نصب دوربین مدار بسته در منزل

نصب دوربین مدار بسته در منزل و نکات قابل توجه در این باره

ما می خواهیم‌ در این بخش یک اموزشی مرحله به مرحله برای نصب دوربین مدار بسته در منزل و سایر مکان ها به شما بدهیم .

فقط خریدن دوربین مداربسته نمی تواند خیالتان را از لحاظ امنیت راحت کند ، شما باید این دوربین ها را به دست متخصصی برای کار کردن بسپارید تا بهترین کار‌کرد دوربین را استفاده کنید . اگر شما به متخصصین این امر دسترسی ندارید می توانید با کسی که در امر وسایل الکترونیک تخصص دارد مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند . ولی باز هم ممکن است کیفیت کار به اندازه ایده ال دلخواه‌ نباشد .

ما می خواهیم نکاتی را در این راستا برای شما توضیح دهیم تا اگر به متخصص در این امر دسترسی نداشتید بتوانید ان ها را خود کنترل کنید و در نصب دوربین مدار بسته در منزل موفق باشید .

هنگام تهیه و خرید دوربین مدار بسته مصرف کننده باید نکته های بسیاری را مورد توجه خود قرار‌ دهد تا بتواند به مقصود خود برسد ، مانند عدد دوربین های‌مورد استفاده ، انواع دوربین ها متناسب با هر فضایی که کار خواهیم کرد ، هزینه مصرفی‌ مورد نیاز برای نوع و تعداد دوربین ها ، معلوم کردن محل دقیق اجرا و نصب دوربین ، لوازم جانبی مانند سیم و‌کابل و … ، نحوه سیم کشی دوربین ها و مسیر سیم کشی و … .

 

مرحله یک :

در نخست ما تصمیم به خرید می گیریم که در همین مرحله هم باید حواسما به چند نکته باشد تا از همین اول کار را درست شروع کنیم . برای این مرحله باید در اول مکان های مورد نظری را که می خواهیم در ان دوربین ها کار کند را مشخص کنید .

فهمیدن مکان های‌مورد نظر در این که ما چه دوربین هایی و چه تعدادی از هر نوع دوربین لازم داریم تاثیر مستقیم دارد . در این بخش شما باید هزینه کار‌خود را براورد کنید تا در اخر به کمبود بودجه بر نخورید شما می توانید از شرکتی که می خواهید دوربین های مدار بسته‌ و لوازم جانبی و نصب را از ان جا تهییه کنید کمک بگیرید تا هزینه نصب و خرید هر مقدار دوربین‌ مورد نیاز را براورد کنند . در این قسمت باید حواستان به نوع دوربین هم باشد ، نوع نشان دادن دوربین ها باهم متفاوت است و باید در این زمینه کار بر اگاه باشد . لوازم جانبی ای که می گیرید مانند دی‌ وی ار و دستگاه ضبط تصاویر و مواردی مانند این از قبیل باید همگی با هم همانگ باشد و از پیش در مورد نوع ان فکر و تحلیل شده باشد .

مرحله ی بعدی خریدن دوربین هایمان است .

ما در این مرحله باید به یک برند معتبر و‌ یک ‌نمایندگی مطمعن برای خرید دوربین هایمان مراجعه کنیم تا از پشتیبانی و خدمات مانند نصب و گارانتی و خدمات پس از فروش و اطمینان از اصل بودن ان بهره ببریم .

شما می ‌توانید با خود کارشناسان و پشتیبانان برندی که قصد دارید از آن خرید کنید هم مشاوره بگیرید به طور مثال  اگر قصد شما پوشش دادن محیطی سربسته و سر پوشیده باشد به شما دوربین های دام را پیشنهاد می دهند . این دوربین ها از دقت بالایی برخوردارند و مناسب برای کار کردن در زیر مناطق سرپوشیده هستند و یا اگر می‌خواهید دم‌ در ورودی یا فضایی که در معرض باران و باد و عوامل طبیعی قرار دارد بگذارید پیشنهاد ان ها برای شما دوربین های بولت است . این دوربین ها بدنه ی مناسبی دارند و در برابر عوامل طبیعی مانند اب و باد و افتاب بسیار با مقاومت ترند . وقتی که همه چیز معلوم شد دستگاه های ضبط را هم باید ظرفیتش را مشخص کنید . به طور رایج برای ظرفیت کانال ها از نیاز‌مورد نظر ۱۰ الی ۱۵ درصد بیشتر در نظر می گیریم . چرا که احتمال دارد ما در اینده قصد کنیم که محدوده ای را که تحت پوشش دوربین هاس مدار بسته ی ما هست را افزایش و توسعه دهیم .

با دراوردن تعداد دوربین ها لوازم و تجهیزات جانبی هم تقریبا مشخص می شوند مانند شبکه ای که می خواهیم درست کنیم و سوییچ هایی مورد نظر و کانکتور ها … که این ها هم با درامدن تعداد دوربین ها حساب می شوند . معمولا با تعیین نوع برند شما لوازم جانبی را هم از ان فروشگاه و شرکت می خرید ، برای همین انتخاب اول خیلی مهم است . شما می توانید برای خرید و مشاوره برای نوع و تعداد و … دوربین های مداربسته مورد نیاز با کارشناسان و پشتیبانان دیجیبان تماس حاصل فرمائید .

حالا نکاتی را برای شما می‌گوییم که می‌تونید با در نظر گرفتن ان مکان مورد نیاز خود را پیدا کنید اول از همه با توجه به قضیه سیکیورتی فضاهای مختلف ، ما بعضی از مکان هایی را که بیشتر به‌دوربین مدار بسته جهت پوشش و ایجاد امنیت نیاز دارند را معرفی می کنیم .

 

 • از‌ مهم ترین این بخش ها سمت اصلی ساختمان مسکونی یا اداری یا تجاری ماست . برای نصب دوربین مدار بسته در منزل ، این قسمت به دلیل عبور مرور افراد و وسایل نقلیه و در معرض عموم بودن از اهمیت قابل توجهی بر‌خوردار است . بهتر است اگر می‌خواهید این فضا را پوشش دهید دوربینتان را بر رو دیوار با پایه ای مخصوص وصل کنید طوری‌که دستی یا وسیله ای به آن نرسد تا از کار بیفتد .
 • از مکان های دیگر نیز می توان دم درب اصلی ادم رو و خودرو است .در نصب دوربین مدار بسته در منزل شما اگر می خواهید بر افرادی که در ساختمانتان رفت و امد دارد کنترل داشته باشید می توانید در این بخش از ساختمان دوربین مداربسته کار بگذارید . دقت داشته باشید برای پوشش دادن این قسمت اگر می خواهید دوربینتان مخفی باشد می‌توانید دوربین را در چراغ های سقفی کار کنید . این کار را می توانید به دست متخصصین دیجیبان بسپارید .
 • یکی از مکان هایی که معمولا از آن غافل می شوند درب پشت بام است . افراد غریبه از بام های اطراف می توانند داخل این فضا شوند و اگر شما هدفتان در نصب دوربین مدار بسته در منزل کنترل افراد غریبه است بهتر است دوربینی برای این مکان درنظر بگیرید .
 • شما از طریق پنجره ها هم می توانید بر اطراف محل تسلط داشته باشید و نصب دوربین مدار بسته در منزل را تکمیل کنید .
 • راه پله ها و فضا های مشاع عبور و مرور و لابی ورودی هم در ساختمان گزینه خوبی برای کنترل رفت و آمد است .
 • پارکینگ ساختمان به غیر از ماشین هایی که در آنجا حضور دارد مکانیست که گاهی تاسیسات مهمی در آن قرار می گیرد و نیاز به ایمنی بالا دارد .
 • اتاق های مهم ساختمان . مانند اتاق برق و موتور خانه و اتاق ژنراتور و انبار های ساکنین نیز نیاز به کنترل دارد .

 

مرحله چهارم کابل کشی این دوربین هاست که جنس کابل و ضخامت آن متناسب با تعداد و مدل های دوربین است . این مرحله باید بسیار تمیز اجرا شود تا در آینده برای سیم کشی مجموعه شما مشکلی پیش نیاید برای این کار بهتر است از متخصصین با تجربه استفاده کنید .

 

نکاتی را برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته به شما می گوییم .

 • در هنگام نصب سیم ها باید دیده نشوند تا از آسیب های محیطی دور بمانند .
 • وقتی دارید جای دوربین هارا مشخص می کنید حواستان به نور خورشید باشد تا مستقیما به درون دوربین وارد نشود و کیفیت تصاویر را پایین نیاورد .
 • دید دوربین نباید بسته باشد چونکه تصاویر کامل و جامع به دستتان نمی رسد .
 • اگر می خواهید دوربینتان از جرمی جلوگیری کند یک دوربین بزرگ را در ملا عام در مکان مورد نیاز قرار دهید تا به راحتی دیده شود . همین قضیه تنها می تواند از فعالیت های مجرمانه جلوگیری کند .
 • برای دوربین خود در صورت نیاز حفاظ و سایه بان تهییه کنید .
 • دوربین از دسترسی افراد سود جو و سارقین دور باشد تا نه قابل به هم زدن باشد و نه دزدیده شدن .
 • در استاندارد مجموعه سیستم دوربین های مداربسته این مطرح می شود که برای کل سیستمتان یک منبع برق مجزا تهیه کنید تا در صورت اختلال در برق کشی مجموعه آسیب نبیند . معمولا این منبع کنار دستگاه دی وی آر یا ان وی آر وصل می شود .

برای آموزش های تصویری شما می توانید از سایت آپارات استفاده کنید .

مجموعه دیجیبان برای مصرف کنندگان خدماتی از قبیل نصب دوربین مداربسته در منزل ، نصب دوربین مداربسته در خانه ، و براورد هزینه نصب دوربین مدار بسته در منزل و  … را ارائه می دهد .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *