اینکه علت مشکل بالا نیامدن کامپیوتر دقیقاً چیست و چالش برانگیزترین بخش رفع مشکلات چکمه است وقتی سیستم شما حتی نمی تواند بوت شود ، تشخیص بسیار مشکل است با این حال یک ابزار شخص ثالث به نام Boot Repair Disk ممکن است موفقیت بیشتری داشته باشدBoot Repair Disk یک دیسک نجات منبع باز است که شما می توانید برای یافتن و رفع خودکار مشکل بالا نیامدن کامپیوتر استفاده کنید استفاده از آن بسیار آسان است فقط باید این نسخه را انتخاب کنید که از نسخه 32 بیتی یا 64 بیتی ویندوز استفاده می کنید این آزمایش و هرگونه رفع به طور خودکار انجام می شود ، اگرچه گزینه هایی وجود دارد که امکان کنترل نزدیک تر را فراهم می کنداین امر هیچ گونه تضمینی برای تعمیر لپ تاپ شما ندارد ، اما ممکن است به خوبی بتواند مشکلات پنهان را مشخص کند.

 1. تنظیم مجدد کارخانه

ما در این مرحله به گزینه های سخت تر و مخرب تر تعمیرات می پردازیم گذشته از تنظیم مجدد کارخانه ، گزینه های دشوار تر عبارتند از بازیابی و نوسازی کامپیوتر شما است هر کدام مزایا و نقاط ضعف خاص خود را دارند اگر همه گزینه های دیگر را امتحان کرده اید و احتمالاً ناامید شده اید این گزینه زا امتحان کنید به تنظیم مجدد کارخانه بروید برخی از برنامه ها و داده های دیگر را گم می کنید ، اما می توانید برخی از پرونده های خود را حفظ کنید تنظیم مجدد کارخانه کامپیوتر را به حالت پیش فرض کاربری خود بازگرداند.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن