چرا هنگام نصب ویندوز هارد را نمیشناسد؟

مهم!

4 نکته مهم در مورد تعمیر کامپیوتر
حتما قبل از اقدام به تعمیر کامپیوتر

ویدئو زیر را ببینید

دیجی بان کیست؟ و چطور به شما کمک میکند؟

دیجی بان، همراه و پشتیبان همیشگی شما است و همه مسایل و مشکلات شما در فضای دیجیتال اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را حل می کند.

با خیال راحت کامپیوتر خود و تجهیزات جانبی آن را برای تعمیر به دیجی بان بسپرید و از نتیجه مطمئن باشید.

ما برای رفع دغدغه های شما آماده ایم

مزایای استفاده از خدمات دیجی بان

 • 4 روز مهلت تست

  یکی از دغدغه های مشتریان گارانتی تعمیرات و مهلت تست است، دیجی بان تا 4 روز پس از تحویل تعمیرات خود را گارانتی می نماید در این مدت اگر در حال استفاده از کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن هر مشکلی ایجاد شود دیجی بان ایراد ایجاد شده را برای شما رفع می کند.

 • استفاده از قطعات اصل (اورجینال)

  همواره برای تعمیر کامپیوتر شما از قطعات اصل و معتبر موجود در بازار استفاده می نماییم.

 • تعمیرکاران مجرب، کارآزموه و مطمئن

  تعمیرکارانی باتجربه و مطمئن که علاوه بر تعمیرات صحیح، از دستگاه شما نیز محافظت می کنند و دستگاه شما نزد آنها ایمن و مطمئن خواهد بود

 • رسیدگی سریع و بدون معطلی

  می دانیم که زندگی روزمره همه ما به دستگاه های الکترونیک بخصوص کامپیوتر و تجهیزات آن وابسته شده  بنابراین عدم تاخیر و تعمیر کامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی خود می دانیم و به آن توجه می کنیم.

هزینه تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

با توجه به طیف وسیع مشکلات و ایراداتی که کامپیوتر و لوازم جانبی آن می تواند پیدا کند اعم از سخت افزاری و نرم افزاری، هزینه بسیار متفاوت است، ولی تا کنون بیشترین و کمترین هزینه ای که در دیجی بان برای تعمیر لپ تاپ پرداخت شده بین 2.800.000 تا 120.000 تومان بوده است.

 • کمترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 120.000 تومان
 • بیشترین هزینه تعمیر کامپیوتر: 2.800.000 تومان

اگر ایرادات نرم افزاری باشند با هزینه کمتر و هرچه تعمیرات مربوط به قطعات سخت افزاری مانند LCD یا مادربرد باشد هزینه بیشتر خواهد شد.

اگر هزینه تعمیر خارج از محدوده فوق باشد حتما قبل از انجام با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

قیمت تعمیر کامپیوتر

زمان تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی آن چقدر است؟

کامپیوترها و لوازم جانبی آن از دستگاه های الکترونیکی پیچیده ای هستند که از آنها استفاده می کنیم و ممکن است ایرادات و اشکالات بسیار متفاوتی پیدا می کنند بر حسب نوع ایراد زمان تعمیر آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. تا کنون در دیجی بان:

 • بیشترین زمان تعمیر یک کامپیوتر: 10 روز
 • و کمترین زمان تعمیر کامپیوتر: 1 روز بوده است

اگر مدت زمان خارج از محدوده فوق باشد حتما با شما در مورد آن مشورت خواهد شد.

تعمیرات کامپیوتر

چرا به دیجی بان اعتماد کنیم؟

تا کنون تعمیر کامپیوتر و لوازم جانبی بیش از 1100 مشتری که به دیجی بان اعتماد کرده اند انجام شده است

1100+

کامپیوتر تعمیر شده و مشتری راضی

همه کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن نیاز به تعمیر پیدا می کنند، در نمودار زیر سهم انواع تعمیرات کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن که توسط دیجی بان انجام شده آورده شده است.

نظر برخی مشتریان درباره دیجی بان

با تشکر از شرکت دیجی بان . من از نحوه برخورد پرسنل و انجام کارها راضی بودم

سودابه مرادیتعمیر مادربورد کامپیوتر

کامپیوتر من مشکل هارد داشت به خوب تعمیر شد و سالم  و در مدت کوتاه تحویل شد

ممنونم

ماهان علی یاریتعمیر هارد کامپیوتر

فن مشکل کامپیوتر داشت و داغ میکرد و صدا میداد ضمنا مشکل نرم افزاری هم داشتم

فن تعویض با تعویض اوکی شد و با نضب مجدد ویندوز کاملا کامپیوترم درست شد

علی اکبر موحدیتعمیر فن و نرم افزار

با تشکر از از سایت دیحی بان مشکل کارت گرافیک و پرش مانیتور داشتم برطرف شد

سید مجید حسینیتعمیر کارت گرافیک

برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست تعمیر کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن اینجا کلیک کنید و در صورت نیاز میتوانید مقاله آموزشی زیر را مطالعه کنید

هارد کامپیوتر

هارد کامپیوتر یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری یک کامپیوتر است که اهمیت بسیار زیادی برای یکی کاربر کامپیوتر دارد. هارد کامپیوتر قطعه ای سخت افزاری است که تمامی اطلاعاتی که در کامپیوتر خود ذخیره می کنید درواقع بر روی این قطعه ذخیره می شود. هارد سیستم یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری هر سیستمی است بنابراین برای تعمیرات هارد سیستم خود حتما یک مرکز تعمیرات متخصص در این زمینه را انتخاب کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است در هنگام انجام تعمیرات مشکلات متفاوتی برای هارد سیستم شما و اطلاعات ذخیره شده بر روی آن به وجود آید.

مشکل عدم شناسایی هارد توسط سیستم

یکی از مشکلات رایجی که برای کاربران کامپیوتر در ارتباط با مشکلات مربوط به هارد ممکن است پیش بیاید، مشکل عدم شناسایی هارد توسط سیستم است. اگر مشکل خراب شدن هارد کامپیوتر (مشکل عدم شناسایی هارد توسط سیستم) برایتان پیش آید ممکن است به علت ایرادات نرم افزاری باشد. به این منظور که ممکن است به علت تنظیمات نادرست نرم افزاری شما گمان کنید نیاز به تعمیر هارد سیستم خود دارید. مشکل عدم شناسایی هارد توسط سیستم اغلب به دلیل مشکلات نرم افزاری است که حتی با استفاده از روش تعمیر آنلاین نیز قابل حل است.

تعمیر آنلاین به این صورت است که پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم توسط کاربر در سایت، کارشناسان و تعمیرکاران ما با مشتری تماس گرفته و مشتری مشکل سیستم یا خرابی هارد خود را به طور کامل برای کارشناس شرح می دهد و سپس با کمک راهنمایی های گفته شده توسط کارشناس به تعمیر هارد خود یا رفع هرگونه مشکل دیگری در سیستم خود می پردازد.

کم شدن ظرفیت هارد کامپیوتر

یکی دیگر از مشکلات رایجی که کاربران به علت آن برای تعمیر هارد سیستم خود اقدام می کنند، کم شدن ظرفیت هارد کامپیوتر است. کم شدن فضای هارد کامپیوتر می تواند به علت مشکلات نرم افزاری نیز باشد یعنی به علت تنظیمات نادرست ویندوز کامپیوتر شما ممکن است به مشکل کم شدن ظرفیت هارد کامپیوتر دچار شوید. البته پیشنهاد می شود که هیچ گاه فضای هارد کامپیوتر خود را به طور کامل پر نکنید زیرا در صورتی که فضای هارد سیستم شما بیش از اندازه پر باشد یا به تکمیل ظرفیت هارد خود نزدیک باشید ممکن است سیستم شما کند شود. کم شدن فضای هارد کامپیوتر مشکلی است که می تواند بسیار آزار دهنده باشد بنابراین در صورت کم شدن ظرفیت هارد کامپیوتر سریعا برای رفع آن اقدام کنید.

حل مشکل نشناختن هارد در هنگام نصب ویندوز

مشکل بعدی رایجی که باعث خراب شدن هارد کامپیوتر شما می شود، مشکل نشناختن هارد در هنگام نصب ویندوز است. اگر شما نیاز به تعویض ویندوز خود داشته باشید یا قصد داشته باشید که ویندوز سیستم خود را آپدیت کنید ممکن است در هنگام انجام اقدامات مربوط به نصب ویندوز، سیستم شما هارد شما را شناسایی نکند و در نتیجه شما دچار مشکل نشناختن هارد در هنگام نصب ویندوز باشید. در این هنگام ممکن است مشکل از هارد دستگاه شما باشد یا اینکه اقدامات مربوط به نصب  ویندوز به درستی انجام نمی شود. برای حل این مشکل حتما به یک مرکز تعمیرات مطمئن مراجعه کنید.

عدم شناسایی هارد دوم در ویندوز

در بعضی مواقع بعضی از کاربران کامپیوتر احساس نیاز به هارد دوم می کنند و در نتیجه هارد دومی را به سیستم خود متصل می کنند. در این بین ممکن است به مشکل عدم شناسایی هارد دوم در ویندوز دچار شوند. برای حل این مشکل نیز حتما به مرکز تعمیر کامپیوتر مراجعه کنید تا با بروز اشتباه در حین اتصال هارد دوم در ویندوز به هارد اول خود و اطلاعات ذخیره شده بر روی آن آسیب نرسانید. در ویندوز 10 یکی از مشکلات رایج عدم شناسایی هارد در نصب ویندوز 10 است که اغلب کاربران به آن دچار می شوند.

کند شدن هارد کامپیوتر

هارد سیستم ممکن است به بدافزار ها و ویروس ها نیز آلوده شود و این امر باعث به وجود آمدن ایرادات متفاوتی خواهد شد. کند شدن هارد کامپیوتر یکی از مشکلاتی است که ممکن است بدافزار ها و ویروس ها برای هارد شما به وجود آورند و شما نیاز به تعمیر هارد کامپیوتر خود پیدا کنید. البته همانطور که اشاره شد کند شدن هارد کامپیوتر می تواند به علت پر شدن بیش از اندازه ی فضای هارد کامپیوتر یا کم شدن ظرفیت هارد کامپیوتر نیز باشد. رفع بدسکتور هارد کامپیوتر یکی از توانایی ها و مهارت هایی است که یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات کامپیوتر باید به آن مسلط باشد.

× مشاوره نیاز داری؟ اینجا کلیک کن