نصب دوربین مدار بسته در کرج

نصب دوربین مدار بسته در کرج و آموزش نکات در هنگام نصب

نصب دوربین مدار بسته در کرج و آموزش نکات در هنگام نصب

آموزش نصب دوربین های مداربسته :

قبل از انجام هرکاری باید منزل را جهت نصب دوربین مداربسته،آماده کنید.

یکی کاربردی ترین کارها ، طراحی نیازها به دوربین مداربسته است. درواقع نظارت بر اینچ به اینچ منزل کاری سخت و پر هزینه است.بنابراین بهتر است نواحی ای که بیشتر از سایر نواحی نیازمند نظارت است را در اولویت قرار دهید .

یک طرح ذهنی از منزل خود طراحی کنید یا پلان(نقشه) منزلتان را چاپ کنید و قسمت هایی  که دوربین باید در آنجا قرار بگیرد را مشخص کنید.

سپس بررسی کنید و مطمئن شوید که دید دوربین مداربسته ی شما توسط وسیله یا جسم خارجی ای مختل نمی شود و دید واضح و کاملی دارد.

در چه قسمت هایی  دوربین مداربسته بیشتر کارگذاشته می شود؟

معمولا دوربین ها را نزدیک درب جلو و پشت منزل کار میگذارند به گونه ای که دید واضحی داشته باشد. در نزدیکی پنجره های رو به خیابان و فضاهای بزرگ مشترک، مسیر ورودی منزل ، ایوان و راه پله.

( اگر شما ساکن شهر کرج هستید توانید برای نصب دوربین مدار بسته در کرج با کارشناسان دیجیبان تماس حاصل فرمایید تا شما را در این امر یاری کنند . )

 

چه تجهیزاتی برای نصب دوربین مداربسته لازم است؟

لوازم لازم برای نصب دوربین های مداربسته را هم میتوانید به صورت جداگانه تهیه کنید و هم به صورت پکیج خریداری نمایید. درواقع پکیج کامل هم ارزان تر است و هم کار با آن راحت تر است.

سیستم مداربسته ی شما نیازمند 1 تا 3 دوربین ، یک DVR یا همان دستگاه ضبط و پخش ویدئو ، سیم کشی مناسب که شامل کابل ترکیبی و BNC و کابل برق است.

البته اگر دوربین مداربسته را در فضایی وسیع کار میگذارید ، میتوانید از دوربین های مداربسته ی بی سیم استفاده کنید و آن هارا به دیوار نصب کنید.

 

 

 

طرح اولیه مکان های دوربین مدار بسته

در اولین مرحله از نصب دوربین مدار بسته شما باید قبل از هر چیز باید یک ایده اولیه در باره جای گذاری دوربین هایتان داشته باشید . این کار را شما باید برای جایگذاری بهتر دوربین هایتان انجام دهید تا مکان هایی را که مد نظرتان هست را پوشش دهد . یکی از بهترین کار ها و روش ها برای این امر این است که شما نقشه ی خانه و یا مکانی که می خواهید دوربین های مداربسته ی شما آن جا را چوشش دهد را پلات بگیرید و دوربین ها را با توجه به زاویه دیدی که متناسب به مدل هر دوربین است در آن جایگذاری کنید . شما در این صورت می توانید آمار دقیق تعداد دوربین هایی که لازم دارید ، نوع آن ها با توجه به مکانی که قرار است در آن جایگذاری شود و همچنین جای دقیق آن ها را در نقشه مشخص کنید . مکان هایی که شاید برای شما لازم شود در آن دوربین مداربسته نصب کنید را نام می بریم :

( اگر شما ساکن شهر کرج هستید توانید برای نصب دوربین مدار بسته در کرج با کارشناسان دیجیبان تماس حاصل فرمایید تا شما را در این امر یاری کنند . )

 • در مقابل در های جلویی و چشتی خانه شما
 • در کنار پنجره ها و باز شو های منزلتان به رو خیابان
 • فضا های مشاعی که ممکن است افراد غریبه در آن رفت و آمد داشته باشند .
 • کوچه یا خیابان و یا مسیری که به خانه شما می رسد .
 • مسیر های مشاع مانند راه چله و راه رو

 

در مرحله بعد این است که یک پکیج کامل متناسب با نیازی که هنگام بررسی نقشه به آن رسیدید تهیه کنید . شما می توانید تک تک قطعه ها و بخش هارا تهییه کنید اما این روش ممکن است هزینه اش برای شما بیشتر در بیاید و بهتر است که اقذام به خرید بسته کامل کنید .

همچنین بعد خرید می توانید ابزار جانبی را خودتان تهییه کنید .

هنگامی که از بسته و پکیج مورد نیاز خود اطمینان یافتید باید لوازک حانبی ای که نیاز دارید رو هم بخرید .  ما چند نکته از ویژگی های دوربین های مدار بسته را برای شما می گوییم تا موارد مورد نیاز را دریابید .

( اگر شما ساکن شهر کرج هستید توانید برای نصب دوربین مدار بسته در کرج با کارشناسان دیجیبان تماس حاصل فرمایید تا شما را در این امر یاری کنند . )

 1. اول از همه باید ببینید دوربین با اتصال کابل می خواهید یا وایر لس

دوربین های بیسیم دغدغه سیم کشی ندارند اما مشکلی دارند که باید در نظر گرفته شود . اگر منطقه و مکانی که می خواهید تحت پوشش شما در بیاید وسیع است شما بهتر است که از دوربین های با سیم استفاده کنید چرا که هر چه دوربین های بی سیم از دستگاه دور باشند کیفیت فرستادن تصاویر و اطلاعات پایین می آید .

 1. دوربین ها دارای انواع مختلفی هستند و متناسب با فضایی که در آن کار می شوند ویژگی های آن ها هم عوض می شود ، مانند مقاومت بدنه و …

پس حواستان به فضایی که می خواهید کار کنید باشد : به طور مثا در فضای مسقف یا باز .

 1. یکی دیگر از آپشن های بعضی از دوربین ها قابلیت حسگر حرکتیشان است . اگر دوربین شما دارای حسگر حرکتی باشد این ویژگی را پیدا می کند که هر زمان حرکتی در محدوده دیدش رخ داد شروع به ضبط کند و این سبب می شود که هم عمر دوربینتان بالا برود هم فضای خالی دستگاه پر نشود .
 2. طریقه ارسال تصاویر

شما می توانید این قابلیت را بر روی سیتم خود قرار دهید که تصاویر را به توسط اینترنت در هر کجایی که هستید برای شما ارسال کند .

 1. شما برای ضبط و ثبت تصاویر باید دستگاه ضبطی به همراه مانیتور برای سیستم و مجموعه خود تهییه کنید .

در نهایت توصیه ما این است که برای نصب بهتر است از یک متخصص استفاده کنید تا تمام نیاز های شما را در نظر بگیرد و در کار گذاشتن دوربین به آن ها توجه کند . شما می توانید برای نصب دوربین مدار بسته در کرج و تهران و … با کارشناسان و پشتیبانان دیجیبان تماس حاصل فرمایید .

 

چند تا از قضایایی که باید هنگام نصب دوربین مداربسته حواستان به آن ها باشد را برایتان می گوییم .

 • اول از هرچیز بهترین زاویه دید را برای مکان دوربین انتخاب کنید . در اتاق ها می توان بهترین مکان برای دوربین را کنج اتاق نام برد و سمت آن به طور معمول به سمت مسیر ورود و خروج یا نقطه ی خاصی که برای کار بر مهم است مانند گاوصندوق ، نام برد . دقت داشته باشد که دوربین را تاجایی که می توانید بالا ببرید تا با دست و وسیله نتوان زاویه آن را بهم زد .
 • حواستان باشد دوربین باید در ارتفاع باشد تا هم از دسترس دور باشد و هم زاویه دید بیشتری را شمامل شودذ . . مراحل نصب دوربین در ارتفاع به این شکل است .
 • ( اگر شما ساکن شهر کرج هستید توانید برای نصب دوربین مدار بسته در کرج با کارشناسان دیجیبان تماس حاصل فرمایید تا شما را در این امر یاری کنند . )
 1. پاییه مورد نظر دوربین را تهییه می کنیم و در مکانی که می خواهیم دوربین را نصب کنیم آن را وصل می کنیم .
 2. با وسیله ای جای اتصالات را بر رو دیوار مشخص می کنیم .
 3. آن ها را برای نصب اتصالات با دریل سوراخ می کنیم .
 4. درون آن هارا برای استحکام بالا و مقاومت بیشتر با رول پلاک پیچ می کنیم .
 5. پایه هایی را که تهییه کرده ایم بر روی این ها نصب می کنیم .
 6. و در آخر زاویه مورد نظرمان را تعیین می کنیم .

( اگر شما ساکن شهر کرج هستید توانید برای نصب دوربین مدار بسته در کرج با کارشناسان دیجیبان تماس حاصل فرمایید تا شما را در این امر یاری کنند . )

 

 • باید اتصال دوربین را به برق شهری بر قرار کنید :

در خود پک دوربین یک آداپتوری برای اتصال دوربین به برق وجود دارد و سیستم اتصال دوربین به برق شهری چیز پیچیده ای نیست و شما باید دوشاخی آداپتور را به سیم و یا پریز برق وصل کنید و سمت دیگر را به پشت دوربین . فقط نکته ای که حائز اهمیت است این است که اگر دوربین شما مخفی است باید حواستان باشد که سیم و آداپتور جلب توجه نکند . در ضمن اگر در پکیجی که خریداری نموده اید آداپتور وجود نداشت باید به شرکتی که از آن تهییه نموده اید مراجعه کنید .

 • باید دستگاه دوربین مدار بسته را به دی وی ار ( DVR ) وصل کنید .

لوازم جانبی دوربین را شما می توانید با کابل بی ان سی به یک دیگر وصل کنید . دو طرف این کابل مانند هم دیگر است و باید آن را وصل کنید و پیچش را سفت کنید تا در جای خود محکم شود . یک سمت آن دوربین قرار می گیرد و سمت دیگر دستگاه دی وی آر شما .

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ویکی پدیا مراجعه کنید .

دیجیبان امکاناتی مانند نصب دوربین مدار بسته در کرج ، نصب و فروش دوربین مدار بسته در کرج را برای شما می تواند محیا کند .
اگر دنبال شرکت نصب دوربین مدار بسته در کرج هستید می توانید با دیجیبان تماس حاصل فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *