چرا باید داغ شدن لپ تاپ را جدی بگیریم ؟

فن لپ تاپ یکی از مهم ترین قطعا سخت افزاری است که باید به سلامت عملکرد آن توجه ویژه کنید زیرا وظیفه فن لپ تاپ یا فن هر دستگاه دیگری خنک نگه داشتن هوای داخلی دستگاه و قطعات دیگر سخت افزاری است. در صورتی که دمای قطعات سخت افزاری بالا برود، بی شک دچار مشکل خواهند شد بنابراین سلامت عملکرد فن یا همان خنک کننده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر لپ تاپ شما با مشکل فن مواجه شده یا بیش از اندازه معمول گرم می شود و قصد تعمیر دارید ابتدا ویدئو زیر را ببینید سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان دیجی بان در اسرع وقات با شما تماس بگیرند.

خواندن بیشتر
مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر لپ تاپ
حتما قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت لپ تاپ خود را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از لپ تاپ هر مشکلی برای لپ تاپ شما ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر لپ تاپ شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص لپ تاپ وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر لپ تاپ در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که لپ تاپ می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 3.000.000 تا 100.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر لپ تاپ: 100.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر لپ تاپ 3.000.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر لپ تاپ

زمان تعمیر لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ ها یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستند ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک لپ تاپ: 12 روز
 • و کمترین زمان تعمیر لپ تاپ 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر لپ تاپ بیش از 1200 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1200+

لپ تاپ تعمیر شده و مشتری راضی

همه برندهای لپ تاپ نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم هر برند از کل تعمیرات لپ تاپ دیجی بان قابل آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

راضی بودم تعمیر لپ تاپ من به موقع انجام شد و نتیجه خوب بود

احسان فرزینتعمیر لپ تاپ HP

لپ تاپ من مشکل هارد داشت تعمیر شد و سالم تحویل شد

ممنونم

محمد عسگریتعمیر لپ تاپ دل

فن مشکل داشت و خوب کار نمیکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشت

فن تعویض شد و با نضب مجدد ویندوز و نرم افزارهای کاربردی دیگه لپ تاپ درست شد

سمیه اسدیمشکل فن لپ تاپ

ویندوز و مشکل ارتباط با اینترنت داشتم

ویندوز عوض شد و درایور های کارت شبکه مجددا نصب شد

رضا قنبریمشکل نرم افزاری

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر لپ تاپ اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

اهمیت فن لپ تاپ

اهمیت فن لپ تاپ بسیار زیاد است. فن یا خنک کننده لپ تاپ یکی از بخش های بسیار مهم سخت افزاری لپ تاپ است چرا که در صورت وجود اختلال درعملکرد فن لپ تاپ، دمای دستگاه بالا رفته و هوای داخل لپ تاپ تهویه نمی شود در نتیجه درعملکرد بسیاری از قطعات سخت افزاری دیگر نیز ممکن است اختلال به وجود آید. قطعات داخلی لپ تاپ با فاصله کم کنار یکدیگر قرار گرفته اند و فعالیت هر یک از آن ها باعث افزایش دمای لپ تاپ می شود حتی گاهی اوقات ممکن است هنگام کار با لپ تاپ، شما دمای افزایش یافته را از روی بدنه لپ تاپ نیز حس کنید و این در صورتی است که فن لپ تاپ به درستی کار خود را انجام نمی دهد. شرکت های تولید کننده لپ تاپ هرساله تلاش می کنند تا لپ تاپ های باریک تری معرفی و به بازار عرضه کنند چرا که در سال های اخیر محبوبیت لپ تاپ های هرچه باریک تر و سبک تر افزایش یافته است بنابراین قطعات سخت افزاری داخلی لپ تاپ ها با فاصله کمتر و کمتر کنار یکدیگر قرار گرفته اند پس دمای دستگاه زودتر بالا می رود و انجام تهویه ی صحیح هوای داخلی توسط فن لپ تاپ سخت تر از قبل انجام می شود. در لپ تاپ های امروزی اهمیت کیفیت ساخت خنک کننده لپ تاپ حتی بیشتر از قبل شده است تا شاهد بالا رفتن دمای لپ تاپ نباشیم.

علت بالا رفتن دمای لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ امری طبیعی است اما اگر بالا رفتن دمای بدنه لپ تاپ را احساس کردید به طوری که هنگام کار با لپ تاپ داغ شدن بدنه لپ تاپ به راحتی با لمس کردن قابل احساس بود نشان از بیش از حد داغ شدن لپ تاپ است حتی در مواردی داغ شدن بدنه لپ تاپ باعث می شود تا بیشتر از چند ثانیه نتوانید آن را لمس کنید.

داغ شدن لپ تاپ می تواند علل مختلفی داشته باشد اما رایج ترین آن ها عبارت اند از:

تهویه نشدن هوای داخلی لپ تاپ، ضعیف شدن عملکرد فن دستگاه، مشکلات مربوط به درایور، تعویض نکردن ویندوز و مشکلات نرم افزاری، ویروسی شدن دستگاه و… همگی باعث بالا رفتن دمای بدنه لپ تاپ شما می شوند.

بسیاری از این موارد به طور مستقیم باعث داغ شدن لپ تاپ نمی شوند، به طور مثال مشکلات مربوط به درایور باعث افزایش فعالیت CPU یا همان پردازشگر لپ تاپ می شود و فعالیت CPU تاثیر مستقیم بر بالا رفتن دما و داغ شدن لپ تاپ دارد.

مشکلات رایجی که بر اثر داغ شدن لپ تاپ به وجود می آیند

 1. در مواردی بعد از داغ شدن لپ تاپ، دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود یا فن دستگاه حتی هنگام استفاده ی سنگین از لپ تاپ مانند اجرای برنامه های سنگین یا بازی کردن، کار نمی کند و در نتیجه شاهد داغ شدن لپ تاپ خواهیم بود.
 2. داغ شدن لپ تاپ گاهی باعث کند شدن عملکرد لپ تاپ می شود و باعث کند اجرا شدن برنامه های نرم افزاری می شود و به طور کلی سرعت عملکرد دستگاه را بسیار پایین می آورد.
 3. هنگ کردن یا به اصطلاح قفل کردن صفحه نمایش و کار نکردن نشانگر ماوس از دیگر اثرات داغ شدن لپ تاپ است که ممکن است بعد از بالا رفتن دمای لپ تاپ برای دستگاه شما اتفاق بیوفتد.
 4. صفحه آبی مرگ یکی دیگر از اختلالاتی است که ممکن است به علت داغ شدن لپ تاپ اتفاق بیوفتد.
 5. داغ شدن لپ تاپ باعث فعالیت مداوم فن می شود ممکن است باعث سوخت این قطعه شود در نتیجه با بالا رفتن بیش از حد دمای لپ تاپ سلامت قطعات سخت افزاری دیگر مانند مادربرد و CPU نیز در خطر میوفتد.

در صورتی که هرکدام از اختلالات بالا برای دستگاه شما اتفاق افتاد آن را نادیده نگیرید تا در دراز مدت باعث مشکلات جدی تری مانند آسیب به مادربرد لپ تاپ یا CPU (پردازشگر) نشود و برای تعمیر لپ تاپ خود اقدام کنید.

از آن جایی که به دلیل باریک تر شدن و کمتر شدن فاصله های بین قطعات سخت افزاری لپ تاپ های امروزی شاهد بالا رفتن دمای لپ تاپ ها بیش از پیش هستیم تشخیص این که این گرما عادی است یا خیر نیاز به بررسی یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر لپ تاپ دارد بنابراین در صورتی که احساس کردید داغ شدن لپ تاپ باعث به وجود آمدن اختلال در عملکرد دستگاه شما شده است به سرعت به یک تکنسین متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهد.

دیجی بان با دسترسی به برترین و مجرب ترین تعمیرکار های متخصص در زمینه تعمیرات انواع قطعات سخت افزاری لپ تاپ و همچنین رفع مشکلات نرم افزاری لپ تاپ قادر است هرگونه مشکلات مربوط به داغ شدن لپ تاپ شما را در کم ترین زمان ممکن و با به صرفه ترین هزینه حل کند.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن