ال سی دی گوشی های آیفون بسیار شکننده هستند و به راحتی می توانند به روش های مختلف آسیب ببیند ال سی دی از لایه های بسیار نازک پانل های قطبی ساخته شده است که بین آنها محلول بلور مایع وجود دارد هنگامی که نور از طریق این لایه ها پیش بینی می شود ، لایه کریستال مایع رنگی می شود و تصویری را که از طریق گوشی آیفون خود می بینیم را تولید می کند بنابراین به دلیل طراحی ظریف و مواد آن ، صفحه ال سی دی به راحتی مستعد آسیب و شکستگی است اگرچه گوشی های آیفون ها دارای یک سال ضمانت هستند ، اما اگر ال سی دی شما به دلیل تصادف دچار آسیب شده باشد ، شامل گارانتی نمی شود همچنین هزینه تعمیر ال سی دی آیفون بسته به نوع آسیب های آن کاملا متفاوت است اگر قصد دارید آیفون قبلی خود را حفظ کنید می توانید با خرید قطعات ال سی دی آن را تعمیر یا جایگزین نمایید.

 

گزینه های مختلف خرابی ال سی دی آیفون

 

 • ال سی دی شکسته

 

اولین لایه نمایشگر آیفون یک صفحه ای از شیشه نازک است و به راحتی دچار آسیب و شکستگی می شود زیرا در اکثر موارد صفحه نمایش محافظی ندارد برای جایگزینی ال سی دی شکسته ، ال سی دی شیشه ای جدید آیفون را خریداری کنید سپس یک پیچ گوشتی کوچک فیلیپس بگیرید و سینی سیم را از سمت راست آیفون و دو پیچ در دو طرف کانکتور در پایه تلفن جدا کنید و پوشش عقب را به آرامی بکشید سپس اتصال زبانه باتری را در بالای آن بکشید تا باتری خارج شود. تمام پیچ ها را باز کنید و به آرامی سپرهای پلاستیکی سیاه را بردارید پنج کانکتور مادربرد و کانکتور دوربین را بلند کنید ، سپس دوربین را به آرامی بلند کنید روبان را بلند کنید و پیچ های اطراف مادربرد را شل کنید سپس به آرامی مادربرد را بردارید سپس تمام 10 پیچ نگهدارنده صفحه را جدا کنید و صفحه را به سمت بالا و به دور از قاب گوشی بلند کنید صفحه قدیمی را با صفحه جدید جایگزین کنید و تلفن را مجدداً تنظیم کنید.

 

 

 • پیکسل های مرده و گیرکرده

 

پیکسل ها مربع های کوچک رنگی هستند که تصاویر را روی صفحه LCD تشکیل می دهند بعضی اوقات پیکسل ها به یک رنگ واحد باقی می مانند پیکسل ها در صفحه نمایش یک آیفون به سرعت تحریک کننده می شوند ، اما به راحتی این مشکل قابل رفع است. پیکسل های گیر شده را پیدا کنید ، تلفن را خاموش کنید و یک پارچه مرطوب را روی آن ببندید. لبه پاک کن را بگیرید و آن را در برابر پیکسل ، روی صفحه ، به مدت 30 ثانیه مالش دهید. گوشی آیفون خود را دوباره روشن کنید و تا زمانی که صفحه به طور کامل روشن شود ، مالش دهید تا پیکسل رنگی است ظاهر شود .

 

 

 

 • صفحه سفید یا رنگی

 

اگر صفحه LCD به نظر سفید یا دچار تغییر رنگ با خطوط سیاه و سفید یا رنگی در سراسر صفحه است ، این بدان معنی است که ال سی دی آیفون شما آسیب دیده است. اغلب این اتفاق در صورت وجود فشار بر روی صفحه نمایش اتفاق می افتد ال سی دی بعد از شیشه و دیجیتالیزر ، لایه سوم آیفون است بنابراین برای جایگزینی صفحه ال سی دی جدید را خریداری کنید ، شیشه و دیجیتالیزر را بردارید و صفحه ال سی دی جدید را با قبلی جایگزین نمایید.

 

 • صفحه لمسی پاسخ نمی دهد

 

اگر صفحه ال سی دی آیفون شما خوب به نظر می رسد ، اما آیفون به لمس انگشتان شما پاسخ نمی دهد این بدان معنا است که دیجیتایزر یا همان لایه میانی متصل به صفحه شیشه ای به درستی کار نمی کند تعویض دیجیتایزر همان تعویض پانل شیشه ای شکسته است زیرا این دو به صورت یک قطعه واحد جمع می شوند یک پیچ گوشتی کوچک فیلیپس بگیرید و سینی سیم را از سمت راست آیفون و دو پیچ در دو طرف کانکتور در پایه تلفن جدا کنید پوشش عقب را به آرامی بکشید سپس اتصال باتری را باز کنید و زبانه باتری را در بالای آن بکشید تا باتری خارج شود تمام پیچ ها را باز کنید و به آرامی سپرهای پلاستیکی سیاه را بردارید پنج کانکتور مادربرد و کانکتور دوربین را بلند کنید ، سپس دوربین را به آرامی بلند کنید روبان را بلند کنید و پیچ های اطراف مادربرد را شل کنید سپس به آرامی مادربرد را بردارید و تمام 10 پیچ نگهدارنده صفحه را جدا کنید و صفحه را به سمت بالا و به دور از قاب گوشی بلند کنید صفحه قدیمی را با صفحه جدید جایگزین کنیدو تلفن را مجدداً تنظیم کنید.

سه عاملی که بر هزینه تعمیر ال سی دی آیفون شما تأثیر می گذارد

1.سیستم عامل

 

هزینه تعمیر ال سی دی آیفون به شدت به سیستم عامل آن بستگی دارد. در گوشی های Android هزینه تعمیر ال سی دی شما زیاد نخواهد بود اما هزینه تعمیر ال سی دی آیفون تندتر می شود. این امر به این دلیل است که سیستم عامل اپل مانند سیستم عامل Android  نیست بنابراین رفع هرگونه مشکل نرم افزاری  وسخت افزاری بسیار دشوار است.

 1. مدل آیفون

 

هزینه تعمیر ال سی دی آیفون بسته به مدل های آن متفاوت است به عنوان مثال هزینه تعمیر ال سی دی آیفون با مدل هایی صفحه نمایش خمیده نسبت به مدل هایی با صفحه نمایش مسطح بسیار گران تر هستند .

 

 1. نوع و میزان خسارت

 

مهم ترین عامل در هزینه تعمیر ال سی دی آیفون نوع و میزان خسارت آن است مبلغ پولی که برای تعمیرات پرداخت می کنید احتمالاً بازتاب خسارت ناشی از آن است اگر صفحه نمایش آیفون خود را شکسته اید ، درجه ای از آسیب های مختلف در آن وجود دارد بعضی اوقات هزینه تعمیر ال سی دی آیفون با اندکی بررسی قابل حل است ، در حالی که در موارد دیگر ممکن است شما ال سی دی جدید را جایگزین کنید و در نتیجه برای شما گران تر خواهد بود.

 

 

چه مدت می توانیم تعمیر ال سی دی آیفون را نادیده بگیریم

 

این یک سؤال کاملا متغیر است و به میزان آسیب ال سی دی آیفون شما بستگی دارد گرچه در بیشتر مواقع گوشی آیفون شما همچنان با یک صفحه نمایش شکسته به کار خود ادامه می دهد اما واقعیت هر ال سی دی آسیب دیده این است که به تعویق انداختن تعمیر آن احتمال آسیب به گوشی ایفون شما را بیشتر می کند همچنین یک صفحه ال سی دی شکسته مقاومت کمتری در برابر آب خواهد داشت و در صورت آسیب به اجزای داخلی ، هزینه تعمیر آن بیشتر می شود. شما می توانید شانس خود را امتحان کنید و به استفاده از صفحه نمایش خرد شده آیفون خود ادامه دهید ، اما توصیه ما این است برای سلامتی انگشتان دست خود و آیفون خود این کار عاقلانه نیست کاری که شما واقعاً باید انجام دهید این است که ال سی دی آیفون خود را تعمیر کنید و در اینجا چند انتخاب برای انتخاب دارید

 

با ال سی دی شکسته آیفون چه کار کنیم

 

آیا می دانید با صفحه نمایش شکسته آیفون چه باید کرد؟ اگر ال سی دی آیفون شما خراب است ، همه امیدهای شما از بین نمی رود اگر شما کند بهترین توصیه ما در مورد تعمیر ال سی دی آیفون این است که مراکز تعمیر آیفون تعمیر وتعویض ال سی دی آیفون را بسیار آسان می کند بنابراین میتوانید ضمانت آیفون خود را بررسی کنید و از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و از Apple برای تعویض صفحه ال سی دی خود جهت حفظ ضمانت و کیفیت ال سی دی آیفون خود استفاده کنید.

 

 1. وضعیت گارانتی خود را بررسی کنید : برای بررسی وضعیت گارانتی گوشی آیفون خود به دفترچه ضمانت اپل مراجعه کنید دو نتیجه ممکن است وجود داشته باشد:

 

 • خارج از ضمانت : اگر گوشی آیفون شما گارانتی ندارد ، از انجام این کار توسط خودتان خودداری کنید. شما هنوز هم می توانید جایگزینی را در فروشگاه اپل بدست آورید و ما به شدت توصیه می کنیم مراکز اپل از پس آن برآید.
 • شامل ضمانت: اگر گوشی آیفون شما تحت ضمانت سازنده اپل می باشد ، همچنان باید همان هزینه تعمیر ال سی دی آیفون را بپردازید ، زیرا یک سال ضمانت آن آسیب های تصادفی را پوشش نمی دهد.

 

 

البته یک شکاف مو در ال سی دی آیفون شما یک نوع شکست است که در واقع شامل گارانتی یکساله می شود از سال 2014  اپل شکاف مو را به عنوان نقص شیشه ای در نظر گرفت و در سال اول یا در صورت خرید AppleCare + (برنامه ضمانت نامه طولانی اپل) ، ظرف 1 سال به صورت رایگان جایگزین دستگاه خواهد شد اما اگر علامت دیگری از آسیب و یا یک مکان آشکار از تأثیر در ال سی دی آیفون شما توسط متخصص و بررسی شد بنابراین دیگر مشکل تحت ضمانت قرار نخواهد گرفت همچنین اگر دستگاه آیفون شما دارای چندین ترک یا ترک وب عنکبوتی است ، باید هزینه تعمیر ال سی دی آیفون را بپردازید.

 

 1. در صورت امکان از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید : اطمینان حاصل کنید که از iTunes یا iCloud برای شما نسخه پشتیبان تهیه شده است ، به گونه ای که وقتی قدم برای تعویض ال سی دی دستگاه آیفون خود بر می دارید ، می توانید عکس ها و داده های شخصی خود را نیز پس بگیرید. برای تهیه نسخه پشتیبان از iTunes ، دستگاه iOS خود را با کامپیوترهای شخصی یا Mac با iTunes نصب کنید و “صفحه پشتیبان” را روی صفحه خلاصه دستگاه فشار دهید. در صورت رمزگذاری نسخه پشتیبان خود ، مجبور نیستید دوباره رمزهای عبور خود را وارد کنید. فقط رمز عبور رمزگذاری خود را فراموش نکنید زیرا دیگرنمی توانید اطلاعات خود را پس بگیرید! برای تهیه نسخه پشتیبان از iCloud ، به Settings > iCloud > Storage and Backup or Backup بروید و گزینه ” Backup Now ” را فشار دهید. اگر فضای کافی ندارید ، همیشه می توانید فضای بیشتری برای iCloud خریداری کنیدکه ما بسیار توصیه می کنیم این کار را انجام دهید از همه مهم تر ، اپل می تواند دستگاه شما را در تمام طول روز جایگزین کند اما آنها نمی تواند عکس یا خاطرات شما را جایگزین کند.

 

 1. از مراکز اپل برای تعویض ال سی دی خود استفاده کنید : آیفون خود را برای تعمیر ال سی دی به مراکز اپل ببرید زیرا این سرویس تا کنون ساده ترین و بهترین گزینه خدمات تضمین شده خواهد بود و اپل ضمن حفظ وضعیت ضمانت فعلی ، ال سی دی دستگاه آیفون شما را با هزینه مناسب جایگزین خواهد کرد.

 

 

 

توصیه نهایی

 

در هنگام استفاده از گوشی صفحه ال سی دی آیفون خود را تمیز نگه دارید در بیشتر موارد ، یک صفحه ال سی دی برای تمیزی از گرد و غبار به دستمال مرطوب معمولی نیاز دارد اگر روغن یا مضراب روی سطح گوشی آیفون شما قرار گرفت ، با استفاده از الکل 70٪ و یک تکه کوموی یا فلانل به آرامی صفحه ال سی دی را پاک کنید همچنین از مواد تمیز کننده مبتنی بر آمونیاک ، پاک کننده های پنجره یا شیشه ، پارچه های خشن یا حوله های کاغذی استفاده نکنید.